Kalabalığın arasında, heyecanın doruğundayız
"Anneciğim oruçluyken bayılma" By Zafer
Ne kadar zaman olmuş, süre dediğin kum gibi hızlıca akıp gitmiş. Elde bırakılan temenniler kalplere işlemiş. Dile kolay 51 bölüm geçmiş ve hâlâ kahkahanın aksiyonla bütünleşmiş haline gülmekten karnımıza ağrılar giriyor.

Vakit, giden geleni aratıyor mu demeye fırsat kalmadan geçiyor. Ağzımız bir karış açık kalıyoruz. Nelerin olacağı bazen belliyken, bir bakıyoruz hoppp bambaşka köşedeyiz. Ters köşelere selam, Dilâver’e merhaba olsun.


Ne! Telefonu sağ el ile tutmak oruç mu bozuyormuş

Haftalardır adı duyulan, kendi ortalarda olmayan Dilâver teşrif etti. Ailemizin yeni ferdi  Horoskop’un oğlu Dilâver’e (Cengiz Bozkurt) hoş geldin, sefa getirsin, kahkaha sundun diyoruz. Sarı yari Gülizar –biricik arabası- elindeki çantası, kendini tanıtan tişörtleri ile yeni soluk getirdi. Sezon finali akşamı dedik, hüzün saplanır göğsümüze dedik. O, kendini ortaya attı, biz de kahkahadan yerlere yattık.

Bizimle tanışma sahnesi mi daha komik, zavallı komiserin yanındaki hali mi yoksa asansör mevzusundaki olayları mı ona karar vermek epeyce güç. Yalnız, Dilâver’i suçluyorlar; ama adama bir kulak verin. O kadar okumuşsunuz, asansöre 4 kişilik yazan yere 5 kişi binilir mi? Fethi Abbas da “Kelleye değil, kiloya bakılır” derken haksızsın. Sonuç olarak Dilâver haklı.net. Acil zamanda o telefonların açılmadığına hepimiz şahidiz. Yalnız, Pelin’in bu aksiyona da bayılması ve Gülay’ın Gazanfer amcasını sollayacak adamı tanımasını da not alalım. Güzel kızlar haklı. Gazanfer’e kızarsan, Dilâver’i ne yapmalı, evden mi atmalı. Kıyamayız, eylül de aile de kalmalı… -izlemeyen varsa muhakkak izlesin Dilâver’i, kaçırılan balık büyük olur söylim-

Dilâver’e o kadar daldık ki, Gülay’ın peşindeki Ümit’i unuttuk mu sandınız? Adam kaçmış, biz de huzursuzuz. Can ise iki kat kötü. Yeni gelen Sefer Amca’nın peşinde adamlar olduğunu öğrendi ve aynı zamanda bunların tüm Ar Ailesi’ni de takip ettiğini duydu. Başlasın erken nöbetler, devam etsin uykusuz geceler. Asker için ön hazırlık. Esma Sultan henüz bilmiyor, yoksa yanmıştı Ar Ailesi…


"Çatal kaşık takımı almadan mı geldin Engin?" By Hikmet

Esmoş, şimdilik Güneş tarafı olarak, eşya bakma kısmında. Evet, yanlışlık yok. Güneş ile Tarık’ın düğünleri için eşya bakılıyor. Hikmet Anne, düğün salonunu tuttu, içecek-yiyecek kısmını halletti bile. Düğün tarihini de beklemeyecek de, ramazan diye sakin kalıyor, sağ olsun. Ay cidden Güneş’e hak vermemek olmaz. Kayınvalide yetmiyor, onun kayınvalidesi karışıyor düğüne. Zafer efendi, Zafer efendi nerdesin? Kadın, torunuma düğün yapcam diye, ortalığı ayağa kaldırdı. Sefer, masrafları karşılamaya niyetli. Sen hâlâ yoksun. Annene saygı, eşine sevgi diye diye kalp krizini sen geçiriyorsun be babacığım.

Şükürler olsun Mukadder Anne var da, oğlunu aldı karşısına. Gerekirse bizi kötüle, sevdiğinin gönlünü sonra tamir et diye nasıl güzel nasihatlar verdi. Oğluna kucağını açarak, “yanındayız, merak etme” dedi ya, sırtı yere gelmez Tarık’ın. Nasıl da sevdim : “Gelin, kaynana toprağından olur” sözünü. Mukadder’imiz, canımız. Evet, bir kilit noktamız da ismin değişmesi. Muhtemelen yeni sezon ilk bölümlerinde Tarık out, Engin in olacak.

Ah daha neler olacak, neler…

Biri Hakan’ı alsın karşımdan. Tamam, Fulden yaptığını çekiyor. “Yuva yıkanın yuvası olmaz” da bu kadar da olmaz, pes. Hakan Efendi, Fulden’e resti çekti; ama şirketi unuttu, dedik. O anda cin fikir Rıza ve ortağı (daha sonra sevgilisi de olur mu olur) Aysel büyük hamleyle işleri haletti ve Hakan’ı tekrar işletme müdürü yaptılar. Fulden, savaşacağın adam sayısı arttı da, hamilesin aman dikkat. Henüz 9. Ayında olmadığına göre karnının çok da şişmesine gerek yok, dimi.

Rıza demişken sevilen olma yolunda epeyce yol aldı. Hadi, hadi hakkını yemeyelim. Eeeee ne de olsa AR kanı damarlarında dolaşıyormuş. Adam başta da yalan söylememiş ki, Ar soyadını tutturmuş. Yok, yok Sefer de epey bilgi, oldukça da olay var. Yeminle Hikmet Ar ne yaptın oğullarının başı beladan beri gelmiyor.

Bir bela da Fatih Saraçlı tarafında. Silahlı değil canım. Meşhur kuzeni varmış, bir de hepimizin kaynanası olacak Anne Saraçlı. Otur, bekle ki eylül gelsin. Ortalık acayip karışacak, aileler birbirlerine girecek, aksiyon kokusu alıyorum.


"Burası tatil köyü değil ki?" Altın Kızlar

Fındık kurdu Pelin, sessiz mi sandınız. Cüneyt’e cici babası olmasını söylediğini an’a denk gelmediniz o halde. Minik afacan Cüneyt’in kafasını karıştırdı, allak bullak etti. Çocuktan al haberi dedikleri biraz da böyle bir şey olmalı. Durun hele, bir haber daha var ki altın kızları bekledi. Bingo, İzmir grubu geldi. Eşyaları içeriye alalım demeye kalmadan, Pelin yumurtladı. Güneş ile Tarık tam da şu anda evleniyor.

Herkes şaşkın, hepsi yolda. Kalabalığın arasında, heyecan tavan yaparken birbirlerine “evet” dediler. Tamam, nikah vakti şahitler vardı da, dışarıya çıktıklarında kocaman bir topluluk onları bekliyordu. Sürprizi bunu sanan birçok kişi yanıldı.


"İkimiz de mavi gömlek giydiğimize göre, baba-oğuluz" By Rıza

Sefer, Rıza’nın oğlu olduğunu söylerken yüz ifadelerini görmeniz gerekti. Bembeyaz yüzler, donuk bakışlar, şaşkın suratlar ve ardından bi silah sesi …

Aksiyon diye diye sezon finaline bir kurşun damga vurdu. Sefer’in peşinde olanlardan şüphe duyarken,  Rıza’nın da onlara destek olabileceğini düşünebiliriz. Peki ya, kime geldi dersiniz kurşun? Merak ile beklenilecek sezon finali yapmışlar. Hikmet mi, Mukadder mi? Tarık mı, Pelin mi? Yoksa teğet geçti, sekti gitti mi… Tahminleri yoruma bekleriz…


"Gözüme güneş geliyor, offf" By Pelin

Keyifle geçen 51 bölüm için dizi ekibine, yorumları okuyan sizlere çok teşekkürler. Kahkaha, neşe ve böyle tatlı aksiyonlarınız hiç bitmesin. Keyifli tatiller geçirin. Eylül, çabuk gelsin diyelim.

Sevgiler...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER