Hadi siz erin muradınıza, biz de artık çıkalım kerevetine!

Sezon finaline bir basamak kala finalin rengi de iyice belli oldu. 50.bölümde gelen romantik evlilik teklifinin ardından 51.bölümde düğün olacağı resmen açıklandı ancak Kiraz Mevsimi bu, düğün vukuatları çok. Ben yine de geçen haftaki fikrimde sabitim, o düğün olacak, başka yolu yok! Gerçi bu hafta Öykü’nün Ayaz’a yaptığı kaprislerden sonra Ayaz için epeyce bir üzülsem de gençler birbirini sevmiş, anlaşmış, bize söz düşmez.

   456712.defa teklif ediyoruuuum, benimle evlenir misiiiiin? 

50.bölüm üç ana tema üzerine kurulmuştu; Büyükada’da korku, Mete’nin Şeyma’yı ikna çabaları ve Öykü’nün zorrrrrla ve hatta parmağında yüzük olmasına rağmen evlilik teklifi israrları. Haa, fena mı oldu, hayır olmadı. Ayaz’ın tam da artık bitti tükendi, başka yapacak sürprizi kalmadı derken yine ortalığı darma duman ettiği teklifi ile ruhumuz neşelendi. Doğruyu söylemek gerekirse fragmanda gördüğüm tekliften parça çok da hoşuma gitmemişti, ama tamamını izlemek gerekiyormuş. İlk tanıştıkları anlardan sadece otobüs sahnesini değil de, taksiyi ve hatta ilk danslarını da bir araya getirerek oluşturulan evlilik teklifi sahnesini çok beğendim ve yüzümde mutlu bir gülümseme ile izledim. İzlerken bir defa daha ilk bölümlerin heyecanını hatırladık.

 Seni ben ellerin olsun diye mi sevdim    ♫ 

Şeyma’nın Mete’yi affedememesine sözüm yok, her ne sebep olmuş olursa olsun, ki sebep saçmaydı, kabul edilip sineye çekilecek olaylar yaşamadılar. Şeyma nasıl ki Mete’yi hala unutamadıysa, ben hala Mete’nin de Şeyma’yı unutamadığı fikrinde ısrarcıyım. Bunun hakkında gelecek hafta bir sinyal ya da bir sahne görür müyüz bilmiyorum ama bana geçen duygu o. Yoksa sadece Işık istedi diye, ya da sadece kendini affettirmek için o kadar çaba harcadığını düşünmüyorum Mete’nin. Ancak yine de Mete’nin affedilmeyi bu kadar çok istemesini de büyük bencillik olarak görüyorum. Ne olacak yani “tamam, affettim” dediğini duyarsa, gerçekten inanacak mı af olduğuna? Bunu bu kadar basit görmek, sırf kendi vicdanını rahatlatmak için, Şeyma’nın ömrü boyunca unutamayacağı kaybına rağmen bir af dilemeyle düzelecek mi her şey?

Geçtiğimiz haftalarda yana yakıla şikayet edilen romantizm eksikliği bu hafta epeyce dolduruldu diye düşünüyorum. 50.bölüm ayrıca romantizm ve komedi dengesini de iyi yakalamıştı. Şimdi önümüzde sezon finali var. 50 hafta boyunca neredeyse aralıksız yayınlanan Kiraz Mevsimi'ne emeği geçen herkes bu sezon finali ile birlikte huzurlu ve keyifli bir tatili hak etti. Umarım bu tatile neşeli ve aşk dolu bir bölümle gireriz. Gelecek hafta düğünde görüşmek üzere…

50. haftadan EN güzel replik: "Senin yanında en güzel tatlı bile Bitter Öykü"EN güzel karelerden biri: EN iyi makyaj: Sebastian EN iyi kostüm: VahideBüyükada sahnelerinde EN komik karelerden biri:EN heyecanlı çift: Meral ve Bülent. Ey bamya! Sen nelere kadirsin.EN ateşli çift:   IşMet : )EN mızmız: Öykü. Vız vız vız başının etini yedi Ayaz’ın. İleride Ayaz’ın herhangi bir yıldönümünü atladığını düşünemiyorum.EN kabul edilemez hareket: Yine Öykü’den, boşuna Ayaz’ın işi zor demiyoruz. Normalde kaç erkek bu duruma düşmeyi kabul eder?EN sinir bozucu karakter: Bu velet, itirazı olan var mı? Yok di mi, ben de öyle düşünmüştüm.EN azimli: MeteEN havalı: Değişmeyen adres, Ayaz


51.bölüm –sezon finali- fragmanı: 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER