Kızsan olmuyor, kızmasan olmaz...
Söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan Hakim Bey adlı şarkıyı bilirsiniz. “Sussan olmuyor, susmasan olmaz.” diye bir sözü vardır. Bende bu bölüm Mesude’ye kızdım olmadı, kızmadım yine olmadı. Dizi başladığından beri açık ara en sinir olduğum karakter Mesude oldu. Kötü veya bencil olmasından ziyade yaptıklarını bir anneye yakıştıramadım hiç. Kızına hiç inanması, kocasını kaybetmemek için yaptıkları… Ama her şey evladını o demir kapıların arkasında görene kadarmış işte.


Ağlama duvarı Feride...

Mesude, Eylül hapse girmesin diye çok sevdiği, uğruna ailesini dağıttığı kocasını öldürdüğünü söyledi. Tam Mesude’ye ısınıyordum ki, “Bu yaptığımı hiç unutma.” dedi. Sanki bak senin için kendimi feda ettim önceki yaptıklarımı unut der gibiydi. Ama sonuçta kızını korudu. Yani bu hafta Mesude’ye benden tam puan.


Çatlasın düşmanlar, benim de artık bir annem var!!!

Bölümün başları biraz durağandı. Ne bileyim alışmışız ya sürekli aksiyona bir an bocaladım. Kader’in annesi ile ilgili durumsa komediye döndü. Kızların dalga geçmesi, Kader’in başını belaya sokmak için yaptıkları filan… Belli ki konunun altı dolu böyle basit şeylerle harcamadan sunulabilir önümüze. Neriman Hanım’ın konuyla ne alakası var? Biraz ipucu alsak fena mı olur?


Size anne diyebilir miyim teyze?

Songül’ü ihbar etmediklerine emindim ama bu kadarını beklememiştim. Resmen kızları kral gibi ağırladılar. Songül’e koruyucu aile olmak istemelerine sevinmiştim ama Seda Hanım kızların tutuklandığını gördükten sonra istemez herhalde. Çünkü Neriman Hanım’ın dediklerinden de çok çabuk etkilenmişti. Umarım ters köşe olur bırakmazlar Songül’ü. Songül Güney hayranlarına şunu söylemek istiyorum ki bu hafta ben de aranıza katıldım. Feci komik bir çift olacaklar.


Hoca da sardı bunu başıma...

Yalnız şöyle bir sorun var ki kızların aile terbiyesi, aile eğitimi almadıklarını vurgulamak için cahil muamelesi yapıyorlar. Bu bölüm önce Kader "doğaçlama"nın ne demek olduğunu, daha sonra da Songül "fevri" kelimesinin anlamını sordu. Tamam, belki çok harika bir eğitim de almadılar ama bunlar günlül hayatta çok sık kullanılan kelimeler ve bu kızlar lise çağında. Zamanında ben lisedeyken Arapça kökenli kelimeleri ayırmamızı beklerdi hocalarımız. Biz mi çok ileri eğitim aldık acaba?


Ah garson, vah garson...

Feride ve Toprak’ın şapşal âşık halleri çok güzeldi. Ah garson ah... Böyle hata yapılır mı? Bir ilişkiyi başlamadan bitirdin resmen. Feride’nin daha sonra Toprak’ın ilan-ı aşkına inanmaması ise tamamen savunma mekanizması bence. Tekrar kırılmayı göze alamıyor. Geçen hafta da Defne’nin Toprak Hoca'dan hoşlandığını söylemesinden sonra inşallah bu olay büyümez demiştim. Büyüdü. Bu gidişle Feride bunu duyar ve yanlış anlar. Çünkü yanlış anlaşılmalara epey müsait bir çiftler. İki haftada iki kere... Bu bir rekor olmalı üstelik dizi aşk dizisi de değil.


Açıl susam açıl!

Nazan Hanım ailenin ne demek olduğunu öğrendi. Sırada aileyi korumak adına başka insanların hayatını harcamamayı öğrenmek olmalı. Çocuklarını korumak istemesi çok doğal, çok güzel... Ama bir kez bile aileden biri de merak edip kızların niye bunu yaptığını sorgulamadı. Serkan kurtulsun tamam demekle olmuyor bu işler. Tevfik Bey Nazan Hanım’ın kötülüklerinden yılmıştı ya. Soruyorum şimdi. “Sen kızları harcayınca ne farkın kalacak Nazan’dan?” Ayrıca bu aileden Serkan gibi çocuk nasıl çıkmış? Kesin dadı filan büyüttü bu çocuğu. Başka açıklaması yok.


Sen kimdin ya?

Cemre’nin eski bir arkadaşı ile ailesi ölmemiş gibi konuşmasını içim buruk izledim. Bazen hayallerimizde daha mutluyuzdur. Gerçeğin acı yüzüyle yüzleşmek istemeyiz. Bir futbol maçındaki 15 dakikalık devre arası gibi hayattan mola almak isteriz. Ama mola biter hakem düdüğü çalar. Cemre’nin dediği gibi gerçekler sağanak olur yağar insanın üstüne.

Bölümü izlerken Kemal karakterini canlandıran Cansu Fırıncı’nın yazdıklarını takip etmek hoşuma gidiyor. Kemal’in ölmediğine dair yazdıkları saolsun zaten öldüğünü düşünmedim. Songül’ün dediği gibi adam dokuz canlı. Öldürüyorsun öldürüyorsun, hortluyor yahu. Bu iş çok uzamadan tadında bırakılmalı. Fragmandan anlaşıldığı kadarıyla şimdi de Kader’e musallat oldu çünkü.

Bu haftalık bu kadar... Arkadaşlar, yazın ortasında grip olmayı becerdim. Yazıyı zor tamamladım. Kusura bakmayın. Bir hatam olduysa affola. Haftaya görüşmek üzere…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER