Kırmızı günler...

“Kaosun kapısında bizi bıraktı.” demiştim ya… Hah işte bu bölüm o kapıdan geçemedik. “Eşiğe bastık.” diyebiliriz, “Kapıyı elimizle ittik.” diyebiliriz ama içeriye kesinlikle tek bir adım dahi atamadık. Nasıl oldu ben de anlamadım ama Hawley safları iyice belli etme gereği duymuş. Herkesin altını kalemle kalın kalın çizmiş.

İlk olarak Gerhardtlara konuk olduk. Ne kadar da sevimsiz bir aile değil mi sayın okuyucu? Hesslerde dahi bir sempati vardı. Kral gücünü kaybedince doğal olarak yeni bir lider gerekiyordu ve aile içinde güç savaşları başladı. Aile “Kral felç oldu yaşasın kraliçe!” nidaları atmak istese de büyük oğlanın egosu buna engel olacak gibi görünüyor. Her ne kadar annesi kısa sürede tahtı ona devretmeyi vadetse de akacak kan damarda durmuyor. Bu kan her türlü akacağa benziyor.


Ne istiyoruz?! Bela! Ne zaman istiyoruz?! Şimdi!!

Öncelikle tüm bu tartışmaların Kansas City adamlarının ziyareti akabinde gerçekleştiğini cebe koyalım. Ya güzellikle ya da kanla ama mutlaka bu mıntıkayı ele geçirecekler. Ailenin büyük oğlunun durumun vehameti hakkında en ufak fikri yokken bir de üstüne üstlük annesine karşı darbe hazırlığına girişiyor. Büyük oğlan poposuna atılacak iki şaplakla durdurulacak gibi değil. Ya aile içi kanla durdurulacak ya da kanlı veya kansız bir şekilde başa geçecek. Başa kansız geçse dahi bu sefer Kansas City kan akıtacak. 

Gerhardt hanedanlığı için kırmızı günler çok yakın. Aslında Rye ile o günler çoktan başladı ama henüz bunun farkında değiller. Şimdilik yana döne Rye’ı arıyorlar. Annesi hem merak, hem de iktidarını kabul ettirmek için arıyor. Büyük oğlan da darbe girişiminde ona destek olsun diye arıyor. Yani diriyken belki değildi ama ölüyken ailenin en popüler adamı Rye…

Bu bölümün en güzel yanı Kansas City oğlanlarıyla tanışmak oldu. Biri siyahi, ikisi ikiz toplam üç kişiler. Hani unutmayalım ilk sezon sonuna doğru polis müdürü bir zenciyi evine davet etmişti de Minnesota’da zenci kaybolmuştu. Polis müdürü de “Minnesota gibi yerde bir zenci nasıl kaybolur?” diye gülüyordu. Zira hem orta hem kuzey kesim olunca...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER