Rengi siyah olanı nasıl karalayacaksın?
Dünyadan öğrenmemiz gereken tek bir kural var; haklı olan güçlü değildir, güçlü olan haklıdır. Belki pırlanta gibi bir kalbin vardır ancak kimsenin senin niyetini merak edecek kadar vakti yoktur. Vakti bol, sabrı geniş kılan gücümüzden başka bir şey değildir. Güce önem vermeyen iyi insanlar mı? Onlar üstüne titrediği her şeyi hızlıca kaybetmeye alıştı çoktan..


İlk gülen dondurma ısmarlar!

Haluk hâlâ aşk mı saplantı mı anlayamadığım bir duygu sebebiyle Güneş'in tüm düzenini iskambil kulesi gibi dağıttı tek nefesiyle. Güneş bilmediği bir hayatın içine düştü düşmesine ama evde bir tane normal insan bulabilene aşk olsun. Yahu bir hanenin her bireyi psikopat olur mu? Cam masaları yumruğuyla delen bir çocuk, çıldırınca makasla önüne geleni biçen bir anne ve boğazına kadar sırlara batmış bir baba.. O babanın gizemli ve katı kız kardeşi, kayıp bir genç kız, yok yere suçlanan genç bir çocuk.. Bu insanlar birbirini mi bu hâle getirdi yoksa zaten böyle oldukları için mi birbirlerini buldular merak ediyorum. Hani trafikte en öndeki araç düğümler ya tüm şeridi, işte o hesap. Bunca kaosu yaratan asıl kişi kim? Güneş güçlü bir kadın. Ancak günahlarından hiç mi hiç utanmayan ve bunları alnının orta yerine kazıyan insanlarla ne kadar başa çıkabilecek bilemeyiz.


Hoş mu şimdi bu?

Güneş'i Evrim Alasya yorumuyla izlemek inanılmaz keyif veriyor. Nicedir bakışlarıyla derdini anlatabilen bir kadın oyuncuya rastlamamıştık. Güneş rolü için biçilmiş kaftan kendisi. Kızlarıyla bir başına kalmış anne profili de senaryo anlamında giderek daha çok oturmaya başladı. Bu güzel.. Haluk da kendi dalında ibretlik performansını sergiliyor ancak Sevilay'a bir türlü adapte olamıyorum. Nasıl desem, yüzünde kil maskesi varmış da milim kıpırdayamıyormuş gibi.. Mimik eksikliği en yükseldiği anda bile duvar olup suratına çarpıyor sanki.


Gelinliğini görmek de nasip olur inşallah..

Bu bölümün doyuruculuk bakımından dinamik geçtiğini söyleyebilirim. Geçmişten süzülen anıları, karakterlerin nevrotik yapılarını ve Güneş'in neyin içine düştüğünü anlamaya başladık. Özellikle diyalogların daha lezzetli olduğunu hissettim. Hikayenin en ilgi çeken yanı ise karakterlerin nerdeyse tamamının motivasyonlarının çok güçlü olması. Rana'yı kötü bilirdik de onu bile haklı kılan geçerli sebepler var aslında. Her hamle bir sonrakini tetikliyor, akışta ufak tefek tıkanıklıklar olsa da kötü demek mümkün değil.


Bir kilo salak mı daha kaslıdır yoksa bir kilo kaslı mı daha salaktır?

Çiftlerin eşleşmesinde daha şimdiden çok aktif fanların oluştuğunu söylemek mümkün. Ben Savaş ve Nazlı'nın olayında bir parça buruk hissediyorum. Zira Nazlı gibi bir kızın, tripcan değil fakat biraz daha çetin ceviz olmasını bekliyorum. Bize ilk izletilen Nazlı'nın yerinde yeller esiyor. Savaş onun kalbinin atışını hissettiren ilk kişi belli ki. Ama Nazlı da Nazlı şimdi.. Adım başı karşısına dikilmesi karaktere oturuyor mu sahiden? Savaş'la olan dans sahnesini ise beğendim açıkçası. Finalinde Savaş'ın vahşi tavrı saf duygularımıza kızgın yağ döktü. Bakalım nasıl düzeltecek..


Cıbıl gezmek psikopat çizgime aykırı guys!

Beni asıl heyecanlandıran daha önce de söylediğim gibi Ali ve Selin çifti. Bu ilişki bir başlarsa ortalık yangın yeri olacak, benden söylemesi.. Bir de sorum olacak. Biz neden sağlam parti sahneleri çekemiyoruz? Birkaç vasat afiş asıp yüksek müziği dayayınca bitiyor mu mesele? Yabancı dizilerin en küçük sahnesinde bile dekora ve hatta figüranlara maksimum özen gösterilirken bizdeki bu günü kurtarma telaşı çok tatsız.. Bir de Bana Ellerini Ver parçası eşliğinde Güneş ve Haluk dansı izledik ancak o sahnede beynim semt pazarına döndü. Çünkü aynı parçayı o kadar çok dizide dinledik ki otomatik olarak bütün o sahneler zihnimde birbirine karıştı.


Tablo musun mübarek..

Hikayeden beklentim artık sırların bir parmak bal olup ağzımıza çalınmaması. Tehlikeli bir yerdeyiz, anladık. Sırlar karanlıktan fısıldıyor, eyvallah. Tüm gizemi çat diye açık edin demiyorum tabii.. Artık elimize parçaları tutuşturun ki bu karmaşık puzzle tamamlanırken seyirciler olarak bir işe yaradığımızı hissedelim. Daha çözmemiz gereken çoook mesele var..

Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER