Şeytanın yeni varisi Al Sah-Him!

Sevgili Arrow severler geçen bölümde Oliver, R’as Al Ghul’a varis olmayı kabul etmiş yani kabul etmek zorunda bırakılmıştı.


Al Sah-Him kostümü de bir başka oluyor

Yeni bölüm  ‘Benim adım Oliver Queen’ değilde, ‘Benim adım Oliver Queen’di’ diye başlıyor yani burada Oliver’ın artık Oliver değilde Al Sah-Him olduğu sinyali veriliyor inceden. Bölümün başında Oliver’ın, türlü eğitimlerden geçtiğini ve beyninin yıkandığını görüyoruz. R’as Al Ghul bizim canım Oliver’ımızı karşısına alıp konuşma yapıyor ama görüyoruz ki Oliver gitmiş yerine Al Sah-Him gelmiş. İkisi konuşurlarken bir bakıyoruz yüzü kapalı şekilde birini getiriyorlar. Yüzünü açtıklarında John Diggle çıkmasın mı! R’as, birliğe bağlılığını kanıtlaması gerektiğini söyleyip kılıcı Oliver’a vermesin mi! Bizde yok artık John’a bir şey yapmaz derken kılıcı bağrından geçirmesin mi! Hala ağızlarımız açıkken bir bakıyoruz ki ölen kişi John değil bir başkasıymış. Meğerse Oliver’a ilaç verilip ona tanıdığı sevdiği biri şeklinde gösterilmiş kılıçtan geçirdiği insan.

Derken bir flash-back görüyoruz, bu bölümde bu flash-backlerin anlamını çıkarmaya başlıyoruz yavaştan bunu buraya yazayım da hatırlarız sonradan. Geçen bölümlerde olduğu gibi yine Alfa-Omega biyolojik silah ile ilgili bu flash-backte yine Maseo, Maseo’nun karısı ve oğlu da var.

Günümüze döndüğümüzde R’as Al Ghul ve varisini konuşurken görüyoruz, R’as onun zayıflık yapmamasını ve onun varisliğine göz koyanı gözünü kırpmadan öldürmesini, kendisinin öyle bir hataya düştüğünü anlatıyor.

Uzun süredir ortalıkta görmediğimiz Laurel, karşımıza Black Canary olarak çıkıyor ve Nyssa’da ona yardım ediyor. Team Arrow’u geri kalanını John ve Lyla’nın evinde akşam yemeği yerken görüyoruz .


Bende normal bir insanım!

R’as’ın sözünü dikkate alan Al Sah-Him gidip Nyssa’yı alaşağı etmek için aramaya başlıyor fakat bunu öğrenen Laurel, Nyssa’ya yardım etmek için Diggle ve Felicity’den yardım istiyor. Arrow Team’in geri kalanının Oliver’ın hala eski tanıdıkları Oliver olduğunu sandıklarını da söylemekte fayda var ama Nyssa bu konuya açıklık getiriyor.

Bunca şey yaşanırken Thea’da aldığı eğitimi de göz önünde bulundurarak Team Arrow’a katılmayı teklif ediyor ama hoş karşılanmıyor ilk başta.


O ses Black Canary!

Nyssa ve Al Sah-Him karşı karşıya gelmişken yardıma Black Canary ve Diggle koşuyorlar ve Al Sah-Him’i şimdilik atlatıyorlar. Laurel ve Diggle artık Oliver’ın değiştiğini biraz kabul etmeye başlar gibi oluyorlar.

Thea ve Marlyn Malcolm arasında bir konuşma geçtiği sırada Felicity ve Diggle, Lyla ve Diggle’ın evlerine girerken görüyoruz. Bebek Sara’nın ağlama sesi geliyor içeri gidip baktıklarında Sara’nın yalnız olduğunu Lyla’nın olmadığını görüyorlar bu arada telefon çalıyor ve Al Sah-Him arayıp Lyla’nın ellerinde olduğunu Nyssa’yı teslim etmezlerse öldüreceğini söylüyor. 

Birkaç konuşmadan ve plandan sonra Nyssa’yı teslim etmeye gidiyorlar ve Lyla’yı aldıktan sonra birlikle çatışmaya giriyorlar. Tam Al Sah-Him, Diggle’ı vuracakken sahneye Thea çıkıyor ve eski Arrow şimdiki Al Sah-Him olan Oliver’ı kolundan ok ile vuruyor ve çatışmayı sonlandırıyor.


Thea Is the New Arrow!?

Çatışma sonrası Felicity, Diggle, Laurel ve Thea kendi aralarında umutsuz bir şekilde durum değerlendirmesi yapıyorlar.

Oliver, Nyssa’yı Nanda Parbat’a götürüyor ve R’as Al Ghul’un karşısına çıkartıyor, R’as, Oliver’dan onu öldürmemesini ve onunla evlenmesini istiyor. Bu arada Nyssa alfa-omega biyolojik silahını kullanılmaması için kaçırmış ama gel gelelim R’as onu buluyor.

Felicity, Thea’ya Roy’un ölmediğini ve isterse onun yanına gidebileceğini söylüyor.

Bütün bunlar oldu artık heyecan bitmiştir derken yine bir şok dalgasıyla bitiyor bölüm ama oda bana kalsın sizi bu bölümü izlemeye davet ediyorum. Sezon finaline adım adım yaklaşırken heyecanı birlikte paylaşmak dileğiyle bir sonraki yazıda görüşürüz :)

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER