Zoo: Sonunu şimdiden görebiliyorum!

Sırları domino taşları gibi devrilen hikayeleri pek sevmem. Gizemi Arap saçı gibi birbirine girmiş, cevabı bulmak için düğümler çözmemi isteyen hikayeleri daha zevkle izliyorum. Zoo’nun bu haftaki bölümü ilerleyen bölümler için umduğum çatışmanın alt yapısını yerle bir etti. Dahası domino taşları gibi sırlar tek tek ortaya döküldü. Mitch’in ihanetinin çatışma yaratmasını bekliyordum. Ana hücreyi vermek istediği ilaç şirketinin Reiden ile işbirliği yapması yerine onlara rakip olmasını beklemiştim. Ama olmadı.

 Şimdi hangi hayvanı katletsek?

Mitch’in kızını kurtarmak için çalıştığı takımı geride bırakıp gittiği ilaç şirketi, Reiden ve bu ekibi kuran kişiler hep birlikte çalışıyorlarmış. Bu durum bana kanser ya da AIDS gibi hastalıklar için söylenen şeyi hatırlattı. Aslında tıp bilimi bu hastalıkların çaresini buldu ama ilaç firmaları kar etmek için bunu piyasaya sürmüyorlar. Hipokrat yemini etmiş insanların bunu yapabileceğine inanmak istemesem de küreselleşen dünyada artık her şey sanayileşti. Satabildiğin kadar hayatta kalma şansın var ve her şey satılabilir. Ana hücreyi dünyadaki hayvanlara bulaştıran ve yine ana hücre sayesinde aşı üretip piyasaya sürmeyi amaçlayan Reiden firması ve ortakları olunca aklıma bu durum geldi.

 'Bu şapşallar için mi Paris Moda Haftası'nı bıraktım ben?' by Chole.

Bu bölüme dair sevdiğim tek şey, şu vurgunun yapılması idi: İsyan edersen hain ilan edilebilirsin! Jamie, sözde FBI ajanını vurunca, ekip onu satmamış ve korumuştu. Chole bir adım ileri giderek “ekibime ve yöntemlerime güvenmiyorsan bizimle çalışma” diye patronuna isyan etmişti. Bu bölüm Jamie ve Chole hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Haklarında tutuklama kararı bile olsa, girdikleri mekanların güvenliği hep sorunlu. Örneğin geçen sefer basit bir akıllı telefonla şirketin e-posta arşivine girebilmişlerdi. Bu bölüm Mitch koca ilaç şirketinden hoplaya zıplaya kaçabildi. Ekip olarak Afrika’ya gitme planları olsa da o hava alanından nasıl geçecekler çok merak ediyorum. Henüz Sabiha Gökçen’in güvenliğinden bir kere ayakkabılarımla geçemediğim için gelecek bölüm en çok bunu merak ediyorum.

Bu ekibin uçamayan memelilerle bir sorunu var sanırım. Bu zamana kadar yayınlanan bölümlerde uçamayan memelilerin neredeyse hepsi öldürüldü: Aslan, ayı, kurt ve fareler. Ancak yarasa ve bu bölümdeki kuşlar öldürülmekten kurtulan hayvanlar oldu. Kargalar yüz yıllardır peşlerinde sürükledikleri korkuyu bu bölüm bize yine sundular. İnsanlara saldırdılar. Ancak pek çok insandan insaflılarmış, yavru insanlara ellemediler. Bir ara karga dövmesi yaptırmayı düşenen biri olarak kargalara elleşmeyin efendiler! Kurtuluşumuz onların zekasında olabilir. Kim bilir?

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER