İnfaz değil hesaplaşma!
Onlar senin arkadaşın değil. Sen onların arkadaşı değilsin. Sadece birbirinizin hayatını kolaylaştırmak için varsınız. Onlara aşık olamazsın, hiçbirine güvenemezsin. Her yerde mikrofonlar var, korkunu gizleyemezsin. Kuralları sorgulayamazsın, sadece uyarsın onlara. Ve vakti geldiğinde.. Ölürsün! Kuralları bozmanın bedeli hesaplaşmadır. İşler o noktaya vardıysa, senin için geri dönüş yok..

Ethan işin peşini bırakmamakta kararlı. Ne bekliyorduk ki? Beverly de korku duvarlarını aşmak istiyor çünkü artık yeni bir umudu var. Yazık ki tüm bunların Ethan'ın amirinin başının altından çıktığını anladık. Ne bir telefon açabiliyor ne de mesajları karısına ulaşıyor. Peki neden? İlk önce aklıma gelen amirinin Ethan'ın eşine aşık olmasıydı ama fazla klişe. Beyin refleks olarak klişe olana yöneliyor ancak işler hiç de bu kadar basit değil.


Biz yedik Allah artırsın, sofrayı da kuran kaldırsın..

Kate ise sinir bozucu tavırlarıyla cici kız rolünü üstleniyor. Ethan'ın çıldırması için gereken tüm koşullar mevcut. Kate onu bu kadar çabuk unutmuş olabilir mi? Sanmıyorum. Ama verilen statüyü kabullenmiş belli ki. Üstelik Beverly'nin ölümünde suçunun olmadığını düşünüyorum tuhaf bir şekilde. Daha çok bir şeylerin parçası oluyor gibi. Tabii durup gırtlağının kesilişini izlemek ve gülümsemek suça dahil olmak demek değilse..


Hadi uyku vaktiiii

Oyunculuklar Shakespeare oyunları çizgisinde ilerliyor ve diziye karanlık bir tema hakim. Farklılıkları bununla da kalmıyor, muhteşem bir casta sahip olan bir iş. Ancak Ethan'ın şu noktada kime aşık olduğunu anlamak güç. Karısına mı yoksa artık tanıdığına bile emin olmadığı kadına mı?


Bunun bademlisi enfes..

Şerifin dondurma canavarı tiplemesine illet olan 1 milyon kişi bulabilirim! Allahım o ne oyunculuk! Gerçekten nefret ettiriyor kendinden, başarı budur. Asıl düşmanımızın Şerif Pope olduğu netleşti. Tabii şaha gidene kadar piyonları düşman bellememiz şart. Çünkü dünyada çizgileri en net olmayan yer Wayward Pines kasabası.  Ethan'ın Theresa ve Ben'i hastanede görmesi bir halüsinasyon değildi bana göre. Aksine onların sahiden orda olduğunu ve plana dahil edildiğini düşünüyorum. Bilinçlerinin kapalı olduğu kesin.


Kızını bul be Ethan.

Bir bölümü daha kaçma girişimiyle tamamladık. Beverly paniğine yenik düştü ve hesaplaşma onun üzerinden ilerledi. Şerifin yaptığı konuşma ve halkın tutumu bir hipnoz gösterisi gibiydi. Bu derin kabullenilmişliğin arasından isyan kıvılcımları baş gösterecektir ancak o başların tek nefeste kesileceği de su götürmez bir gerçek.. Kurallara uyma Ethan, kurallardan hiçbir fayda görmedik!

Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER