Benim adım Oliver Queen!

Sevgili Arrow severler müthiş bir sezon finaliyle karşınızdayım. Geçen bölümden ufak bir özet geçecek olursak, Oliver’ın aslında R’as Al Ghul’u kandırmak için Al Sah-Him gibi davrandığını öğrenmiştik. Malcolm Merilyn aracılığıyla Team Arrow ‘un geri kalanına haber iletmişti. Son sahnede ise zindanda tutsak edilen Team Arrow ve Ray Palmer’a biyolojik silahı fırlatıp bizi hayrete düşürmüşlerdi.  

Flash'sız sezon finali mi olurmuş

Yeni bölümün başında ise herkes kendine geliyor, bu nasıl olur derken Malcolm Merilyn’in onları deri yoluyla virüse karşı aşılamış olduğunu öğreniyoruz. Bizde yok artık daha neler derken R’as ve Oliver’ın uçak sahneleri çıkıyor karşımıza tam konuşurlarken uçağın motorları yanmaya başlıyor, meğerse Oliver uçağı sabote etmiş. Uçağın içinde bir kavga bir dövüş derken R’as Al Ghul biyolojik silahı alıp tehditler savurarak uçaktan paraşütle atlıyor. Nanda Parbat’ta ise zindanda mahsur kalan Team Arrow ve Ray Palmer oradan nasıl çıkacaklarını sorarken Malcolm Merilyn merak etmemelerini söylüyor ve Barry Allen nam-ı diğer Flash çıkıp geliyor, bizimkileri kurtarıyor ve Oliver’a her ne koşulda olursa olsun yardım etmeleri gerektiğini söylüyor. 

Koskoca uçakta bir tane mi paraşüt varmış?

Biz uçakta ne olduğunu merak ederken bakıyoruz ki Oliver pilot olmuş. On parmağında on marifet, arızalanan uçağı Nyssa ile birlikte bir şekilde indirmeyi başarıyorlar.  Daha sonra Team Arrow ile pekte sıcak olmayan bir yüzleşme yaşıyorlar ama biz buna hiç şaşırmadık tabii. Diggle, Felicity ve Oliver hararetli konuşmalar yaparken Oliver’ın R’as Al Ghul’u öldürmek için uçağı sabote ettiğini yani bir çeşit intihar görevini üstlendiğini öğreniyoruz.

Fakat çok daha büyük problemleri olduğu için bu konuşmayı kesip hep birlikte R’as Al Ghul’un virüsü yaymasını engellemek için plan arayışına girişiyorlar. Araştırma yaparlarken R’as’ın ebedi düşmanı Damien Darhk’ın şehirde olduğunu keşfediyorlar ve onu R’as’a karşı kullanmayı düşünüyorlar tabi ki bu kadar kolay kurtulacaklarını düşünmüyoruz elbet bu işin içinden bir iş çıkar derken Arrow bizi yanıltmıyor dostlar. Bu arada Laurel babasını yani komiser Lance’i biyolojik silah hakkında uyarıyor ve önlem almasını istiyor.

Bu arada flash-backlerde de Hong Kong’daki biyolojik silah saldırısından sonra Maseo, Tatsu ve Oliver’ın neler yaşadıklarını görüyoruz.

Sevdiğim adamı kurtardım gülüşü (Temsili Değil)

Oliver, R’as Al Ghul’u yenemeyeceğini düşünürken Felicity ona artık onun eski Oliver olmadığını ve kalbine güvenerek R’as’ı alt edebileceğine inandığını söylüyor vallahi bende inandım onları görünce. Aşkın gücü olsa gerek :) Olaylar buradan sonra iyice kızışmaya başlıyor, Komiser Lance polisleri virüs için harekete geçiriyor, Ray’de dahil olmak üzere bizimkiler bir çözüm bulmaya çalışıyor ve birlikten biri Oliver’a R’as Al Ghul’un onu çağırdığını söylüyor. Bizimkiler virüsü gökte ararken yerde buluyor maalesef bu da pek iyi bir şey olmuyor haliyle. Diggle şüpheli adamın peşinden koşarken birden Thea kırmızı kostümlerle karşımıza çıkıyor çok geçmeden virüsün insan yoluyla yayılmaya çalıştığını anlıyorlar. Ray nano teknoloji ile havadan yayılan bir aşı bulmaya çalışırken Oliver, R’as ile karşılaşırken polisler onları görüyor ve vurulmalarını emrediyor. Felicity’nin bundan haberi oluyor ve Ray’e kostümü giyip onu kurtarmasını söylüyor fakat Ray aşıyı üretmeye çalıştığı için reddediyor, bu arada Oliver, R’as Al Ghul’ u alt etmeyi başarıyor fakat polisler ona ateş açıyor eyvah gitti Oliver derken Felicity, Atom kostümüyle çıka gelip onu kurtarıyor. Her şeyi yoluna koymuşken Oliver artık Arrow olamayacağı için Felicity ile uzaklara gitmek istiyor. Bu arada bir Speedy’miz oluyor :)

Hoş geldin Speedy!

Her şey duruldu oh ne güzel artık sakince öbür sezonu rahatlıkla bekleyebiliriz derken Ray kostümü ile uğraşırken boom bir patlama oluyor. Tamam, artık onunda süper güçleri olacak artık diyoruz. Ve ve ve şimdi Oliver mı R’as Al Ghul olacaktı neden olmadı? Ne oluyor? Derken sürpriz bir R’as çıkıyor karşımıza ama ben onu söylemem burada J Film gibi geçen bölüm sonunda Felicity ve Oliver üstü açık bir arabayla mutluluğa doğru ilerliyorlar ya da ilerliyorlar mı bundan sonra neler olacak hepsi yeni sezonda bizi bekliyor. Umarım 4. Sezonda yine bu heyecanı birlikte yaşarız sağlıcakla kalın :)

Oliver mutlu, Felicity mutlu, biz mutlu...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER