Maske üstüne maske
Geçen haftaya göre gerilimi az, entrikası bol, yeni soru ve cevaplarıyla Tatlı Küçük Yalancılar’ın 7. bölümü geride kaldı. Bu bölüm itibariyle karakterleri daha çok tanıyıp, olayları izledikçe A için de yavaş yavaş kafamızda bir takım tahminler oluştu ama tabii ki net bir isim yok. Mesela A’nın amaçlarından birinin kızları gerçekten zor duruma düşürmek olduğunu biliyoruz. Tabii bunu yaparken de onları birbirine düşürmek, birbirlerine kırdırmak istediğini de... Bu yüzden de onlarını dinliyor, kayıt ediyor.
 
Geçen bölüm Eren’in arabasının bagajında elleri bağlı, baygın halde polis tarafından bulunan Aslı, Selin’in suçlandığını öğrenince, hemen Eren’i de kolayca kurtaracak bir plan yaptı. Vallahi bravo. Barış’ın da dediği gibi aksiyon gerçekten iyi bir şeymiş, kızların zekâlar tavan yaptı! 

Komiserim, bu kadar yalana sen o saçları daha çok dökeceksin!
 
Güven, Toprak ve Selin’in elindeki hafıza kartını alabilmek için Selin’i suçlamış, Selin’i kurtarma karşılığında Toprak’tan hafıza kartını isteme planı yapmış. Yalnız bizimkiler Güven’den hızlı çıktı ve Güven’in planına uyularak, Aslı’yı kaçıran Selin, olay da bir şaka olarak lanse edildi. Zavalli komiseri parmaklarında oynatıyorlar. Pekiyi, Güven gerçekten Aslı'yı Eren'in arabasına koyarken birini gördü mü? Kızlar ona uygun ifade verince hiç mi şaşırmadı? Sonra, Janset'in Güven'le münasebeti nereden geliyor? Yoksa Janset bu Açelya&Güven&Ilgaz şantaj çetesine mi dâhil? Olaylar karışık!
 
Ama net, kesin bir şey var o da Barış çoooook tatlı! Şimdi Hande'ye yaptığı eşek şakası doğum günü için berbat bir seçimdi. Ama öyle güzel bir sebebe bağladı ki "ayyyyy canım yaaae" diye yelkenleri suya indirdik bir anda. Bıçaklanmış numarası yapıp "beni kaybedince sevdiğini anlarsın" diye plan yapmak kimin aklına gelir? Yalnız bu numarayı evde denemeye kalkmayın. 
 
Anasına bak kızını al, evet!

Evde denemeye kalkılmaması gereken bir diğer şey de, salondaki vazoya para saklamak. Şimdi Asuman  "ödünç" dese de o parayı düpedüz çaldı. Bu yine de onun çok tatlı bir kadın olduğunu değiştirmiyor. Ama canım yatak odasındaki çamaşır çekmecesi, sonra mücevher kutuları, ay yastık altı bile daha güvenli yani. Hande'ciğim ise ondan bir tık yukarıda ama sadece bir tık. Kutu iyi fikir ama illa mı salonun ortası! Al işte paralar gitti. Hem de A'ya!
 
Demek ki A'nın eli Hande'nin partisine dek uzanabiliyor. Zaten düşmanı uzakta arama derler. O zaman o maskelerin altında bir maske daha var. Belki de birden fazla maske... O da kızlara yakın A’nın gerçek yüzünü saklıyor. Bu arada şu birinin fotoğrafını maske yapmayı bir tek ben mi korkutucu buluyorum. Ay bri de kendi fotoğrafımı herkeste maske olarak görsem imdat diye bağırıp kaçarım herhalde! 
 
Hain A'nın ödünç aldığı paralar yüzünden tatlı Barışlar'ı üzdünüz.

Hande'nin Barış'a paraların yerini kendi ve annesi dışında bir de onun bildiğini söyleyerek yaptığı ima ise büyük talihsizlikti. Barış'cığım, Hande senden sonra bayağı gelişme kaydetti, olgunlaştı, ama senin bu kızçeyle daha çok işin var tatlım. 
 
Tatlı küçük ruh hastası mode on!

Müge ise sadece Han&Bar çiftinden rahatsız değil, küçük tatlı ruh hastası kıvamı artık iyiden iyiye ortaya çıktı. Aslı'yla Eren'i öpüşürken de görüntüledi. Bakalım bizi Mona kadar eğlendirecek mi?
 
"Adam bağlamayı da öğrendik, bir sonraki dersimizde bayıltmayı da öğrendik mi tamamdır."

Toprak'la Selin'in planı da güzeldi ama bir işe yaramadı. Üstelik Selin'in arkasını dönüp yere eğilerek açık hedef olmayı göze alması büyük riskti. Zaten daha önce de başına darbe almıştı, bir darbeyle daha mazallah beyin hücreleri biraz daha eksilebilirdi. Güven'le Ilgaz da böylece kolay lokma olmadıklarını kanıtladılar. Ama bizimkiler bunu yedi mi, göreceğiz. 

Hikâyenin en tatlış çifti Han&Bar ama Toprak'la Selin de, bu planları kurmanın dışında birbirlerine küçük tatlı adımlarla ilerliyordu. Ta ki hain A, Aslı&Eren çiftinden vazgeçip onlara sarıncaya dek. A, Toprak ve Selin'in yoluna öyle bir taş koydu ki eyvah ya! Hem de Hande'nin eliyle. Selin'in, Janset'in yaralanması ve Toprak'ın hapis yatmasının sorumlularının kendileri olduğunu itiraf eden ses kaydını, Hande'den Toprağa göndermesini istedi. Bunun karşılığında Asuman'ın ödünç paralarını ödünç almış olan A, geri vereceğini iddia etti. Bu arada Ilgaz dışında tüm şüphelilerimiz partideydi, bu bilgi de cepte dursun.
 
"Bu işlemelerin üzerine avize küpeler takan bir arkadaşımdan stil tavsiyesi istiyorum, galiba delirdim." by Selin

Unutmadan söyleyeyim, Müge'nin Selin'in kıyafetlerini iğnelemesine DEV mutlu oldum, gerçi bahsettiğim değişim kesinlikle Melisa'nın dolabından aldığı o elbise değildi. Ama olsun, bu da bir adımdır. Gerçi Toprak'ın boğazına kadar kapalı düğmeli o garip gömleklerini düşünürsek, ikisinin süper retro bir çift olduklarını söyleyebiliriz.
 
"Ama Ebru da bu kadar saf olmasın canım, iki tatlılığıma hemen inandı."

Ebru cephesi bildiğimiz gibi. Cesur'un iki tatlı bakışla Ebru hooop Cesur'un avucunun içinde. Tatlı annene ne güzel kafa tuttun, keşke Cesur konusunda da o deni ayık olsan ya! Senden pek ümitli değilim ama ne yalan söyleyeyim.
 
Eren'in bu haftaki Zaman Zaman performansı başarılıydı da ortama hiç uyduramadım. Bir de bu haftaki klibi biraz sıkıcı buldum. Genelde uzun bakışmalar, zaman dolduran sahnelere alıştırılmadık Tatlı Küçük Yalancılar’da.
 
Toprak’cığım bir kez daha boncuk boncuk terledi. Bakalım Selin’e tavrı ne olacak?
 
Bölümden kısa notlar
*Hande’ye topuz çok yakışıyor. Ama bu bölüm giydiği şort ve kombinlediği siyah kemerden emin miyiz?
*Han&Bar öpüşmesine fon olan Ver Coşkuyu şarkısı kulaklarımı kanattı. 
*Olgun Toker Güven rolünde sizce de harika değil mi?

 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER