Doğduğun yer değil doyduğun yer!
Yağmur nereye yağarsa tarlanı oraya taşımalısın. Uyum sağlayıp, sakince gülümsemelisin. Onlar gibi, görünmez gibi, herkesin bakıp da kimsenin gerçekte göremediği kasiyer kız gibi..

Hayırlı olsun, kasabamızın yeni bir şerifi var! Ethan Burke oyunu kurallarına göre oynama kararı aldı. Demek ki neymiş? Bu kasabada birini öldürdüğün an onun görevini üstlenirmişsin. Ne kadar da 'kaostan uzak' bir sistem ama..


Çak bi' beşlik!

Ben'in öğretmeni Megan Fisher önceki hayatında hipnoterapistmiş. Bu kasabada geçmişi tartışmak yasak. Fakat ben Megan'ın bu kuralı ihlal etmediğinden emin değilim. Zira hâlâ mesleğinin gereğini yerine getiriyor ve belli ki zihin inşasında en çok da okuldaki çocukları hedef alıyor. Ben bu konuda eşsiz bir aday. Çünkü belli ki önceki hayatında pek de sosyal çevresi olmayan, kendi halinde kalmak zorunda bırakılan bir çocuk olmuş. Ama Megan ekran başındaki bizleri bile etki altına alabilecek kadar başarılı. Tatlı diline kapılırken elinden akan zehri görmek neredeyse imkansız..


Sana illet oluyorum Pam..

Peter'ın isyanı olayı iyice bulanık bir duruma soktu. Pam bir gece onunla birlikte olan ve onu tavlayan kadın. Buraya kadar tamamız. İyi ama Wayward Pines'a geçtiğinde nasıl bu kadar yaşlanmış olabilir? Aynı soru Kate için de geçerli. Fakat Beverly aksine daha genç kalmıştı ve geçen uzun yılları tek bir yıldan ibaret sanıyordu. Biri bu soruları cevaplasın yoksa ekranımı mikrodalgaya atacağım..


Tablo gibi sahne..

Kate ve Theresa yüzleşmesi nihayet gerçekleşti. Bir müzik kutusundan süzülen notaların mahremiyeti eşliğinde kısaca dikenlerini batırdılar birbirlerine. Öğrendik ki Theresa da ajanlığı yarıda bırakmış. Aileyi, bir çocuğunun olmasını diğer her şeyden daha çok önemsemiş. Belki de yarım bıraktığın işe dönmenin vakti gelmiştir Theresa?


Kadehimi korku toplumuna kaldırıyorum..

Ethan yeni şerif oldu olmasına ama en büyük isyancı o olacakmış gibi duruyor. Bu düşünce Pam'in de aklını kurcalıyor olmalı ki lafının altına iliştirdiği imalarla ortamı darlıyor. Ethan ise gerçek kötüleri ipe götürmek için sabırsız. (Söylemeden geçmek zor; Matt Dillon hâlâ çok karizmatik)

Dr. Jenkins sadece çam ağacı türlerinin genetiğiyle oynayan biri değil bence. Onun sinsi bakışlarının altında çok daha fazlası var.. Fedakarlıklardan bahsediyor ama öte yandan Ethan'a büyük ilgi gösteriyor. Peki bunca yalan neden? Ethan bu büyük labirentin en gizemli parçasıdır belki de. Bunun geçmişinden mi yoksa geleceğinden mi kaynaklandığını bekleyip göreceğiz. Ve Peter.. Seni kaybetmek kötüydü. Ama bir infazın altından ancak bu şekilde kalkabilirdi Ethan. Teşekkür ederiz sana.

Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER