Cihan Gürpınar’dan öğütler

Geçtiğimiz bölüm yani 23.bölümde çok az gördüğümüz Cihan Gürpınar bomba gibi döndü. Meğer eksikliğini ne çok hissetmişiz…

Bu bölüme bir isim vermemiz gerekseydi eğer ben “Cihan Gürpınar’dan öğütler” derdim. Çünkü Cihan, dizinin en mantıklı hareket eden karakteri olarak önce oğluyla sonra babası ve Hazal ile öyle güzel konuştu ki her birinde ama yine Cihan haklı demekten kendimi alamadım.


Ozan senin ne işin var hala o evde?

Öncelikle artık Cihan’a tuzağı kimin kurduğunu herkes öğrendi ama bu çok kolay ortaya çıktı gibi geliyor. Hani o kadar hırsızlık olayı oldu bunun sonucunda Müge videoyu internete verdi. O zaman öğrenilmedi ama Ozan’ın bir ödev için Rahmi’den bilgisayarı istemesi ile olay açığa çıktı. Sahi bu arada Müge nerede? Koskoca Gürpınar Yalı’sı soyuldu ama öylece kapandı mı konu? İlerleyen zamanlarda tekrar karşımıza çıkar diye umuyorum. Neyse, Ozan bilgisayarı kaptığı gibi babasının yanına gitti ve annesi ile dedesi için isyan bayrağını çekti ama Cihan oğlunu öyle güzel sakinleştirdi ki. Sonuçta insan anne babasını seçemiyor. Cihan nasıl Rahmi’nin öyle bir baba olduğunu kabullenmişse Ozan’ın da Dilara’yı kabullenmesini ve ne olursa olsun annesinden kopmamasını istiyor. Cihan’ın her şeyi öğrenmesi ile birlikte beklenen Rahmi-Cihan yüzleşmesi gerçekleşti ama Cihan babasına kızmadı bile. Onun aklında hala kardeşinin ölümü, annesinin hastalığı ve ölümü vardı. Cihan aslında Rahmi’ye geçmişi yüzünden o kadar kırgın ve kızgın ki şimdiyi göremiyor bile.

Bu arada Rahmi’nin neden Gülseren’e çarıklı sultan dediğini, ben bunları avucumun içi gibi bilirim dediğini de öğrendik. Zamanında o da böyle bir kadına tutulmuş ve bu yüzden ailesini ihmal etmiş. Kadına ev almış, restoranı üstüne yapmış para bitince de tekmeyi yemiş ama unuttuğu bir şey var. Geçmişindeki o kadın olsa olsa Keriman gibi birisidir. Gülseren olamaz.


Gülseren: Bırak gideyim Cansu, gitmezsem kahrımdan ölürüm!

Tüm bu olayların öncesinde 23.bölümün sonunda Gülseren’in istenmeyen kadın ilan edilişine Cansu ile birlikte hepimiz şahit olmuştuk ve bu duruma Cansu'nun ne tepki vereceğini merak ediyorduk. Cansu annesine öyle güzel sahip çıktı ki ne yalan söyleyeyim onların ilişkisini izlerken hep gözlerim doluyor. Çünkü Gülseren, Dilara gibi yapay değil. Onun o sıcaklığı ekrandan bize geçiyor. Metres haberlerinden sonra villayı terk edip eski mahallesine dönmesi ile yeniden en başa döndüğümüzü sandık. Yani Cansu’nun tekrar yalıya döneceğini düşündük ama inadıyla Gülseren’i dize getirmeyi başardı ve annesinin yanına taşındı. En başından beri Ozan da bir gün onların yanına taşınır diyordum ve bu hafta ilk sinyallerini aldık. Gülseren hazır ol yakında Ozan geliyor!

Ve nihayet Hazal yaptıklarının karşılığını kötü anlamda almaya başladı. Eskiden Dilara’dan çekinir evdeki çalışanlara gizli gizli kötü davranırdı. Kazadan sonra yerini sağlamlaştırdığını fark edince artık ne Dilara’dan ne de Cihan’dan çekinmemeye başlamış. Şımarıklığı almış başını giderken önce evdeki çalışanlar ile kavga etti bu yüzden hem Dilara ile hem de arkadaşları ile arası açıldı. Ardından Cihan durumu fark edip olaya el koydu. Onunla da tıpkı Ozan ile olduğu gibi baş başa uzun uzun konuştu. Asıl lüksün para, yalı olmadığını sevmenin ve sevilmenin olduğunu anlattı ama Hazal bunu ne kadar dinledi ve anladı orası meçhul.


Dövüyormuşum gibi çek kanka!

Cihan’ın uzun süredir sakladığı ve bu durumu Cansu’ya nasıl anlatırım diye kara kara düşündüğü velayet davası meselesini de Dilara pat diye söyleyiverdi. Bunu duyup da tamirhaneye giden Cansu ile Özkan’ın arası iyice gerildi. Sonucunda da Özkan, Cansu’nun güvenini geri kazanabilmek için planını devreye soktu ve sözde haraç isteyen adamlar dükkanı bastı. O sırada da tesadüfen Özkan gördü ve adamları bir güzel dövdü ama bu planını da eline yüzüne bulaştırdı. Çünkü Cansu adamlara para verirken Özkan’ı gördü. Bakalım bu olaydan sonra Cansu nasıl bir tutum sergileyecek…


Gözlerindeki hayal kırıklığı...

Son olarak Keriman'ın hayatı Nezaket ve Osman'ın gelişi ile iyice şenlendi bize de kahkahalar ile izleyeceğimiz sahneler çıktı ortaya. Ablasını çok iyi tanıyan Özkan, Osman'a görüşmenize izin veriyorum dedi ama yandın sen Osman. İlk günden iphone 6 aldırdıysa sana Keriman yakında arabada aldırır. Olsun zaten yakında yalıda işe başlayacak. Bakarsınız karşımıza Emine-Osman-Keriman aşk üçgeni de çıkar belli olmaz…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER