Wayward Pines: Kaderimi yazan kalem kimde?
Cevaplanması gereken çok fazla soru var. Öylesine birikti ki o sorular, artık taşımakta da anlamakta da güçlük çektiğimiz bir viraja girdik. Gerçekle yalanın yer değiştiği, maskelerin ardında bile maskeler edindiklerini gördük. Wayward Pines'ın misyonu bu muydu bilmem ancak beşinci bölümde olayın merkezine öyle hızlı dalış yaptık ki yüzeye çıkana kadar nefesimiz yetecek mi bilemiyoruz.


Öyle bir geçer zaman ki bakışı 

Kate'ten ilk zamanlarda nefret ettiğim kaçınılmaz bir gerçek. O sinsi gülüş beni başından beri ürkütmüştü. Bu bölümde de direnişçilere liderlik ettiğini öğrendik ve bizden beklenen şey ona kızmamız. Ancak ona kızmak imkansızdı, asıl olay Ethan'ın kabullenişinde düğümlendi. Kate başından beri oyunu kuralına göre oynayan tek kişiymiş meğer. Sakince gülümse, herkesleş ama sakın planlarından vazgeçme mantığındaymış.


Run Ethan run!

Kate ve Theresa ortaklığı benim tek umudum. Kurtarırsa bu halkı, güçlü kadınlar kurtaracak! Ethan tüm olanları nasıl bu kadar hızlı kabul etti, sinirleniyorum. Çevrende binlerce yıl sonrasına gittiğini söyleyen birkaç kaçık var ama sen soru bile sorma olur mu? Bu insanlar neden kaçırıldı örneğin.. Öyle üstün nitelikli kişiler filan da değiller ki bir amaç teşkil ettiklerini söyleyelim. Aksine son derece düz ve şaşkın bir toplumun içindeyiz. Bu insanları kaçırmak yerine gönüllü olanların ilk nesli yaratmasına neden izin verilmedi? Şüphesiz böylesi çok daha makul ve insancıl olurdu. Adam kaçıran, orta yerde infaz eden ve Tanrıcılık oynayan bu delilerin arasında Ethan'ın biraz daha parlak fikirli davranmasını beklerdim.


Oyununa hasta, karakterine kılım Pam!

Kate'in bahsettiği deney kafa karıştırıcı bir unsur. Böyle bir deney olsaydı Hassler bizim çılgın profesöre adam kaçırmayı emretmezdi diye düşünüyorum. Ortada bir yanılsama var fakat bu ajanlar arası bir çatışma değil. Bu tam olarak bir toplum deneyi olabilir. Bazen ben de Ankara için böyle düşünürdüm. Devasa bir deneymiş de insanların onun tıkanık ve ortalama yapısına bu yüzden katlanıyormuş gibi.. Abby'ler elbette gerçek ancak hükümetlerin halka korku salmak için böyle bir şey yapma ihtimali de gayet mümkün.

David ve Pam'e zerre güven hissedemiyorum. Bu bölümde işlenen üreme konusu da bu sezgimi pekiştirdi. Sen daha 12 yıldır evli olan bir çift üzerinde bile etki kuramıyorsun ama küçücük çocukların yakınlaşması için dandik çöpçatanlar gibi davranıyorsun. Hoş mu? David ve Pam gerçekten kardeş bile değillerse şaşırmayacağım ben artık..


Ay hoca ne dedi ya ihihihi

Asosyal çocuğumuz Ben ortamlara girmenin verdiği hezeyanla maceradan maceraya savruluyor. Amy adeta günah gecesi yaşamak için kaçırdı körpecik çocuğu.. Elimizde kalan ne? Bombanın külleri, yaralı bir çocuk ve muhtemelen öfkesinden kasabayı kasıp kavuracak bir baba. Ethan bu durumdan sonra Kate'e pek de nazik yaklaşamayacaktır.


Deliliğini daha iyi gizleyeni görmedik

Yalnızca on bölüm olarak planlandığı söylenen Wayward Pines, bölüm sayısına göre gereken hızda ilerliyor. Eğer gerçekten böyleyse ben sorularımı kütür kütür yanıtlayan bir final bekliyorum, haberiniz olsun. Soruları kafamda evirip çevirmekten beynim aşındı. Sorular bizi diziye bağladı, bu gerçek. Ama vedasını ederken cevapları da kendileriyle birlikte götürürlerse yapısal olarak parçalanırım.

Gerisini bekleyip birlikte göreceğiz. Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER