Görevi düşünmek mi yaşama tutunmak mı?
Hangisini seçerdiniz; uzun ve sağlıksız saçlar mı yoksa kısa ama canlı olanlar mı? Lezzet kalitesi düşük ama manzarası güzel bir restoran mı yoksa salaş ancak tadına doyulmaz bir mekan mı? Uzun bir yaşam mı mutlu ve kısa bir yaşam mı? İki seçenek hiç mi bir arada olmaz diyorsunuz.. Ben de demiştim. Ancak dünya diyor ki: ''Hayır bebeğim ikisi bir arada olmaz, çünkü ben senin dileklerini gerçekleştirme makinen değilim.''

Patlamadan sonra Ethan çocukları hastaneye yetiştirdi. Yetiştirdi yetiştirmesine ancak Ben için büyük hasar yaratan patlama Amy'de sadece birkaç çiziğe sebep olmuş. Koca çitleri yıkmak için tasarlanmış bir bomba için fazla küçümsenmiş bir sonuç hazırlanmıştı.
Megan hipnoterapi konusunda tarikat kur müridin olayım diyeceğimiz türden biri. Her konunun balını kendisi yiyor ve özellikle Ben için tehlike çanları çalıyor. Önceki yaşamındaki komplekslerinin acısını bugünkü kahramanlık büyüsünde unutmaya çalışıyor. Theresa dişi aslanlığını konuşturdu ve Megan bir adım geriledi. Ama bu son olacak mı? Hiç sanmıyorum..


Hayır o kim ki yani Pam bacı o kim ki?

Ethan'a saydırdığımız sitemlere cevabımızı aldık bu bölümde. Meğer şerifimiz oldu olası emir eri bir adammış. Bu defa emirlere uymadığını söylüyor, bunun sebebi Abby denen varlıklar ama hâlâ görev giydiğinin farkında değil. Kate ile olan meselede ise haklı görülecek bir şey yok. Gizli bir görevde vicdan azabı yüklenmiş omuzlarına ve karını aldatmışsın. Nasıl yani? Bildiğimiz kadarıyla Theresa da ajan olacakmış ve keşke olsaymış da bu bahanelerden kurtulsaymış diye düşündüm. Her yolun sonu göreve çıkıyor.. Sahiden amacı ne? Görevine ihanet etmemek mi yoksa yaşama tutunmak mı?


Hıı çok hı..

Bağlar giderek çözülürken Pam bizi şaşırtan bir atak yaptı. Onun David'e ihanet edeceğine beni asla inandıramazsınız. Ama belli ki David'in obsesif ruh halinden son derece haberdar. Bir görev tutkusu da David'den geldi ve gözetleme memurunu infaz etti. Makineye yerleştirdikleri zaman adamı yalnızca uyutacaklarını sanmıştım ama meğer işin rengi başkaymış.
Sahiden binlerce yıl geçtiğini gönlümüz kabul etse aklımız kabul etmiyor. Öğlen şekerlemesine yatmış gibi uyuyan insanlar uyandırıldıklarında bir fizik tedaviden bile geçmediler mi yani? Peki ya metal yorgunluğu? En basitinden kasaba binlerce yıl nasıl ayakta tutuldu da dış dünyadan kimse zerre müdahale edemedi?


Yine gelin bombalı meyve tabağı yeriz

Sürekli sorular sorular.. ''Kesin ip var'' fikriyle yaklaşmadığımız sürece Wayward Pines kafamızı kolaylıkla bulandırabilir. Ancak ben şeytanın avukatlığını yapmak durumundayım. En büyük merakımız finalde giderilecektir ve ben ilerlenen sürece bakarak birinci sezonda bu işin tamamlanması gerektiğine inanıyorum. Çünkü yer yer The Walking Dead esintileri yaratan dizide hikaye bizi avcuna aldı ama biz o avuçta uzun süre kalamayız. Bunca sorunun karşılığında da, finalde bütün cevapları almadan asla tatmin olmayız.

Hayat kısa, Abby'ler saldırıyor.. Güzel günler.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER