Bağlantıyı koparmayalım
Lily ve Emma’nın geçmişine dair daha çok bilgi topladık bu bölümde. Lily’nin herhangi ‘kötülüğe bulanma’ hali yoktu onu tanıdığımızda. Şimdi anlaşıldı ki Snow ve Charming’in yaptığı şey, Lily’ye burnunu pislikten kurtaramamak olarak geri dönmüş. Sihir olmayan bir diyara gönderildiği için. Lily ne kadar uğraşırsa uğraşsın hayatı yoluna girmiyor. Kötü kararlar, yanlış insanlar, toyluk iyi bir karışım değil. Bunun sebebi tabii ki anne karnındayken (anne yumurtasındayken?) Emma’nın kötülük potansiyelinin de onun üstüne kalması. Bütün bu karmaşa içinde Lily’yi iyi hissettiren, ona doğru gelen tek şey Emma. O da eski arkadaşına sırtını dönüyor. Emma her şeyden habersiz dolayısıyla bu kararı vermesi anlaşılır. Arkadaşının yalanlarına ne kadar göz yumabilirsin ki? İkinci kez yolları ayrıldıklarında birini çok büyük bir değişim bekliyor. Emma, Henry onu gelip bulana kadar her şeyden habersizken; Lily o gece sırları tek tek öğrenmeye başlıyor. Bu da onu Snow ve Charming’i ve bittabi Storybrooke’u aramaya başlamasına ve intikam yemini etmesine sebep oluyor.


Ne demek kek kalmadı?!

Regina ve Emma’nın yolculuğu müthiş eğlenceli bir fikirdi. İlk sezon gördükleri yerde birbirlerini boğazlayacak bu karakterlerin aynı takımda oynamaya başlaması sallantıda giden şu sezonda istikrarlı olduğu kadar güzel bir yol. Hele ki senaristler yavaş yavaş direksiyon hâkimiyetini mi kaybediyor derken Regina’nın gayet inandırıcı dönüşümü, haddimi aşıp bunu söyleyeceğim, hikâyeyi diri tutan yegâne şey. Büyük sır ortaya çıktığından beri herkes Emma’ya her an patlayacakmış gibi aşırı bir hassasiyetle yaklaşıyordu. Regina’nın Emma’ya böyle gereksiz bir hassasiyetle değil de resmen sağduyunun ve anlayışın sesi olarak destek olması sahalarda görmek istediğimiz hareketler. Kim derdi ki Regina Emma’ya ‘’belki de benim sana ihtiyacım var’’ desin. İkisi de aynı zor yollardan geçmiş iki güçlü kadın şimdi birlikte savaşıyorlar. Neredeyse iki sezondur Once Upon a Time’dan bana kalan budur.

Ne zaman hayatıyla ilgili önemli bir şey olacak olsa Emma’nın yoluna kurt çıkıyor. Storybrooke’da kalmasının nedeni de kurttu, Lily’yi de aynı nedenden buldu. Ama sanırım bu sefer kurt yakışıklı Şerif Graham’e dönüşmeyecek. Lily ve Emma şimdilik sakinleşti. Storybrooke’a döndüklerinde kıyamet kopacak, buna şaşırmayız. Lily Emma’yı yumrukladığında patlayan farlar felaketin habercisi gibiydi. İkisinin sihirli güçleri karşı karşıya gelirse ne olur kimbilir.


Bir sen, bir ben, bir de...

Yolculuğun ‘Robin ve Roland’ı Zelena’nın elinden kurtar, Storybrooke’a dön’ aşaması da başarıyla sonuçlanmak üzereydi ki Once Upon a Time dünyanın en bayat, en bayağı, en gereksiz hamlesini yapmaya karar verdi. Ben, ‘’Robin bir terslik olduğunu sezmiş gibiydi’’ filan derken Zelena’yı hamile bulduk. Zelena muhtemelen hamile değil, muhtemelen Robin’in bu durumda gidemeyeceğini bildiği için oyun oynuyor. Ancak ne olursa olsun böylesi basit bir hikâyeyi hak ettiğimizi düşünmüyorum. Marian’ın gerçekten çoktan ölmüş olduğunun ortaya çıkmasıyla Regina-Robin ikilisinin önünde bir engel kalmamıştı. Zelena bir şekilde yine defedilirdi. Yine edilir, yine kavuşurlar ama şu hamile numarasından sonra Zelena’yla beraber Robin de hikâyeden çıksa sesimi çıkarmam. Çok gereksiz hareketler bunlar.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER