Bir süper kahraman: Ömer!
Bölüm hasthtag'i  #asklazım, e bölüme de nazar boncuğu lazım diyerek giriş yapıyorum Kiralık Aşk 'a... Ay biz o Ömer'in geçen bölüm o muhteşem kapı kapatıp esas kızımızı sıkıştırmasındaki karizmaya ayılıp bayılmışken adam meğer kıza ayar vermek için kapatmış kapıyı. Yani zaten ilk bölüm sonunda kalkıp 'uu tatlım ver bi yanak' demeyecekti tabi... 

2. bölüm girişinin atmosferi güzeldi. Deniz, kum, güneş, bir adet Oscarlık gülümseyen Ömer, iyi niyet abidesi Defne filan... Ya o değilde Ömer fazla güzel gülümsemiyor mu? Neyse bu gülümsemelerle ilgili bi ara geniş çapta arşivlik dosya kurarız zaten. Nerede kalmıştık? 

Sinan'ın 'Nasılsınız ekip?' diyerek olaya girişinde; tatlılık abidesi, platonik Sinan aşığı Defne'nin 'HARİKAYIZ'ı, Ömer'in de algılarının açılmasına küçücük etki yapmıştır diye düşünüyorum. Zaten akabinde Sinan'ın tamamen zıpır kişiliğinden Defne ile şakalaşmasını uzaktan izleyen Ömer algılarını bu yöne doğru açmaya mecbur kaldı. Adam da haklı. Sonuçta kişisel asistanı ortağıyla bile paylaşmak istemez. Yoksa ne kıskanması? Değil mi ama? Ayrıca yanında güneş kremi taşıyan Defne'yi bağrıma basmak istedim. Beyaz tenli olmak bunu gerektirir. Aferin Defne! Porselen cildine iyi bak.


Pedikür zamanın gelmiş canıms.

Bu romantik komedilerimiz de esas kızlarda es geçirilmeyen özellikten tabii ki Defne de mahrum bırakılmadı. Sakarlık... Eğri oturup doğru konuşalım. Biz sakar kız onun arkasını toplayan esas oğlan izlemeyi seviyoruz. Çünkü biz kahraman seviyoruz komple böyle topyekün. Arz-talep meselesi yani. Defneciğim'in düz yolda üstünde duramadığı topuklularla o kumsalda nasıl duruyorsun ey fettan Yasemin? Ayol fıtık olacaksın çıkar çıkar... 

Ömer'in, Defne'nin iş azmiyle yanıp tutuştuğu dakikalarda onu yandan, sağdan, soldan kesmesi pek hoştu. Tabii Defne'yi bu sıralarda tek gözetleyen o değildi. Dizinin neşesi Neriman yengemiz de çok şık dürbünüyle gözetleyenlerdendi. Anladı ki saf kızımız Defne bir yerde çuvallayacak hoop atladı yanlarına.Ayrıca bir süre Neriman'ın 'PİİİİİİİİİİS'i ağzımızda dolanacak haberiniz olsun.


İlk yardım eğitimini nerede aldın Ömer?

Sakarlıkta listelere hızlı giriş yapan Defne güzelim denizde, kumda ayağını burkmayı pek güzel başardı. E başardı diyorum çünkü bir Ömer öyle kolay kolay telaşlanıp, koşup, ayağı burkulan bir hanımefendiyi kucaklamaz. Aferin Defne! Hata yaparak doğru yola gidiyorsun yavaş yavaş.

Ömer'in Defne'ye çok müdahale ettiğini düşünmüyor değilim hani. Tam kalkacakken kızcağız, oturmasını işaret etmesi ve Defne'nin buna anında uyması yerine Defne'nin hemen söz dinleyen modda olmamasını isterdim. Ömer zor adamsa , Defne daha zor olsun isterdim fakat onu da anlayabiliyorum. Ne de olsa kızımız Neriman Yenge'nin rotasında. Ne zaman yalan açığa çıkar o zaman Defne'nin de asi yönlerini görmeye başlarız belki...

Defne'nin ayakkabısının suda güme gitmesini ajitasyona bağlayarak anlatmasını sevmedim. Maaşımla yenisini alacağım diyor. Ayol koskoca şirkette 'personel asistant'sın yavrum ne bu bakkal çırağı ayakları? Sırf Ömer'in ayakkabı hediye bahanesine yol açmak için yazılmış geldi. Olmasa da olurdu yani. Biz sandık ki Ömer ayakkabı tasarlayacak onu hediye edecek filan... Ama aferin senaristlere. Bu inceliği daha güzel ve özel bölümlere saklamışlar. BRAVO! Şirketin ürettiği ayakkabıyı hediye etmesi bile çok güzel adım.


Haberimiz yokmuş gibi çek pampa!

Defne'nin Sinan ile yakınlığını, muhabbetini hafiften kıskanan Ömer'in kızımızı kafasını kaldıramayacak işe boğmasına ne demeli? Aferin demeli. E böyle yapacak ki bizde adamın duygularının kıpırdadığını hissedelim değil mi? Ama ah Ömer vah Ömer...  Sen git ateşle barutun yan yana gelmesini istemeden sağla.

Sinan'ı bu bölümde daha çok sevdim. İyi bir dost olduğu Ömer'i çıkarı olmaksızın başkasına iyi şekilde anlatmasından belli. Tabii biz ne iyi dostlar gördük bu ekranlarda arkadaşının aşkına aşık olan. Ay neyse ağzımı hayra açıyorum. Hadi ben açıyorum da bu Sinan'ın Defne'yi  eve bırakırken ki arkadan bakışı bu ağzımı hayra açmamın fasa fiso olduğunu gösteriyor.


Nee? Zara'da %50 indirim mi varmış?

Yasemin... Nankör Yasemin... Yüzsüz Yasemin... Eski iş yerin senden ispiyonculuk istiyor sen mırın kırın ediyorsun tam cevap vermek yerine. Zaten hayırlı biri olsan tee en baştan açık açık Ömer'e anlatırdın. Ömer ile yeni ayrılmış sevgili tripleri atacağına git de gül gibi Sinan'ı fark et be. Ama yoook. Ben Sinan'ı da sana yedirmek istemiyorum. Tek iyi yanın tarzın cınım. Onun dışında BİZIMLA DEYILSIN!

Bu Yasemin'in yediği nane, iyilik meleği Defne'nin üstüne kalacak gibi görünüyor ufukta ama hayır olmasın demiyorum. Dizi güzel çatışmalar, güzel sahneler vaad ediyor. Bundan sebep zaten viraj alınsın yeri gelince diyorum. Ama çok uzatmamak şartıyla. Uzun sözün kısası yine vaktin nasıl geçtiğini anlamadan, ay bitmesin ya dediğimiz bölüm oldu. Şeytan kulağına kurşun valla! Aynen böyle devam!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER