Cevapları aldın, şimdi soruları bul!
Pencereyi tıklatan bir güvercin sıkıntımı eritebiliyor. Aynı anda sokakta bacağımıza yapışan bir köpek ya da kendinden emin bakışlarıyla seni uzaktan izleyen bir kedi var. Ben onları tehlikeli görmüyorum. Ben onlara verdiğimiz değil, onlardan çaldığımız dünyayı tehlike olarak görüyorum.


Kız çetin ceviz çıktı Rıza Baba!

Jackson gibi bizde Afrika'da ordan oraya koşturan Chloe'nin ezik bir kadın olmadığını öğrendik. Son derece zeki ve adımlarını soğukkanlılıkla atan biri o. Karakterin bu anlamda oturmaya başladığını söyleyebiliriz. Onun gece barda oturduğu sahnede Jackson'ın geleceğini düşünen kaç kişiyiz? Jackson aynı anda uyanmıştı ama gelen o değildi. Peki nereye gitti? Bundan şüphelenmeli miyiz bilemiyorum. Peki aralarında bir etkileşim olmasını istiyor muyum? Kesinlikle! Jamie karakterine bir türlü ısınamadım. Aslında oyuncuların genelinde derin bir sıkıntı olsa da Jamie göze en çok batanlardan biri. Hapishaneye tek başına gönderilmesinin sebebi araştırmacı yönünün vurgulanması içindi. Ama ben obsesif gazeteci rollerinden o kadar bunaldım ki. Umarım Chloe gibi onun da sağlam bir dikiş tutturduğunu görebiliriz.


Av mısın avcı mı?

Hapishaneye giriş meselesi birazcık sıkıcı geçti. En vasıflı eleman Jackson gibi görünüyordu. Ama umudumuz baki. Bu bölümden ne öğrendik? Ölümle pençeleşen bir kurt, 100 dolarlık Hindistan cevizi ve aküyle yapılan bir deneyle dünyayı kurtarabiliriz. Yoo dostum yoo... Sandığınız kadar basit olduğunu sanmıyorum. Ayrıca kurt için gelen hayvan koruma ekibi odadaki kokuyu fark etmeyecek midir? Belki de Fransız hükümetinin ödemesine tav olan Abraham'ın çılgın bir içki kokteyli hazırlayıp akşamdan kalma olduğunu söyleyebiliriz. Kim inanmaz?

Abraham ve Mitch ikilisinin uyumu epey hoşuma gitti. Mitch'in eski bir karısı ve bir kızı varmış üstelik. Ormanda Evan Lee ile olan karşılaşmalarını bir parça sönük bulsam da işin mizah suyunu onlar akıtacak gibi görünüyor. Evan Lee doğuştan gelen yeteneklere sahip bir alfa mı yoksa problemin ta kendisi mi henüz çözemedik. Onun katil olduğunu biliyorum ama dizinin bize satmaya çalıştığı bakış açısının alıcısı değilim. Zira aynı dizi bize hayvanlara karşı gardımızı almamız gerektiğini de çok sert bir dille anlatıyor.

Sanırım izlediğim dört bölüm boyunca beni en çok etkileyen Wendy ve Margaret çiftinin ölümü oldu. En azından bu noktada dünyanın ne hale geldiğini anlamamız için büyük bir ivme kazandırdılar diziye. Yarasalar ve Antarktika'nın orta yerinde ani ısı kaybı yan yana geldiğinde çarpıcı bir bölüm oluşturdular. Anladık ki mesele hayvanların serbest kalmasıyla alakalı değil. Hayvanların derdini hala çözebilmiş değiliz.


Dök accık daha dök kaka kaldı elimde!

Bakteri meselesi kafama yatmıyor. Reiden Global bu işte bir etkiye sahip olabilir ama tüm dünyaya yayılan hayvanlararası iletişimin açıklaması bu kadar basit olamaz. Saldırgan davranışların sebebi genetiğiyle oynanmış besinler olabilir, evet. Ama kilit nokta tam olarak bu değil. Jackson'ın babası her şeyin merkezinde yer alıyor aslında. Evan Lee ile olan bağlantısı şaşırtıcı olmadı. Konunun temeline hakim çok az insan var zaten dünya üzerinde. Evan Lee hayvanların tarafında olan biri, bu çok açık. Ama en mühim mesele çılgın profesörle onu biraraya getiren asıl bağın ne olduğu. Bunu da fotoğrafın peşinde sürüklenirken öğreneceğiz. Zira cevaplara ulaştık, şimdi soruları bulma vakti. Aksiyon sahnelerine daha büyük özen göstermeleri ümidiyle...

Güzel günler.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER