Her büyünün bedeli var
One does not simply kasabadan çıkmaya çalışmayın işte lanet yapıldığında. Dopey’nin ağacıyla, Merlin’in sıkıştığı ağaçla, Emma ve August’un ulaşım aracı ağaçla bir bağlantı kurulmayacaksa niye canım cüceyi ağaca çeviriyorsunuz?
 

Squad goals

Beşinci sezonda, onuncu kere kasabadan çıkış olmadığını öğrendiğimize göre altı hafta öncesine, Camelot’a dönebiliriz. Herkes kendi çıkarı için yalan söylüyor. Guinevere’e hiç güvenmedim. Ha Arthur’a da -henüz- güvenmedim tabii ki. Ama her şey yine yokuş aşağı gitmeye başlamadan kahramanlarımızın biraz ‘normallik’ tattığı anların tadını çıkarmak istiyorum. Regina’nın hiçbir balodan zevk alamadığı, Emma ve Snow’un bir baloya hazırlanma fırsatı bulamadığı günlerin acısı çıktı. Yani tam çıkacaktı ki Percival o zevksiz kolye sayesinde şüphelerini doğrulayıp, Regina’yı öldürmeye kalkıştı. Regina’nın Percival’ı hemen oracıkta bin pişman etmemesini bu yeni Kurtarıcı olaylarından kafasının karışık olmasına bağlıyorum. Robin kahramanlık yapıcam diye atladı da iyi mi oldu, gördük sonunu. Percival gitti, Lancelot gidik, Kral Arthur kaldı mı tek başına. Arthur, Percival’ın öldürülmesi nasıl o kadar sakin karşıladı bilen söylesin. Henry’nin ilk aşkıyla dinledikleri şarkının balo sahnesine yerleşmesi ve o kısacık mutluluk güzeldi. Ancak bu bölümün en güzel sahnesi Emma ve Regina arasındaydı. Hançer’in konuşmanın gidişatında o kadar da büyük bir etkisi yokmuş demek ki. Ne kadar ince ince işlediler, işliyorlar bu iki karakteri. 

Storybrooke’da ise işler her zamanki gibi karışık. Hafızalarını kaybetmiş olmanın yanında bir de Camelot’tan misafirleri var. Bir de bedel isteyen Fury. Çünkü artık hepimizin bildiği üzere ‘’all magic comes with a price’’. 


Regina hanım n'apıyorsunuz

Regina Evil Queen iken ne kadar özgüvenliyse Kurtarıcı olma yolunda o kadar korkak adımlar atıyor. Sen bir kendine gel, bak diğerleri nasıl arkandan geliyor. Seni sevmeyen ölsün be Regina! Neyse, biraz Charming’lerin, çokça Grumpy’nin onayıyla   kasabanın yeni bir Kurtarıcı’sı oldu. Biraz da bu bedel olayı yüzünden Emma’ya karşı sorumlu hissetti kendini. Eğer Regina gerçekten yeni Kurtarıcı olacaksa dört sezondur yavaş yavaş örülen hikaye tamamlanmış, Emma ve Regina tam olarak taraf değişmiş olacaklar. Rumple’ın anlatımıyla paralel giden sahnede Karanlık Olan’ların ortak kaderi vardı. Bizim için iki Dark One olduğu için en etkileyici yer Emma-Hook ve Rumple-Belle arasında olandı. Kimse sevdiğinden vazgeçmez. Yine aynı sahnede Regina Sneezy’nin üzerindeki büyüyü kaldırdı ve Emma’nın ceketi döndü. İlk bölümdeki ceketin Emma Swan’ın dönüşü için bir sembol olabileceği teorim de çürümüş oldu. Canım sağolsun.


Ying-yang

Rumple’ın dedikleri ise bu sezon için neler planlandığını biraz daha rayına oturttu. Karanlık Olan’lar hiçbir zaman tam karanlığa düşemiyorlar. Aile, arkadaşlar, sevgililer… ışık bir yerden onları buluyor. Ama eğer Excalibur’la Hançer birleşirse Karanlık Olan’lar için ışık tamamen yok olur. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER