Çalsın davullar zurnalar, oynasın GülCemal
Kadınım, bütün alkışlar bize
Geçtiğimiz haftayı kişi kaybına uğramadan bitirdiğimiz için sevinçli kapamıştık. Bu haftada GülCemal’in yerinden giden evine kimin neden olduğunu çözüp –ki Kaan’dan başkası olmuyor bu kişi- neticeye ulaşınca geldi Sultan Ana’dan düğün hediyesi.

Ev, Sultan Ana topraklarına getirilip yeniden yapılandı.Torununu da gelinlik ile tekrardan görmek istedi ve çalsın davullar zurnalar sazlar, oynansın oyunlar, yapılsın yemekler… Hazırlıklar Niyazi bilgisinde devam ederken, diğerlerine sürpriz olmak üzereydi…


"Kamuran ile çok dalga geçtiğimden mi çocuğum olmuyor?"By Bünyamin

Bu taraf neşe içerisindeyken, Kaan sıkıntılı, Kamuran sancılı, Bünyamin telaşlıyı. Nurten’in tedirginliği üzerine doktora gittiler. Aslında hamile olmadığı hatta hiç hamile kalmadığının öğrenilmesi Bünyamin’e kötü etki yaptı. Adam da haklı, yıllardır bekle, test sonuçlarının karıştığını nerden bilsin. Büyük heyecanla beşik yaptığını, bebek arabası aldığını gördük, sevincin kursakta kalması tam da böyle birşeymiş. Bizim tanıdığımız, kahkahaya sokan Bünyamin içimizi cız ettirdi, psikolojisi bozuldu, bu arada Aynımah da aşık oldu. Olaylar sarpa sardı, haberi yok.

Dudu diye bir gerçek var. O cilvesi , işvesi ile Hüsnü’ye neler de yaptırıyor maşallah. Celal ile Ayten’in evlilik işini yatakta iki uyku bi naz arası nasıl da kaptı. O rolünü nasıl da güzel oynuyor. Hele normalde süslü, pahalı göz bandı takanlara yanıt, beyaz yemeniyi bikaç kat yapıp bağlaması, idareci kadın yatakta belli olur imajını yerim.

Sabah olan hayrola, Celil’lere kız istene. Bir dakika o da ne. Yusuf’ların haberi var da etraf sakin, derken Hüsnü Baba kendi projesini bulmasın mı? İşte o zaman şalterler atar, mekanı parayla aldın, projeyi de dalaveri ile. Sonunda kaybedeceksin birşeyleri Yusuf Baba.

Bir hastaneye gidiş de Dudu’lardan. Malum kontrolü var. Kontolü var da bir de bebek çıkmaz mı? Kilolar boşa değil, 11 aylık Alkan bebeğeymiş. Bayılma Dudu, arkanda Hüsnü var. O kadar çok Hüsnü Baba , Yusuf Baba dedik ki dede yere tekrar baba olacaklar. Hadi bakalım, hayırlısı.


"Karizma olmanın ilk yolu" By Cemal

Düğün yerine geldiler, gelinlik & damatlık sürprizini bilen yok. İlk sürprizi Hüsnü Alkan verdi. O kadar ahali önünde bir daha baba olacağını duyan herkes şaşırsa da , tepki Yusuf’tan geldi. Kırkından sonra deyimini tamamlaması Esma’nın gelişiyle yarıda kaldı. Bir babalık haberi de Yusuf’a geldi. Abooovvv ya. Gül gelin de öyle bir şaşırdı ki, direk "çocuğumuz amcasıyla akran olacak" dedi. Sahi cinsiyetini nerden öğrendi. Belki "halası olur". Benim bir bildiğim var, o da ; yeni tekne kazıntıları, beşik kertmeleri geliyor. Sultan Ana da yerini Cemal’e vererek düğün hediyelerini takdim etti. Sultan Ana’yı yanlarına alan Alkan Ailesi daha da güçlendi mi güçlendi. Kaan yan derdine, Kamuran da oturup bakın halinize.

Bir güzel Ege yöresinden efe havası izledik ki, gözümüz karizma gördü. Tuuu  tuuuu Cemal’e. Gül kız da biraz heyecan varken, Cemal’in edası, bakışı bizi aldı götürdü. Bu düğün ne de güzel oldu. Yemeğine, emeğine sağlık Sultan Ana. Köylüyü de sevindirdin, sevaba da girdin. Darısı başına mı bilinmez de, senin diğer torun da geldi.


"Şimdi ben kimsesiz miyim?"By Gül

Nihal kız geldi köye gelmesine de. Kafamızı karıştırdı. Tamam biz, saç telinin Gül’e ait olduğunu biliyorduk da, DNA testinde uymaması ne demek!... Gül ile Nihal kardeş değil mi? Kafalar karışık, GülCemal iki aşık. Soru işaretleri ile bir sonraki haftayı bekliyoruz.

Elimizde üzgün Niyazi, Kaan’a tepki gösteren köy ahalisi, sazıyla düğüne neşe getiren Mansur, takım elbisenin yakıştığı Celal var. Bir Dudu var ki Hüsn-ü Aşk’ın yakıştığı kadın. Sultan Ana var ki GülCemal’e kaldığını düşünüp hatasını telafi eden. Yusuf’un proje kapışının bedeli Bünyamin’in bebeğinden geldi. Karşımızda bir de hali harap Bünyamin Kalas  var. Kaan ile Kamuran’ı çok görmeyip, GülCemal aşkına doyduğumuz bölümlerden …
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER