Tatlı Küçük Yalancılar: Tek ayak üstünde bin yalan!
Tek ayak üstünde, evde, okulda, duşta yalan söylemek bizim işimiz^-^
Tatlı Küçük Yalancılar her hafta bizi şaşırtmayı başarıyor. Heyecanı tavan yaptıran son dakikaları, sürpriz bölüm sonu ve daha da sürprizli bir yeni bölüm fragmanı. Artık bu bir klasik oldu. Bölüm içinde heyecanın temposu yer yer düşüyor, ancak bu tam da ihtiyacımız olan şey. Zira bölüm boyu sürekli gerilsek, ortamızdan ikiye çatlarız herhalde. TKY sadece, orijinalini izleyen büyük kitleyi bile şaşırtmayı başardığı ve uyandırdığı duyguların dozunu böyle iyi ayarladığı için bile takdirlik bir yapım, tabii birçok yönüyle cesur adımlar attığı için de… O adımlardan da, gözüme takılanlardan da birazdan bahsedeceğim.
 
Şaşkın küçük yalancımız Ebru.

Gelelim bölüme… Siz Tatlı Küçük Yalancılar demişsiniz ama bu bayağı bayağı tek ayak üstünde bin tane yalan uydurabilenlerin hikâyesi olmuş. Herkes o kadar rahat ve sağlam yalan söylüyor ki, bravo. Saftirik Ebru bile yalanlarda bir harika mesela. Galiba şimdiye dek, ağzından yalan çıkmayan tek bir kişi gördük, o da Aslı’nın annesi Vildan Hanım. 
 
Müge Anlı bu ikiliyi transfer etmek için teklif götürmüş diyorlar.

Tatlı Küçük Yalancılar 6. Bölümü ile sonunda olayların sebeplerini bir parça çözmemizi sağladı. Meselâ; Selin’in müthiş zekâsının da yardımıyla, Açelya, Ilgaz ve Güven’in bir şantaj çetesi kurdukları ve bu yüzden birçok olayı görüntülediklerini öğrendik. Yoksa bu kadar önemli ayrıntıyı, gözlük kamerasıyla dolaşsan çekemezsin. Ve tabii Açelya’nın kaybolması ve öldürülmesinin sebebi de direkt, bu şantajlarla ilgili muhtemelen. Şimdilik bu işte, Ilgaz ve Güven en büyük şüpheliler. Ama tabii Tatlı Küçük Yalancılar gözümüzle görmeden hiçbir şeyden emin olmamayı izleyicisine çoktan öğretti. 
 
"Ne demek bu hafta Aslı'yı kurtaracağım diye, şarkı söylemeye zaman kalmadı?"

Bölümün ana hikayesi olan Aslı’nın A tarafından hapsedilmesi ve A’nın Eren’den Aslı’yı bulmasını istemesi, A'nın en az kızlar kadar Eren’e de diş bilediğini gösterdi. Toprak Selin sohbetiyle, Eren’in aslında bir nevi koruyucu olduğuna biz de kanaat getirdik. Tabii onlar henüz bu koruyucunun Eren olduğunu bilmiyorlar. Ama Eren ne münasebetle bu işe bulaştı, bir de ona yardım eden gizemli telefon arkadaşı kim, bunları bilmiyoruz.
 
Hande’ciğim, bir Selin değil ama, onun radarları da gizli ilişkiler konusunda çalışıyormuş. Aslı-Eren ilişkisine uyandı. Aslı’nın kurtarılışında da zaten Selin’le ikisi büyük pay sahibi oldular. Zira Eren’in tek başına bu işi çözmesi pek mümkün görünmüyordu, Eren, A’nın şifrelerini çözeceğim diye evde bulmaca çözen emekli Rüstem Amca’ya bağlamıştı. Barış'ın da yardımı sayesinde Eren, Hande ve Selin şantajcılarının ortak olduğunu farkettiler. Sevgili A, Aslı’yı kaçırarak, karşındaki ekibi bir araya getirmiş olduğunun farkında mısın canısı?
 
MedCezir bitince ekranda modern hayat bitti diye yas tutanlara ithaf olunur;)
 
Bölümün eğlence kısmını Hande&Barış ikilisi o kadar iyi sırtlıyor ki, bayılıyorum onlara. Pretty Little Liars’ın en eğlencelilerinden duş sahnesinin uyarlanmasına ise DEV sevindim. Türk televizyonları için büyük cesaret! Neden? Bunu dün gece Ranini’nin yazdığı tweet açıklasın: 
 

 
Hanna&Caleb duş sahnesini de merak edenler için şuraya iliştireyim.
 Açıkçası Hanna&Caleb PLL’da en sevdiğim çiftti ve kalplerin sahibi Caleb’in yerli versiyonu en merak ettiklerimdendi. TKY 6. bölümünü geride bırakırken, gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bizim Barış’ımız Caleb kadar cool hatta ondan daha sevimli. Zaten bu yüzden de bizim duş sahnesi daha eğlenceliydi.   
 
Yalancı kadrosuna bu hafta Hande’nin annesi Asuman da dahil oldu. Ekonomik çıkmazlarını şekerci teyzenin paralarını "ödünç alarak" çözmeye kalkıştı. Fragmanda da izlediğimiz üzere o ödünç para başına bayağı iş açacak. 
 
Bu hafta ucundan açığa çıkan sırlar arasında kardeşlikler vardı. Toprak ve Janset’in öz kardeş olmadıkları şimdiye dek ima edilmemişti sanırım, ya da ben kaçırmış da olabilirim. Birinin annesi diğerinin babasıyla evlenmiş ve kardeşlik müesseseleri bu şekilde kurulmuş, yani arada kan bağı falan yok. Zaten Janset’in görmeyen gözleriyle Toprak’a “bacı”sı gözüyle bakmadığına açıkça tanık olduk. Cesur ve Açelya’nınsa kan bağı var, ama öz kardeş değiller. Cesur’un, Selin’in bilgisayarını çalması için Ebru’ya “Selin’in öğrenmemesi gereken sır” açıklaması ve Açelya’nın imaları ile dikkatli gözler Cesur’un babasının Selin’in babası Polat olduğunu anladı. Koyduk cebe.
 
Duygularından kaçmayan adamlarda bu hafta Toprak'a eriyoruz kızlar!

Toprak’cığım ise artık bu bölüm boncuk boncuk terleme seanslarını atlattı. Rahata erince de aldı başını yürüdü Selin’e, yolun açık olsun canım, yürü! Açıkçası hem Barış’ın hem de Toprak’ın duygularını açıklama konusunda bu kadar net olmaları kalp ben. Malum bu yaz ekran, duygularından korkan, onları inkâr eden erkek karakterlerin hükmünde, içim şişti. Bize Toprak ve Barış’la gelin.

Şimdi Selin'ciğim gözümüzün bebeği. Onu öyle gönül rızamızla Toprak’a vermek de kolay değildi, sağolsun Toprak da zehir gibi çıktı. Eve birinin girdiğini hemen anladı, bir hamleyle de devirdi Güven’i. Tam Güven’in tehdidine boyun eğmesine söylenecektim ki, bir baktım komiserin yanına gidip ispitledi pis Güven’i. Böylece eziklenmeyip, gönül rızamızla Selin’i kendisine yakıştırmamız için bir güvenoyu daha kazandı. Gerçi, önlerinde bir sürü engel var. Selin'le Toprak öpüşünce A hemen Selin'e tehdit mesajını çaktı. Selin'ciğim bu işten nasıl sıyrılacak bakalım. Bu arada Toprak ne kadar meraksızsın canım, hafıza kartına bakmamış Selin'le bir araya gelmeyi beklemişsin. Bir kopyasını da kendi bilgisayarına alaydın iyiydi.

Komiserin Güven'i sepetleyememesine de tam söylenecektim ama öğrendik ki Güven'in arkası sağlammış. Bakan dayısı varmış. İşte ben uyarlama diye buna derim.

"Çene kemiğim şekil önümden çekil."

Yalnız, karakterlerimiz yalan söylemekte ne kadar başarılılarsa, gözetlemekte de bir o kadar ustalar. Güven zaten hiç bir şeyi kaçırmıyor da, Cesur Toprak’la Selin’in o hafıza kartını alıp izlediklerini nasıl anladı? Peki Ebru'cuğum sana ne diyeyim? Best friend'ler erkekler için harcanır mı? Hem o Cesur'a nasıl aşık oldun canım sen? Mesela Cesur'a Müge aşık olabilir, süpersonik ruh hastası bir çift olabilirler. Ama sen Ebru'cuğum? Cesur sana sadece piyon diye yem muamelesi yapar. Safsın, NET! Zaten herkes de bunun farkında, bak Güven bile en zayıf halkanın sen olduğunu bildiğinden bilgi almak için bir tek sana geldi.

Gelelim söylemeden edemeyeceğim bir ayrıntıya. Hatırlarsanız geçen bölüm Toprak'ın tutuklanması ile mahkemesi arasında iki aylık bir zaman atlaması olmuştu. Bu bölüm de A'nın Eren'e gönderdiği Aslı'nın kaydında bugünün tarihi vardı. TKY'da PLL'da olduğu gibi Rosewood gibi bir kasabadan bahsedilmedi ama, orası her neresiyse yaz hiç bitmiyor ve Ağustos sıcağında okula gidiliyorsa demek...

Hande bu karede sizce de harika görünmüyor mu?

Hande, Selin ve Eren'in Aslı’yı bulma çabaları sırasında Açelya'nın bir de "Yalan Söylüyorum, Öyleyse İnsanım" adlı bir filmde rol almış olduğunu öğrendik. Açelya’nın marifetleri de maşallah yani. Gerçi filmi Müge'nin eski erkek arkadaşı çekmiş. Böylece sonunda olaylarda ilk Müge bağlantısı da kuruldu. PLL'dan spoiler vermeyeceğimi söylemiştim ama PLL'ın küçük tatlı ruh hastası Mona'sının uyarlaması Müge'nin de olayların içinde olduğunu duymayan kalmamıştır sanırım. Gerçi Müge'ye biraz mesafeliyim ama bakalım belki değişir. Mesela Hande'ye bu hafta oldukça ısındığımı söylemeliyim. Neyse, o film de bayağı manidarmış yalnız. Kaçırılıp hapsedilerek söylediği yalanları itiraf etmeye zorlanan bir kızın hikayesini anlatıyormuş. Acaba film nasıl bitiyordu?

"Ya tam da kurtarmıştım Aslı'yı!"

Eren kızların yardımıyla Aslı'yı buldu ama mekana eli boş gitti. Silahlanmaya falan vakti yoktu tamam da, şimdi dürüst olalım, herkesin arabasında bir beyzbol sopasıdır, gerektiğinde savunma aracı olarak kullanılacak bir sert cisim vardır muhakkak. Eren de o arabasında sürekli taşıdığı küreği falan yanına alsaydı hiç olmazsa. Aslı'ya sarılırken sağa sola bakmayı akıl etti ama kapının bu kez ikisinin üzerine kapanmasına engel olamadı. Yalnız A'nın da hakkını vermek gerek şimdi. Aslı'yı Eren'in arabasının bagajına koyup polise haber vermek de çok iyi plandı. Yalnız, polis geldiğinde Eren hala içeride baygın halde olsaydı planı o zaman işlemezdi. 

Bu arada bagajda Aslı'yı bulunca önce kızı arabadan çıkarıp, ellerini çözdükten sonra yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek? Kız öldürülmüş olsaydı cinayet mahallini bozmuş olacaktınız. Canım siz yenisiniz galiba?

Bu kez de tam Eren'in bu işten sıyrılma ihtimali yok, şimdi ne olacak derken yeni bölüm fragmanında gördük ki; Güven de oradaymış. Nasıl bir ifade verecek, A ile bağlantıları var mı, ay bir de Selin neden ortalıklarda A gibi dolaşıyordu hepsi gelecek bölümde, merakla beklemedeyiz. 

Bölümden kısa notlar:

*Makyajların hafifletilmiş olması çok iyi değil mi? 
*Tamam kızın farklı bir tarzı var ama farklı diye bu kadar kötü mü olması lazım? Selin hala çok kötü giydiriliyor, Toprak'ın evinde giydiği o beyazlar falan neydi? Şikayetleri nereye yapıyoruz acaba?
*Hande'ye bu bölüm hem daha çok ısındım, hem de gözüme daha güzel göründü.
*Toprak&Selin öpüşme sahnesi çok doğal ve profesyoneldi.
*PLL'da bu hafta A'nın kimliği açıklanıyor, kendinizi koruyun. Buraya yazılan yorumlarda "hehhehe A şuymuş n'aber" spoileri vermemelerini rica ediyorum. Sizin elinizin altındaki internet herkeste var, isteyen arar bulur. Bu tarz yorumları sileceğimizi belirteyim. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER