Asla sekiz eli olan bir kadına bulaşma!
Bölümün adı olan ‘’Poor Unfortunate Soul’’ Little Mermaid filmindeki aynı isimli şarkıdan geliyor. Ursula’nın hikâyesini küçük denizkızının hikâyesiyle harmanlanmış şekilde izlediğimiz düşünülürse güzel fikir. Şarkı söylemek, annesinin hatırasını yaşatmak için Ursula’nın elinde kalan tek şey ve bunu kötülük için kullanmak istemiyor. Babası sesini korsanları tuzağa düşürüp, onları öldürmesi için kullanmasını istiyor. Ursula aynı fikirde değil ve kaçıp, karada yaşamanın bir yolunu buluyor. Hook’un geçmişten beri vicdanıyla hareket ettiğini biliyoruz, onu Ursula’ya yardım ederken görmek şaşırtmadı. Ama en zayıf noktasının içinde yanan intikam ateşi olduğunu da biliyoruz.

Ursula’nın geçmişi şimdiye kadar gördüğümüz hikâyelerin en güzellerinden biriydi. Hook tarafından ihanete uğradıktan sonra kendini denizkızından ‘Ursula’ya çevirmesi; hem babasından hem insanlardan kötülük gören bir kızın bile isteye karanlık yola sapmasıydı. Ursula’nın günümüzde babası Poseidon ile kavuşup, aslında mutlu sonunu elde etmesi kafa karıştırdı. Kötüler mutlu sonlarına ulaşamıyorlarsa Ursula bunu nasıl başardı? Sanırım cevap Ariel’in dediklerinde saklı. Kötüler mutlu sonlarına ulaşmak için yanlış yollar izliyorlar. Ursula’nın Gold’un planını Hook’a anlatması, en başından beri uzlaşmaya istekli olması ona mutlu sonunu getirdi. Radyodan müzik dinlerken o ruh haline giren biri saf kötü olamazdı zaten. Ursula’nın ihaneti Regina’ya da zaman kazandırmış oldu.Sezon başından beri en heyecanlandığım konu olan Yazar’ın bulunması serüveni ise August’un gelişiyle hız kazandı. Hız kazandı hafif kalır, düğümün birini çözdüler bile. Küçük Pinokyo’yu çok sevsem de August’u özlemişim. Gold’dan sonra en gizemli adam o. Gold’un sorgu tekniklerine de hakkını vermek gerek. Charming ailesi ve damat Hook August’u kurtarmadan önce onu önce yeniden tahtaya sonra insan haline dönüştürerek söylediği her yalanla burnunun uzamasını sağlamak Gold zekâsı kokan bir işti. Bölümün çok keskin iki virajından biri August’un kurtarılmasıyla birlikte Yazar’ın kitabın içine sıkışmış olduğunu öğrenmemiz oldu. Regina’nın Marco’dan aldığı eşyaların arasından çıkan sayfadaki kapı resmi aradıkları kapının ta kendisi ve Yazar da o kapının arkasında. Hook’un Gold’un planını öğrenmesi diğer önemli noktaydı. Kurtarıcı yani Emma olduğu sürece Yazar istese de kötülere mutlu sonlarını yazamaz. Emma birçok şeyi değiştirdi, birçok kişiyi mutlu sonlarına kavuşturdu. Yazar gelip her şeyi öylece değiştiremez. Gold’un planı Emma’nın kalbini kötülükle doldurmak. Önceden öğrendiğimiz gibi Emma büyük bir kötülük potansiyeliyle doğmuş. İyiler takımında olmasının sebebi de Snow ve Charming’in herkesten sakladığı sır. Gold’un planı bu sırla dolayısıyla Malefizle doğrudan bağlantılı.

Regina’nın Robin Hood rüyası şimdilik bir anlam ifade etmiyor. Ama boşuna izlemiş olamayız. Regina Robin’e ulaşmak için Emma’dan yardım da istediğine göre Robin’i görmemiz yakındır.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER