The Vampire Diaries: Kazık Oyunları

Bekarlığa veda partisi Alaric ve Jo’dan ziyade bize sürpriz oldu. Bir şeyi de gerilimsiz yapın be kardeşim. Çocuğu olacak adam üzerinden yapılan şakalardan hoşlanmıyorum. Tamamen sürprize odaklandıkları için partinin geri kalanını pek düşünmemişler. İki parti de kötüydü. Zaten bir eve doluşup insanlarla tanışmanın iyi bir yanını hiçbir zaman görememişimdir. Boşuna ev pis oluyor. Tabi evin içine ayakkabıyla giren insanların olaya bu açıdan bakmaması doğal.

İnsan olunca zor durumlarda senden beslenebilirim dimi abi?

Partiler Alaric ve Jo’nundu ama tabi ki tek bir konu vardı. O da ne olacak bu Damon ve Elena’nın hali? Geçen bölümde tahmin ettiğim gibi Elena denkleme Damon da girince resmen iki arada bir derede kaldı. Elena’nın insan olmayı bu kadar istemesine hiç anlam veremiyorum. Hadi yaşı +30 olsa hormonlar çocuk istiyor diyeceğim ama 20’sinde bile değildi vampir olduğunda. Yani en kopkop zamanlarında sınırsız güç, bitmeyen enerji, buruşmayan cilt ve ölümsüzlük kazandı. Milli piyango vursa bunların yanında talihsiz bir durum olarak nitelendirilirdi.

Partinin tek sevdiğim ismi Matt oldu. Adam yaş aldıkça olgunlaşıyor. Mystic Falls onun evi ve diğer doğa üstü varlıkların evini ne hala çevirdiğini gördükçe öfkesi artıyor. Kolay yolu seçip o da vampir olabilirdi. Matt’in insan olarak kalması tek kişilik dev bir anti-vampir mitingi. Alaric’e de herkesin söylemesi gereken ama kimsenin söylemediği şeyleri söyledi. Aslında bunu Alaric’in çoktan düşünmesi gerekirdi. Bazen böyle tutulmalar olur ve bir dost sana yolu gösterir. Alaric’e o dost eli hiç beklemediği bir yerden uzandı. Güzel de oldu.

Lily adeta serseri bir mayına döndü. Stefan’ın kimse üzerinde bir halta yaramayan ikna turlarından sıkılan bir ben değilimdir herhalde? Aslında onun bu yanını kendime benzetiyorum. Mantıklı, duygusal, iyi, hoş konuşuyor ama ne kadar anlatırsa anlatsın kimseyi bir şeye ikna edemiyor. Eminim bu durum Stefan’ı uyuz ediyordur. Zira ben uyuz oluyorum. Ne olur ikna olsanız!?

Vampirken atlamak kolay. Delikanlı aşıklar insanken atlar!

Damon ve Elena romantik bir yürüyüşle vampir – insan muhabbeti yaparken Lily, Bonnie’nin gırtlağına keskin bir şeyleri sapladı bile. Kadın tam bir deşici ama Jo’nun ikizleri olduğunu öğrendiğinde bırakması çok ilginç oldu. Kontrolünü kaybeden bir deşici ne ikiz tanır ne dördüz. Bıraktığı ikizlerin, baş düşmanı Gemini cadıları olduğunu bilse herhalde sinirden kendi boynunu kırar. Onu öğreneceği zaman da gelir elbet.

Elena’nın diziden ayrılma haberinden sonra o kürü içeceği zaten belliydi. Afiyetle de içti ama karşısında Lily’i görünce finalden önce veda edecek diye korktum doğrusu. Lily’den kaçışı çok yaratıcıydı. Vampir de olsan cehalet büyük engel vallahi. Havalandırma denen şeyden haberi yok ki kadının. O kadar şaşırması çok doğal.

Ah Stefan ah... Asla pes etmiyor. Lily’i bulmuş hala konuşmaya çalışıyor. 166 yıl geçmiş hala erkeğin o kadar çok konuşmaması gerektiğini öğrenememiş. Az kalsın kazığı yiyordu. Hem de annesi tarafından kazıklanacaktı. Hem mecazi hem gerçek anlamda.

Fakat neyse ki diğer oğlu onu kazıkladı. Tabi bu sadece mecazi anlamda. Lily şimdi bir hücrede bekliyor. Fakat The Vampire Diaries’den öğrendiğimiz bir şey varsa o da Bonnie hariç kimsenin uzun süre hapis kalmadığıdır.

Nikahına beni çağır sevgilim...

Şimdilik her şey durulmuşken Elena kürün etkisiyle hatırladığı şeylerden etkilenerek Damon’a ilk insan kazığını attı. Onun insan olmasını istememek, “Damon sen dur ben başkasıyla çocuk yapayım mutlu olayım sen de izle” demek. Bu vampirler çok insan öldürüyor ama bazıları gerçekten hak ediyor. Kürü bulan Damon, içiren Damon... Sezon sonunda onu fena bir vicdan azabı bekliyor. Umarım kafasındaki insan şalterini indirmez.

Son sahne... Resmen beni benden aldı. Genel itibariyle çok iyi bir bölüm değildi ama final sahnesi her şeyi kurtardı. Kai, campirler için kan bulmuş veya kendi veriyor ve belli ki hepsini kafaya almış. Yani Lily’nin ailesinin en yeni üyesi olmuş. Üstelik anlaşılan o ki eve dönüş yolunu da bulmuş. Çocuk ne güzel içindeki iyi tarafı keşfetmeye başlamıştı ama her konuda risk alan siz söz konusu Kai olunca direkt çocuğu kazıkladınız. Şimdi Kai geri dönünce size ne yapsa hak değil mi? Bence hak. Bastır Kai ben arkandayım!

Sezon finaline sadece bir bölüm kaldı. Bu bölüme nazaran kalan son iki bölümde ortalığın epey hareketleneceği aşikar. Çok kan akacak çok! The Vampire Diaries 20. bölüm de böyle geçti işte...

Haftaya görüşürüz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER