Bir aslan miyav dedi...
Bu hafta 11. ve 12. bölümü beraber izledik. Tam bir saat 20 dakikalık bir bölüm idi. Ancak daha önce hiç bu kadar gerilerek izlememiştim bölümleri. Bu bölümler şahane çekildikleri, senaryo en sonunda toparladığı için gerilmedim. Bu bölüm, bölümün ta en başında da ifade ettikleri "hayvan sorunu"na karşı tutumlar nedeni ile ekran karşısında mideme ağrılar girdi. Yine, yeniden, gerçek vahşi hayvanlar dizide kullanıldı. Üstelik de nesli tükenme tehlikesinde olan leoparlar kullanılmıştı. İkincisi, hayvanlar üzerinde deney yapıldı. Minicik bir leopar yavrusu üzerinde hem de. Son olarak da o köpeğe yaptıkları ve hayvanın gözlerinde gördüğüm korku ile ekrana yastığı fırlattım.


"Doktor yetişşşş! Jackson'ın vahiyleri olmadan hayatta kalamayız." by Abe

İki bölümün ortak özelliği, aksiyonlarının yüksek olmasıydı. Bu durum, dizinin ilk bölümünden beri görmek istediğim bir şeydi. Kuzum, aksiyon görelim dedim ama "oldu da bitti maşallah!" tadında olmasaydı keşke. İki bölümdür izlediğimiz bir FBI görevlisi bu bölüm öldürüldü. O zaman biz niye iki bölüm önce bu adamın bir kadınla olan flörtleşmesini, randevusunu uzun uzun izledik? Sanırım kontrolden çıkan at olayını görmek için. Kusura bakmayın ama buna anca "püf" derim.

 
Bu reytinglerle benden bu kadar!

Geçen bölüm "Jackson ve ekibi nasıl Afrika'ya gidecekler?' diye düşünürken, bu bölüm hop devletin gizli operasyonlarına yardım etmek için görevlendirildiler. Dizideki taraflar o kadar hızlı yön değiştiriyor ki sadece şundan eminim: Reiden şirketi ortak düşman. Bir bölüm Chole'ye işkence edenler, diğer bölüm "Dostum sen ve ekibin bir harikasınız, gelin insanları şu hayvan zulmünden kurtaralım!" diyebiliyor. Hayvanların değişen doğalarına ilişkin bir iki bölümde bir yeni bir taraf ekleniyor. İki bölüm sonra o tarafın işlevini anlamadan domino taşları gibi olaylar çözümleniyor. Misal, Chole'yi neden kaçırdılar? Jackson'ın vahiy gelmiş açıklamaları olmadan olayları takip etmek gerçekten zordu. Ekibimiz şimdi de başka bir kurum için çalışacaklar. Haklarındaki tutuklama kararları kaldırıldı. Ancak bunu samimi bulamadım ben. Sanırım bu sefer de askeriye hayvanları kontrol etmek için kullanacak. Belki de bu saldırganlıkları ile hayvanlardan kurulu bir ordu kurma hayalleri vardır.

Tüm bu kargaşa içerisinde tek sevincim Mitch ile Jamie olacaktı, öpüşeceklerdi. Kuşlar yine saldırıya geçtiler. Peşlerinde FBI'ın tutuklama kararı varken kıta değiştirebilen ekibimiz bence düşmekte olan uçaktan rahat kurtulurlar. Bakalım neler olacak?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER