Hayvanların dönüşümüyle güvenimiz sınanıyor!
İşler öyle bir noktaya geldi ki güvenilirliği sorgulanmayan kimse kalmadı neredeyse. Ekip ilk kez birlikte olmanın yükünü omuzlamaya başladı. Hayvanlar bize saldırırsa neler olur? Ama bundan daha da önemlisi biz bunun paniğiyle birbirimize saldırırsak sonumuz ne olur? Tıpkı jeneriğini benzettiğim The Walking Dead'te olduğu gibi doğada oluşan infialin insandaki izlerini seyretmeye başlamak güzel.

Yeni bölüm ajan Ben'in ölümünün ardından parçalara ayrılmıştı. Jamie'yi gizle, alanının en iyisi ol, Raiden'ın sistemine gir ve ayılarla dövüş. Hem bilişim suçu işleyip hem de yırtıcı hayvanlarla gerildiğimiz için vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. Fakat hatam varsa düzeltin, Raiden Global gibi bir şirketin tüm dosya sistemi üst düzey yöneticilerin hepsine açık olur mu? Bu bir güvenlik zafiyetidir bana göre. Hadi açık diyelim, karşısında teflon tava satan pazarlamacı gibi Afrika gezisi sunan bir adamı dinleyen ve duruma uyanmayan yönetici ne kadar üst düzey olabilir?


Ay resmen rezalet!

Ayılı sahneler sağlanan atmosferle gerilim yaratmayı başardı. Ama keşke efektler ve kan lekeleri de birazcık inandırıcı olabilseydi. Eski nişanlının üstüne ketçap fışkırtsam daha sarsıcı olurdu muhtemelen. Aslına bakarsanız Zoo çok farklı bir nitelikte yola çıktı ve 7 bölümde bambaşka bir noktaya geldi. Bundan rahatsızım, çünkü beklentilerimi saymaya kalksam buradan Paris'e yol olur. Ama yine de mutluyum, çünkü dizide ilerleyen ana hücre meselesi merakımı çekmeye başladı.


Yaklaşmayın ıssırır mazallah!

Ayıların yaz ortası kış uykusuna yatabileceğine inanırsın da derilerinin altında zırh geliştireceğine mi inanmazsın? Bal gibi de olur. Üstelik bu ana hücrenin hayvanlarda yarattığı korkunç bir sonuç da değil. Aksine onları biz insanlardan kurtaran şey. Yüzlerce yıl sonra geçirecekleri evrimi daha şimdiden tamamlıyorlar. İnsanlık bunun karşısında çuvallayacaktır, o kesin. Ama Zoo mutasyonlarla ilgili geleceğe dönük teorilerden mi besleniyor, yoksa şimdilik senaristlerin hayal gücüyle mi ilerliyor, bilemiyoruz.

Asıl ekşınla paralel olarak çiftleri izleyeceğimizi düşünmüştük. Şimdilik öyle bir yakınlaşma peydah olmadı. Chloe'yi ajan olarak sevemiyorum, kollarını geri geri atarak yürüdüğünde daha da sevemiyorum. Raiden'da görüntü taradıkları sahnede panikleri üç kilometre öteden okunuyordu. Üstelik Jamie araştırmacı gazeteci, Chloe ise adı üstünde ajan! Daha dişli bir kadın oyuncu izleyememiş olmanın eksikliğini hissediyorum.


Sana anne diyebilir miyim hücre?

Abraham'ın öyküsü etkileyiciydi. Kardeşleri arasında ölüme karar vermektense ikisinin de kanına ellerini bulaştırmamayı seçmiş. O yaşta bir çocuk için alınabilecek en doğru karar. Mitch ve ihanetine gelirsek... Ben bu işin altından ihanet çıkmayacağına bahse girerim. Kızı için kahrolan bir baba son kozlarını oynuyor ve ilacı alırsa vurgunu da büyük olacaktır, ama ekibine ihanet edecek olmasına ihtimal vermiyorum. Tıpkı Chloe'nin yaptığı gibi günün sonunda Mitch için de ''Esaslı adammış.'' tepkisini vereceğiz gibime geliyor.

Gerisini bekleyip birlikte göreceğiz. Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER