Ya gerçeği taşıyamazsak?
Birini neden severiz? Bize kimsenin yanında hissetmediğimiz kadar kalabalık hissettirmediği için mi? Geçmişte yaptığımız hataların, üzerimize sinmiş pişmanlıkların telafisini dudağının kenarındaki gülüşte sakladığı için mi? Belki de hepsi. Ya da belki... Hiçbiri.
Ethan, Kate'in iyi biri olduğuna inanabiliyor hâlâ. Çünkü geçen bölüm de tahmin ettiğimiz gibi Beverly'nin ölümünde Kate'in bir suçu yokmuş. Daha doğrusu olayın startını veren Kate değilmiş. Peki bu diğer her şeyi yok sayar mı? Kate bunca şeyin içinden kurtulma mücadelesini sahiden verdi belki. Ama ya aslında her şeyin odak noktasında olanlardan biriyse?


Msn şifresi 1234

Theresa kocasının izini sürüyor ama onun tek düşündüğü bir aldatılma ihtimalinin olup olmadığı. Oğulları Ben ise daha çok şımarık bir ergen imajı çiziyor. Daha çok tutuk ve asosyal bir çocuk gibi. Üstelik tuhaf bir şekilde Game of Thrones karakteri Joffrey'e benzetiyorum onu. Tabii ki tavırları değil ancak görüntüsü bende böyle bir his uyandırıyor. Theresa'nın gizli servisin Idaho birimine elini kolunu sallayarak girip 'kadınsal meseleler' yardımıyla aradığı bilgiye ulaşması mantıksızlıklarla doluydu. Kocasını DNA'sına bile rastlanmayacak şekilde ortadan kaybedebilen bir servisten bahsediyoruz. Üstelik kocası o servisin ajanlarından biri olduğu halde!


Bizde ev çok gibi..

Gözümüz aydın, şimdi de nur topu gibi kaçık bir emlakçımız var! Kasabada mantıklı davranan ve pis pis gülümsemeyen tek kişi yok. Şerif Theresa'yı durdurmak için hamlesini ortaya koydu. Anlaşılan o ki yolunuzun Wayward Pines'a düşmesi o kadar da zor değil. Hatırlayamayacağınız bir trafik kazası geçirmeniz durumu halledebiliyor. Ve ne ilginçtir ki herkes bir şekilde o kazayı geçiriyor.
Ethan'ın bir işçinin aracına atlayıp gittiği yerin çok ciddi bir potansiyeli var. Burası sıradan bir kasaba değil, o kesin. Ancak o yerin konuyla ilgisini kestirebilmek güç. Bu insanlar bir şeyden mi korunuyor? Yoksa dış dünyayı bu insanlardan mı koruyorlar? O gizemli mekan bir deney ortamı bile olabilir. Sıradan bir limonata üretim tesisi olmadığı aşikar..


Uzun uzun bakışmanın sırası mı?

Artık sadece kendini değil, aileni de savunmak zorundasın Ethan. Bu kasaba Ethan'a büyük değer veriyor. Onun bir şekilde hayatta tutuyorlar fakat ne için? Belki de tahmin ettiğim gibi bir deneyin parçası olması için. Ama bu deney neyi barındırıyor ve neden hiçbir şey mantık koşulları çerçevesinde açıklanmıyor? Beynimde sorular karınca sürüsü gibi..

Theresa kadınlık gururunun bedenini ele geçirmesiyle basıp gitmeyi seçti. Şerifin kasabasından çıkış ise o kadar kolay değil. Son dakikada şerifin ölümü beklenmedik bir dalgalanma yarattı. Ölürken bile öyle kendinden emin ''Gerçeği bilmek istemezsin'' dedi ki sahiden gerçeği bilmek isteyip istemediğimden emin değilim. O elektrikli tellerin ardında ürkütücü bir şeyler var. Onları öğrenmeye hazır mıyız gerçekten?

Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER