Hayatta kalmak için öldürmek?
Uzun süredir hayvan hakları aktivistliği yaptığım için beni kolay kolay korkutan ya da tiksindiren hayvan yoktur. Bu bölümde fareleri görmek ekran karşısında çığlık atmama neden olmadı. İlerleyen bölümlerde börtü-böcek, örümcek koyarlarsa çığlık atabilirim. Hatta ekran karşısında durmadan kaşınabilirim. İzleyip göreceğiz.

 Bir fare gördüm sanki?

Bir kaç bölümdür hayvanların değişen davranışlarının "ana hücre" denen genetik malzeme nedeni ile olduğunu işliyorlardı. Hayvanların bu madde nedeni ile mutasyona uğradıkları ve hatta hızlı bir evrim sürecine girdiklerini belirtmişlerdi. Ancak bu bölüm döndük dolaştık yine hayvanların insan ırkını yok etmek için değişime uğradığı fikrine geri döndük. 

Giderek bu durum bir savaşa dönüşüyor. Binlerce fare ile sarılı olmak hoş bir durum değil ama insanların var olduklarından beri doğaya yaptıkları şeye geri dönmek, dizinin çıkış noktası ile çatışan bir durum. Doğa ile uyumlu yaşamanın yollarını bulmak yerine, ilk iş elimize ateş silahını alıp çocuklarını emziren anne fareleri yakarak öldürmek oldu. Bu bir savaş ise eğer, iki tarafta öldürmekten sakınarak bir çözüm bulmalı. Çünkü savaşın kazananı ve barışın kaybedeni olmaz. Tüm fareleri katletmiş olmaları, onları bu sıra dışı durumu anlamada ne noktaya getirdi? Benim buna cevabım yok. Ancak farelerle dolu ekşın sahnelerinin bize kattığı şu oldu: Jackson ve Chloe iyi bir çift olur. Jackson'ın da, normal insanlar gibi, "düzgün" baba-oğul anıları ve çocukluk aşkı varmış.

 Vahiy is loading...

Öte yandan, binlerce fare ile dolu ıssız bir otelde, yakaladıkları erkek farenin dişi olmadan sadece erkek yavrular doğurmasının nedenini Jackson'a vahiy olarak gönderen hangi güç ise ben de onu bulmak istiyorum. Zira bölüm yorumları için başlık bulmam bile saatlerimi alıyor-yaratıcı olduğum da söylenemez. Benim kafam ya çok kahve içince ya da tuvalette çalışıyor. Maşallah Jackson'a! Sanırım zor durumlarda vücudu adrenalin salgılamaya başladığı için beyni normalden daha hızlı çalışıyor. Dahası benim 15 yılda akademide kazandığım analitik düşünme yetisini, dakikalar içinde kazanabiliyor. İlerleyen bölümlerde, acaba Jackson için süper kahraman kostümü mü hazırlasalar?

Bakalım haftaya hangi hayvanı katledecekler? Grup içinde çatışma ne zaman başlayacak?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER