Gül kokulu Hüsnü Baba
"Banane banane Khaleesi olcam " By Gül
Gül kelimesi içinde birden çok anlam taşıyor. Kızının adı da Gül olan –dikkat ederseniz gelin demiyorum; çünkü öyle görmüyor- Hüsnü Baba’ya sevdamı biliyorsunuz. Hem kızlar babalarına âşıktır, değil mi? Hüsnü Baba rolü ile Ahmet Mümtaz Taylan’ın giydiği karakter o kadar sahici ki, ismini sorana Hüsnü Alkan diye cevap veriyorum. Sen bahçende dertli dururken eşin, kızın, oğlun yanına gelmez mi? Hayat arkadaşın, can yoldaşın Dudu, elindekileri zor günler için biriktirmedi mi? Hilâl’inden, Celal’inden hatıra diye kıymetli eşyalarını almayan sen, içimize giren,  ihale için evden çıkarken eşinin duasını yanına alıp, cebindekine bin bereket katacağını bilen sen… Mis kokulusun, gül kokulusun Hüsnü Baba…

Nedeni sorma, ihale için gelinine öncelik veren, kadınını seven erkek, başarısını yanında taşır demek isteyen adamsın, Gül’e güvenin sadece isim olduğunu hatırlatıp, başına bela açana yardım eli uzatmasını söyleyensin. Karşıya geçip saatlerce bitmek bilmeyen sohbetler yapıp, hayattan aldığın notları sevdikleriyle paylaşansın, gül kokulusun Hüsnü Baba… Biraz daha devam edersem gözyaşları da ufaktan başlayacak.


"Soğan çok yakıyormuş" By Niyazi

Bu hafta gözyaşı olmazsa olmazımızdı. Niyazi, Nihal’den haber alamadığı için yavuz siyasetçi kimliğini geriletti. İhale sonucu Alkan Ailesi’ne gidemedi diye yelkenler yarıya indi, derken şans ile beraber moraller yerine geldi. Banu gidecek parayı duyunca heyheylendi, şaşkınlıktan bayılması extra zahmet. Kaan’ın Gül aşkı yerini Gül savaşına çevirdi. Kamuran bebek diye sayıklarken kendini azmak sular altı yosun tutmuş mekanında buldu.


Yelpazeyi de biri tutsaydı gari

Dudu’ların çamaşır makinesi bozulunca soluğu eski yöntemle buldular. Dudu rahat tabi, altında lastik serin sularda. Celal de hasta diye pek iş yapmaz, ohhhh işler Nurtengillere kaldı. Sürpriz ihaleci Yusuf’lar çıkınca paralar havada uçuştu, sonra da Kaan da buluştu. Neyse ki diğer alan Alkan’ların olacak da içimiz rahat edecek. Gelsin tatlılar, gitsin tuzlular…Sultan Ana'ya tattırırken kekleri, çikolataları, bana getirseydi, sesim çıkmazdı.

Esma ile Nurten’in, Dudu’ya gelini üzerinden laf çarpıtmaları cevabını aldı, Dudu’yu da serin sulara yolladı. Eksik akıl Kamuran kurtarıcı tim olarak atlayınca, yüzme bilmeyen kontenjanından kayıplara karıştı.

Yakışıklı Cemal’in vücudunu annesi Akyaka’da bulunduğu sudan çıkarken harcadı. Enfes saçını arkaya atışı, cezp edici bakışı, Hüsnü’nün kafasındaki dumanları görmemize neden oldu. Celal’den gelen telefon hemen toparlanıp Kamuran’ı bulmaları gerektiğini haykırdı. İhaleye girmiş, hatta ultra zengin damattan yararlanmış olarak kazansa da mekanı Yusuf Baba, Hüsnü yardıma uçar adımla giden adamdı. Jandarmanın araması ses getirmedi, o kadar kalabalık alanda bile Celal’in bakışları sahneyi ne kadar yaşadığının kanıtıydı. Ailesinin sakar, işe yaramaz, uslanmaz, sürekli bi yerlerden düşen Kamuran’ının kaybı ölümü bile akla getirdi. Unuttukları lastik olmadığından çok uzaklaşamayacağıydı.


İndi bu kızla evlenme zamanı

Beklenilen türkü zamanında, hem de misafirleri gelmişken, Niyazi ağlarken Nihal’ine çıkıp gelen bizim delibaş Kamuran’dı. Kızlarının yaşadığı haberi ile kendilerine gelen mutlu aile, bir süre Kamuran’ın dediklerini yapabilir, tamam bir süre de yeterlidir.

Kırmızı karizmasıysa Cemal’in, başka renkler de yakışıyor, hep aynı gömleği giymesi olmuyor. Zaten Kemal’in tweet esprilerine maruz kaldık. Yalnız Kemal demişken bu aralar ikilisi Tarkan. Ticareti de hayatı da Kemal’den öğrenmese iyi olacak da, hadi hayırlısı.

Gül ile Cemal, Sultan Ana’yı evlerine misafir etmeye ikna ettikleri akşam yapılmayacaktı. Evlerine davet edip, evlerini bulamayan Alkan çifti büyük şoku ile bir diğer haftayı beklemeye koyulduk. Muhtemelen diğer mekanı işletmek üzere anlaşma sağlamaları Kaan kıskançlık damarlarını çıkardı ve ispiyonlama silahına başvurdu. Bolca merak, oldukça samimiyet, neşe ve kahkahaya davet… Neler mi yapıyoruz? Doya doya izleyeceğimiz, kulaklarımızın pasının Mansur türküleri ile silineceği yeni bir haftayı beklemeye koyuluyoruz…

Sevgiler …

BUNLARI DA SEVERSİN

DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 8
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 50
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 48
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 47
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 5
DİZİ-YORUM : SEZON 2 , Bölüm 46
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 4
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER