O kapıda ömür geçer zaman geçmez…

Paramparça haftalar sonra izleyici olarak beni merakta bırakan bir bölüm sonu ile sezon finaline doğru adım attı. Günlerdir yaşanacak kazayı ve bunun sonuçlarını düşünüyorduk.

Ben Hazal’ın yaşamasının değil, ölümünün sürpriz olacağını savunanlardandım. Ancak Hazal’ın nasıl uyanacağı da merak konusuydu. Belki tamamen hafızasını kaybederdi. Belki de sadece Gülseren’i hatırlardı.

Bazen bir hasta beyin ameliyatına girer de bütün kötü huylarını o masada bırakıp çıkar ya, ben de içten içe Hazal’ın öyle uyanmasını istiyordum.

Olacakları bilseydi öyle tutar mıydı kolundan?

Cansu ve Hazal’ın yaşadığı kavga ve sonucunu görünce insan düşünmeden edemiyor. Ey twitter sen nelere kadirsin. Bu arada “çokşeybilenkiz” adlı kullanıcının Şeyda olduğunu düşünüyorum. Hem Hazal’a sinir oluyor hem de o hesap ve Hazal ile ilgili Cansu’yu sürekli dolduruyor. En ideal seçenek şimdilik Şeyda.

Hazal’ın geçirdiği bu kaza hem Dilara hem de Gülseren’i aynı şekilde etkiledi. Dilara’nın Gülseren’i oradan uzaklaştırmasını beklerken o beni çok şaşırttı. İlk defa Gülseren’i anladı, kabullendi.  Acılarının aynı olduğunu fark etti. Ayrıca ilk defa bir itirafta da bulundu “benim Hazal’ı ondan uzaklaştırmaya hakkım yok, onun da Cansu’yu. Biz ikisinin de annesiyiz.”


En zor bekleyiş...


Dilara Gürpınar hastanede bile şıklığından asla ödün vermez!

Ben anne değilim evlat acısının ne kadar güçlü bir acı olduğunu tahmin bile edemem ama bu acının nasıl yiyip bitirdiğine çok yakından şahit oldum. Ruhu çekilir insanın sadece bedeni kalır yanımızda. O yüzden bu hayatta en kötü şeyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Ameliyathane kapısında beklemek özellikle de beklediğin evladın ise ömür geçer zaman geçmez. Gülseren ve Dilara içinde o bir haftada zaman durdu ta ki Hazal gözlerini açana kadar. Onlar için Hazal’ın uyanması dünyanın yeniden dönmeye başlamasına eşdeğerdi.

Uyanmıştı ama hiç beklemediğimiz bir durumla karşı karşıyaydı. Yapılan muayenede ayaklarını hissetmiyordu. İşte bu hepimiz için büyük sürpriz oldu.


Sevinsinler mi üzülsünler mi bilemediğimiz anlarda birisi..

Şu hayatta ergen bir Hazal’dan daha kötüsü hem ergen hem de sakat olan bir Hazal’dır net! Cansu zaten vicdan azabı ile yanıp kavruluyordu şimdi bu sakatlığı da öğrenirse dünya dar gelir ona. Sığamaz hiçbir yere.

Hazal sakatlığını öğrenince ne tepki verecek? Bu sakatlık kalıcı mı olacak?

Cihan, Dilara, Gülseren ve en önemlisi Cansu’yu bu durum nasıl etkileyecek? Belki finalde tedavi için yurt dışına bir yolculuk yapılır. Hatta geçen zamanda da Dilara ve Cihan'ın arası düzelir. Gülseren ile de Mehmet yakınlaşır.

Şimdi aklımızda bir sürü soru var.

Hepsinin cevabı haftaya yayınlanacak sezon finalinde saklı…

Paramparça'nın ilk sezon son bölümünde görüşmek dileğiyle…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER