Yarasayı dost bilmiştik
Bir Batman hayranı olarak son iki bölümdür yarasaları "katil" olarak görmekten hoşlanmadığımı söylemem lazım. Çünkü biz yarasayı dost bilmiştik. Gök yüzünde yarasa görmek, kurtarıcının gelmesi demekti. Geçen bölüm güvercinleri kurtarmak için kutuplarda çalışma yapan iki kadını öldürdüler. Bu bölüm ise koca bir şehri ele geçiriyorlardı.

Dizinin aksiyon dozu yavaş yavaş artıyor. Ancak temel sorunu aksiyonu yaratan olayları göstermesine rağmen aksiyon sahneleri hızlı geçiliyor olması. Bir de aksiyon sahnelerinde gerçek hayvan kullanmasalar keşke. Aslanlar, köpekler, kurtlar ve yarasalardan sonra saldıran hayvan ekibine ayılar da eklendi. Neyse ki ayılar sebepsiz insan öldürmediler ama çoğumuzun şu sıcak yaz gününde yaptığını yaptılar: uykuya daldılar. Hem de yaz ortasında kış uykusuna daldılar. Bu hiç hayra alamet değil!

 Tatlııım, akşam yemeğe çıkalım mı?

Benim aklımda olandan farklı bir çift kompozisyonu oluşmuş gibi hissettim. Oz ile Chloe'yi yakıştırırken, sanki, Jamie ve Oz yakınlaşıyor gibi. Aynı şekilde de Mitch ile Chole yakınlaşıyor. Mitch ve Chloe çift olarak uymuşlar. İkisi de geçmişten yükler taşıyorlar. Chloe mücadele etmeyi seçmiş. Bu anlamda Mitch'in içinde bulunduğu vurdumduymaz, her şeyi kabul etmiş halini azıcık sarsacak gibi. Öte yandan Jamie ve Oz karakterlerine ısınamadığım için ikiliyi birarada düşünemiyorum.

Dizinin ekseni Baba Oz ve Reiden şirketi arasında gidip geliyor. Her ne kadar ülkemizde "köpekler bir kadını öldürdü" diye haberler çıksa da bilirim ki bir hayvana kış demezsen o da gelip sana dişlerini göstermez. Bu nedenle dizideki hayvan saldırılarının genetik bir mutasyona bağlanıyor olmasından memnunum. Ancak bu kirli planın arkasında, umduğumuzdan daha karmaşık bir sistem yatıyor. Chloe'nin birlikte çalıştığı polislerden birinin "ucuz" bir numara ile Jamie'den ana hücreyi çalmasına şahit olduk. En başta Chloe'yi bu işe ikna eden adamı da gözüm tutmamıştı zaten. Jamie ise eli titremeden adamı delik deşik etti. Bir kere bile tereddüt etmemiş olması beni biraz ürküttü. İleride intikam alma hırsı takım ruhuna aykırı şeyler yapmasına neden olabilir.

Evan Lee karakteri güzel bir karakterdi. Onun sayesinde daha fazla kurt göreceğimiz için seviniyordum. Daha derinlikli işlenip, hikaye canlandırılabilirdi. Ancak bu bölüm yine anlam veremediğimiz şeyler yaptı ve öldü. Eminin gelecek bölüm Oz bize yaşananların nedenlerini hızlıca anlatır. Biz aradaki bağları kurmasak da olur.

 Şifreli yayını çözmeye çalışıyordum. Bunu ben mi yaptım?

Diziyi de dizideki karakterleri de Abraham ve Mitch kurtarıyor. Mitch, McGayver gibi, 20 dolarlık teçhizatla, yarasaların şehri istila etmesini önledi. Kahramanımız Abraham ise şehrin azılı uyuşturucu patronunun elinden arkadaşlarını kurtardı. Hem Mitch'in soğuk kanlılığı ile yarasa kovucu yaptığı sahneler hem de Abraham'ın elinde bir tek silahla uyuşturucu patronunun adamlarını tek tek hakladığı sahneler diziyi izlenilir kılan sahnelerdendi. 

Oz ve ekibi yine cevapları buldular ama soru sormak bize kaldı. Bu ana hücre nedir kuzum? Madem bu kadar mühim bir şey neden çürümüş meyve gibi özensiz bir şekilde resmedilmiş? Daha janjanlı olsa bilim kurgu dizisine daha layık olurdu sanki. Bakalım gelecek bölüm hangi hayvanda bir değişiklik olacak? Ekip birlikte çalıştıkları insanlardan şüphe duymaya başladıkça, olaylar daha heyecanlı bir hal alacak diye umuyorum.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER