Al Sah-Him ya da Oliver Queen hangisi?

Sevgili Arrow severler sezon finaline bir kala soluksuz geçen bir bölümün özetiyle karşınızdayım. Geçen bölümün sonunda R’as Al Ghul, Oliver’a alfa-omega biyolojik silahını verip Starling Şehrini yok etmesini söylemişti. Bu da onun testlerinden biri olacaktı.


Yer yüzündeki son alfa-omega en olmayacak kişinin elinde

Yeni bölüm bir flashback ile başlıyor, diğer bölümlerden de hatırlayacağımız üzere Hong-Kong’a alfa-omega biyolojik silahı atılmış ve büyük bir felaket yaşanmıştı, bu flashbackler bize sezon finali ile ilgili ipuçları veriyor büyük ihtimalle. Maseo ah Maseo diye diye bir hal olduk kaç bölümdür. Şimdi de alfa-omega silahı R’as Al Ghul’a getiren oymuş onu öğrendik. 

Nanda Parbat’ta bunlar yaşanıyor da bizim ekibin geri kalanına ne oluyor derseniz Diggle hırsını suçlulardan çıkarmaya çalışıyor, Felicity sanki Oliver ölmüş de olanları Al Sah-Him adlı başka biri yapmış gibi davranıyor, Roy Harper’ın yaşadığını öğrenen Thea onu bulmak için yaşadığı yere gitme kararı alıyor. Laurel kendini Black Canary olarak geliştirmiş gözüküyor. (Aranızda The Flash’i izleyenler varsa bilirler, izlemeyenler için dip not olsun; oradaki Cisco, Laurel’a bir ses cihazı yapmıştı ve Laurel artık Black Canary adının hakkını verebilecek konuma gelmişti.).

Nanda Parbat’ta Nyssa Al Ghul ve Al Sah-Him’in evlilik hazırlıklarıda hız kesmeden devam ediyordu.  Bu arada Malcolm Merilyn ortalıkta çok gözükmeye başladı bunun sonu hayra alamet mi acaba derken bir bakıyoruz Nanda Parbat’ta Oliver’la konuşuyor. Meğer Oliver bunca zaman rol yapmış hala bizim Oliver’ımızmış Al Sah-Him olduğuna herkesi inandırmış.


Seni çok özleyeceğiz Arsenal...

Tüm bunlar olurken diziden ayrılacağı bilinen Colton Haynes’ın (Roy Harper)  vedası için Thea, Roy’u buluyor ve bir şekilde diziye vedası hazırlanıyor kanımca. Yine diziyi terk edip bir spin off dizi çekecek olan The Atom yani Ray Palmer (Brandon Routh) ve Felicity sahnemiz var ki burada Ray’in Felicity’ye imzalattığı belgeler Palmer Technologies’in devir kağıtları!   

Malcolm Merilyn, Arrow Team’i toparlayıp karşılarına Tatsu’yu (Maseo’nun karısı) da çıkararak Oliver’ın Al Sah-Him rolü yaptığını aslında hala kendinde olduğunu ve de bir biyolojik silah ile tüm Starling şehrine saldırılacağını açıklıyor. Bizim ekip yalancı ve çıkarcı Malcolm Merilyn’e hemen inanır mı? Başta biraz tedirgin oluyorlar ama sonra Nanda Parbat’a gidip biyolojik silahı yok etmeye ikna oluyorlar.   


Tatsu'ya dokunan zararlı çıkıyor.

Tatsu yüzyıllardır ailesinde olan bir kılıçla ekranda belirirken Malcolm onun nereden geldiğini soruyor ve yüzyıllardır ailede doğan ilk erkek çocuğa verildiğini öğreniyor bu bilgiyi daha sonra karşımıza çıkar diye hafızaya atıyoruz.

Nanda Parbat’a döndüğümüzde ise Nyssa ve R’as sahnemiz, Oliver ve Maseo sahnemiz var. Maseo, Oliver’a içinde yaşadığı hapishaneden bahsediyor.  

Arrow team, Tatsu ve Malcolm Merilyn biyolojik silahın bulunduğu uçağı Atom sayesinde yok ediyorlar ama tabi ki bu kadar kolay olur mu hiç elbet bir şey çıkar derken gerçekten de bir şeyler oluyor ve R’as elinde yok edilmemiş alfa-omega ile karşılarına çıkıyor. Bu arada karısı Maeso’yu öldürdü a dostlar.  


Oliver'a güvenmenin sonu

Bu arada beklediğimiz üzere Roy Harper, Thea’ya ve diziye veda etti onu da atlamadan ileteyim.

Bizim ekip Nanda Parbat’ta esir düştü ve tabi ki o uçak haini anlamak için kurulan bir tuzaktı. R’as Al Ghul hainin Maseo olduğuna inansa da yinede bir bit yeniği çıkar diye düşünmeden edemiyoruz. Algı ayarlarımız hep şüphede ayarlı :)


Damat bizim kız bizim!

Nanda Parbat’ta düğün dernek kuruluyor ve Nyssa ile Al Sah-Him zorla evlendiriliyor derken bir oyun mu yoksa yine Malcolm yine Malcolm’luk yapıp Arrow team’e ihanet etti mi bilemediğimiz bir olay oluyor. Malcolm, R’as Al Ghul’a hainin Oliver Queen olduğunu söylüyor. Karışsın ortalık bakalım daha ne kadar karışabilir derken bu sefer Oliver’dan şüphelenmeye başlıyoruz, bölüm sonunda gözlerim yuvalarından fırladı dersem yalan olmaz Arrow severler. Gerçek anlamda nefesimin kesildiği bu bölümden sonra sezon finalinde görüşmek üzere sağlıcakla kalın :)

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER