Sen Benimsin: Ateşten aşk çemberi
Herkeste aynı yakarış. Herkes kötü. Madem herkes aynı durumdan şikayetçi, niye kimse mutlu değil? Sorunun cevabını senaristlerimiz bu bölümde yaşatarak gösterdi. Iyiliğin bir suç gibi görülmesini izledik bu akşam. Peki suçlu kim? Evliliği için tehdit unsuru olan Elvan'ı her şeye rağmen kurtarıp çiftliğe geri getiren Nağme mi? Hayatını kurtaran Nağme'ye, yalanlarıyla mutsuz ederek karşılık veren Elvan mı? Iki kadını da aynı çatı altında tutan Ejder mi? Hem hepsi, hem de hiçbiri aslında. Bu kız ne diyor, diyeceksiniz şimdi. Anlatmak istediğim şu: Kimse ne tamamen masum ne de suçlu.

Aşk üçgeninin karakterlerini tek tek ele alalım. Nağme Sırça Köşk'ünde büyüyen, belgelere imzayı bile O'nun yerine annesi atmış olan biri. Çevresindeki entrikalardan, kötülüklerden habersiz büyümüş. Bu yüzden Elvan'a karşı Ejder'in aşkından başka kozu yok. Amacını bildiği halde Elvan'a inanmak, Ejder'i dinlememek Nağme'nin suçu. Masumiyeti ise saf bir kalbe sahip olması ve yaptığı iyilikleri hesaplamadan yapmak. Hesaplasaydı Elvan'ı ölümden kurtarır mıydı?

Elvan bu hikayenin en günahkar karakteri. Aşkının peşinden gitmiş olması, uğrunda evladını bile kaybetmiş olması Elvan'ın masum tarafı. Fakat aşkını elde etmek için tercih ettiği yöntemler yanlış. Artık O'nun da zorla güzellik olmayacağını anlaması şart. Ama bu pek mümkün gibi görünmüyor. Hele ki Lale'nin Ejder ile ikisinin bebeği olduğunu öğrendikten sonra Elvan'ı durdurabilenin vay haline!


Umarım ileride bu mutlu anlara hasret kalmayız...


Onca engele rağmen mutlu olabilmelerini sağlayan güç: Aşk!

Ejder ile Nağme tencere kapak misali. Ikisi de çevresindeki kötülükleri göremiyor. Ejder, sarhoşluğunu fırsat bilip birlikte olan Elvan'ın evliliği için büyük bir tehdit olacağının tam olarak farkında değil. Amacı her ne kadar iyi niyetli olursa olsun ateşle barutu aynı yerde tutmak savaşa davetiye çıkarmaktan başka bir şey değil. Ejder Elvan'ı başka bir yerde de koruyabilirdi. Ejder eğer Nağme ile mutlu olmak istiyorsa Elvan'ı evden uzaklaştırması şart. Bu konularda annesinden biraz ders alsa iyi olacak. Ya da Bereket'in akıl hocası Şefika'dan.. Çünkü Şefika çiftliğin entrika kraliçesi konumunda. Yalnız Şefika çiftliktekilerin hayatını mahvedeceğine evladını kaybetmişken O'na sunulan armağanı, Tahir'i hak etmeye çalışsa hem kendisi hem de herkes daha mutlu olacak.

Gelelim düğüne.. Düğün dernek kuruldu, ailelerimiz tam kadro orada. Çoğunun amacı aynı. Mutluluklarına ortak olmaya geldikleri çifti mutsuz etmek.. Bereket Hanım yıllardır sır gibi sakladıği Ejder'in çocuğunun ortaya çıkmasına ses çıkarmayacak kadar gözünü karartmış. Anladığım kadarıyla ailenin borcu da var. Şimal de Şefika'yı dinleyip servet için karısının akrabasını Ejder'e almak için uğraşırsa çiftimizin işi daha da zor olacak. Entrikanın mı yoksa aşkın mı galip geleceğini hep beraber izleyip görücez.

Haftaya görüşmek dileğiyle..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER