Geleceğimiz anne hücrenin ayakları altındadır!
Şarkıyı duyabiliyor musunuz? Evrenin her köşesinde nefes alan her canlı bir dansın parçası gibi yaşıyorlar. Şaşılacak bir uyum içinde ve birbirine nefes alacak alan bırakarak. Düzeni bozan da kaosu yaratan da sadece biz insanlarız. Gece olduğunda yıldızları izlemiyoruz. En sevdiğimiz eteğimiz kirlenecek diye çimlere uzanmaktan korkuyoruz. Peki tüm bunlar daha ne kadar sürecek? Paranın ve hırsın güzel olan her şeyi elimizden almasına ne kadar zaman kaldı? Dizilerin gidişatına bakılırsa zaman yaklaşıyor...

Zoo bana kurgusuyla ve mantığıyla tutarlılık içinde olan güzel bir bölüm izletti. Bu açıdan son derece içim rahat. Öylesine ortaya fırlayıp insanlara saldıran hayvanları izlemek hiç de hoş durmuyordu. Ben sataşmadığım hiçbir hayvandan zarar görmedim şimdiye dek. Elbette yarasını kaşımasanız da tedirgin olup hırçınlaşan hayvanlar var. Ama her agresif tepki şefkatli bir baş okşamaya bakar.
Jackson ve Jamie, işin araştırmacılık kısmını üstlendiler. Gördük ki Jamie haklıymış. Bunca yıldır Reiden Global'a olan öfkesi boşuna değilmiş. 

Hayvanların sebepsiz yere saldırmadığının bir göstergesi olduğu için bu gelişmeye ayrıca sevindim. Ekiptekilerin flörtleşmesini de izleyeceğiz, ufaktan temaslar var. Ama şimdilik hepsinin ayrı ayrı birbirleriyle olan diyaloglarını izlemek takımın oluşması için anlamlı. Clementine'in Mitch'in kızı olacağını hiç tahmin etmemiştim. Köpeğinin hastalanmasının şirketin kimyasal zararlarına çıkacağı kesindi. Ama Mitch'in kızının hasta olması ve kızını 2 yaşından beri görmemiş olması ilginç bir gelişmeydi. Bilime kendini adayıp çıldıran biri de değil ki Mitch... Acaba onu ailesinden koparan asıl şey neydi?


Çay koysam? Yanında anne hücreli çörek de var?

Jackson sen yakışıklı bir adamsın. Ama şimdi konumuz bu değil. Leo Butler bir anlamda her şeyin sorumlusu ve tüm bu zarar ziyanın suçlusu. Anne hücre hepimizin merakını cezbetti. Ama içinde bulunduğu kutuda bekletilmiş anne sakız gibi görünmesi komikti. Evet Leo tehdit yoluyla kazandığı paraları hayır için insanlara bağışladı. Ama terazinin bir yanına iki iyilik koysanız da diğer kefedeki kötülük yok olmuyor ki. İncil'e onun adının yazmış olması Evan Lee açısından bakıldığında bir intikam planıydı. Zira finalde gerçekleşen kaza da bunun en açık örneği. Teşekkürler, bir planın daha sonuna geldik...


Bi kedi gördüm sanki?

Mitch'in bilimle ilgili dahiliklerini izlemek çok keyifli. Bir demliğin içinde kurt beynini taklit etmesinden sonra yarasaların macerasına da katıldı. Ben küçükken Güney'deki evimize bir yarasa saldırısı olmuştu. Şu yaşıma geldim, en korktuğum canlılar listesinde başı yarasalar çeker... Bu bölümde onların her bir uzvunu yakından izleme şansı buldum. Elektronik dalgalar yarasaları ne derece etkiler bilmem ancak Chloe'nin sahada başarısız olduğu bir gerçek. Elinin manikürüyle Rio'nun arka sokaklarına dalmak nedir? 


Iyy varoğğğşşş sefiğğğllll daha da gelmem bu mahalleye... by Chloe

Mitch zaten aklı kütüphane kadar karışık bir adam. Şayet Abraham yetişmezse Chloe ve Mitch'in hırsızlık turu pek parlak sonlanmayabilir. Dünyayı gezmenin faydaları işte. Nerde, kime, nasıl davranacağını çok iyi biliyor Abraham. Ama onun da çözülmeyi bekleyen mistik bir yanı var. Bunun ruhani bir güç olmasını diliyorum. Öyle olursa işin içine lezzetli bir metafizik yönü dahil olacaktır.

Evan Lee yine günün galibi oldu. Biz de hiç değilse düşmanlarımızı ve kahramanlarımızı daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Düşman ve kahramanların çarpışmasıyla ilgili beklentim giderek yükseliyor. Sezon finaline daha çok var biliyorum ama devasa bir hayvan saldırısı bile şimdiden hayallerimi süslüyor. Gerisini bekleyip birlikte göreceğiz.

Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER