Biz de sizi bekliyorduk
Bölüm kalp kırıklıklarının üzerinde dursa da asıl hikaye Emma-Henry-Regina’dan oluşan aile hakkındaydı. Ama bu ikisi bir arada gitmez mi zaten, en büyük hayal kırıklıkların, kalp kırıklıkların hiç beklemediğin o yerden, ailenden gelir. Daha doğrusu en çok onlar acıtır. Tam da Gold’un Emma’yı uyardığı konu. Sevdiklerini koruduğunu sanırsın ancak onlara daha çok zarar veriyorsundur. Emma, bütün Karanlık Olan’ların düştüğü hataya düştü. Sevdiklerini ve onu sevenleri korumak isterken kaybetmeye başladı. 


Hiç de eski günlerdeki gibi değil

Emma, Henry’nin kalbini kırması gerektiğini biliyordu. Bu daha büyük bir planın parçasıdır diye düşünmek istiyorum çünkü ne oldu da Emma karanlıktan kurtulmak için oğlunu bile isteye üzen birine dönüştü. Emma ne yapması gerektiğini bilen, Camelot’ta her şeyi çözmüş biri gibiydi. Ki geçtiğimiz dört bölüm düşünüldüğünde arada bir zaman atlaması olmuş olsa şaşırmayacağımız bir ilerleme bu. 


''An actual line from the show'' dedikleri

Henry Emma’nın yaptıklarını öğrendikten sonra olanlar ise tam ilk bölümün yansımasıydı. Birkaç ufak farkla tabii. Regina artık Emma’dan kurtulmak değil; onu karanlıktan kurtarmak istiyor. En önemlisi Henry ilk bölümde penceresinden bakarken annesini kaybettiği düşünüyordu. Şimdi ise kaybettiğini biliyor. Bölüm boyunca Henry’nin ‘kahraman’ olma-olamama hikayesi üzerinde fazlaca durulması yeni sorular getirdi. Gold’un Emma’nın istediği kahraman olabileceği bir muamma. Merida Gold’un en zayıf yanını ona karşı kullanarak onu güçlü ve cesur birine çevirmeye çalışıyor ama Gold eski Rumple’ken ne kadar ilerleyebilirler ki? Yeni Savior, rolleri tam tersine çevirirler ve Regina olur diyordum. Bundan hâlâ vazgeçmiş değilim. Henry’nin o çok gururla taşıdığı Yazar sıfatını bırakıp elinde kılıçla bir ‘kahraman’a dönüşmesi bence gereksiz bir hareket olur.

Ve adı dillerden düşmeyen adam Merlin, sonunda flashbacksiz, ağaçsız karşımızda. Gelişinin bomba etkisi yaratmadığına ve her şeyin bir anda çözülüvermediğine o kadar sevindim ki. Merlin’in hikâyesini de yavaş yavaş keşfedeceğiz. Emma Merlin’i çok riskli durumlara girerek geri getirdi. Merlin onu karanlıktan kurtarabileceğini ama Emma’nın da bunun için istekli olması gerektiğini söyledi. Belli ki yine tabii ki işler planlandığı gibi gitmedi. Ama Emma mı içindeki karanlığı bırakamadı mı yoksa karanlığı yok edelim seansında ters giden bir şeyler mi oldu. Emma’nın Storybrooke’daki hallerini düşünürsek ikinci seçenek daha olası gibi görünüyor.

Charming’le uğraşan Regina is my favorite Regina:


6. Bölüm fragmanı

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER