Ne güzel hep çocuk olmak...
"Fulden'i verdim gitti" By Şeniz
Dizi gümbür gümbür 42.bölüm ile geldi. Heyecan, entrika, oyun, çevir kazı yanmasın, çocuk bayramı, neşe, Esma kahkahası, say say bitmez macerası. Sondan başa, baştan ileriye sar sar bir daha izle. Geçen hafta öyle bir yerde bitmişti ki, fragman hakgetire…

Şeniz Yenge tam otelde Can ile Gülay’a yakalanmıştı ki, “Arkanda ben varım” diyen Aziz , yengeye cesaret vermişti. Eeeee eski aşktan düşman olmuyormuş baksanıza. Şimdi de pek sevmiyor gibi durmuyor ya neyse. Deli gibi âşık Şeniz Ar’a. Sefer de 42 bölümdür yokken belki de Şeniz’in aşkını burdan izleyeceğiz…

Bayram dedik; ama aşıklar sahneyi bırakmıyor ki. Güneş, Tarık’ın amcasına yardım ettiği kız kaçırma olayından ötürü hâlâ tripli. Biraz naz yapsa da olayı henüz atlatamadığı aşikâr. Tarık da barışmanın yollarını ararken ailesi ile yaptığı planları öne sürünce vay canına , dön başa. Ara ara Güneş daha geriden gelse de, Tarık’ın öyle güzel enerjisi, o sevimli çocuk halleri var ki kızmak mümkün mü? Güzellik derse Pelin’e, yakışıklı deriz dayıya.


"İki tane de çocuk desek" By Gazanfer

Pelin çocuk bayramı telaşında, Gazanfer ile Nazan evlilik. Nazan’ın annesi babası yok belki; ama maşallah bir Esma Öğretmen’i var ki kaç aileye yeter. Teyzesi ile de bir olunca ordu oluyorlar mübarek. Esmoş unutuyorsun, sen de kız alacaksın bu aileden. Henüz epey vakti olduğundan baya keyfini çıkarıyor bu durumun. Oğluşu ile de bu aralar seyrek görüşüyor. Evlilik telaşı Nazan’ı, işin Ar Ailesi’ne zorluk çıkartma kısmı Esma’nın ne de olsa. Alışveriş gününde en pahalı gelinliğe giden Esma ve ben gelinliğimi dikerim diyen Nazan. Koltuk takımı evde olmalı diyen Esma bi tarafta, o nu yaparım diyen Nazan diğer tarafta. Helal kıza, Nazan sen bize de uğra diyesim geliyor. Masraf çıkarmayı bırak, Gazanfer uğruna her şeyi yapabilir Nazan var.

Ey aşk Gazanfer’e ne güzel uğradın, bekledin bekledin, mis gibi verdin yârini. Mukadder’in evinde de her yerde dolanıyor, arada sinir zıplatıyor, yok artık böyle kız maşallah dedirtiyor, iyi ki geldin Hamarat Nazan. Süper ikilinin kısaltması ve fan sayfalarının açılmasını Gazanfer düğün hediyesi olarak istedi. NazGaz. Kızlar haklı, tüp markası gibi oldular ve Miray’ın dediği gibi patlamasalar maazallah…

Aksiyonlar aşırı olunca, evde kalabalık artınca fındık kurdu haklı, Esmoş ile daha çok vakit geçiriyor. Esma da bu durumdan keyifli. Pelin ile park keyfi, dolaşmaca, çocuk olduğu yıllara dönüş. Pelin’in ise aklında varsa yoksa yabancı çocuklar. Bir heveslendi ki kalbini kırdılar. Çocuk olmanın ne kadar büyük bir nimet olduğunu büyüdüğümüzde anlıyoruz, bir daha geri gidemeyeceğimiz yıllara olan özlem içimizde artıyor. Çocuk olsak, öylece kalsak…

Pelin evde ah eder, teyzoşlarına ve dedesine dert yanıp, 23 Nisan depresyonunu nasıl atlatacağını haykırırken, annesi Emma sürprizi ile eve gelir. Kızını kıramayan Tülay, okuldan bir yabancı çocuk almıştır bile. Pelin buna sevinirken dayısı ve ananesinin Kim Ki sürprizine daha çok şaşırır, herkesin birbirinden habersiz olması evde iki yabancı çocuk olma nedeni derken, Gazo & Hiko süper ikilisinin Gana’lı Azim’i de  evlere şenlik. Herkes birbirinden habersiz Pelin’e sürpriz yaparken birbirlerine de şaşırtmaya devam etti. Kahkahalarımın tüm apartmana yayıldığını gelen mesajlar haber verdi.

Herkes aldığı çocuğu eve götürürken, Emma’ya dede eli öpme raconunu Pelin en güzelinden gösterdi. El öpülür alına götürülür. Harçlık da verseydi Zafer Dede, neyse başka bayramlara inşallah. Miray’a hadi İngilizcen var çevir diyerek Gülay’ın yüzü düşse de, azmedip bir sürü lisan öğreneceğinden eminim.

Çocuklara rehber diye Gazanfer’i tayin etmek pek mantıklı değildi, nitekim listede müze yerine karakol, tiyatro yerine berber dükkanı vardı. Neyse Can’ımız Can işe el attı da esnaf kardeşlerimizi unutmama işini küçükler üzerinde denemesini aldı. Pastane mis gibi, pastalar enfes. Nazan’ın dayısı da kemençe biliyorken değme keyfimize. Akşama en güzel 23 Nisan gösterisini Ar Apartmanı, Zafer Ar dairesinde yaptılar.


Dilimi yuttum desem

23 Nisan neşe doluyor insan kısmını biraz atlayıp, aşk meşk, aldatma var mı kısmına çevirmek istiyorum. Şeniz’in düğün fotoğrafları Hikmet Ar’ın eline geçince doğru telefona gitti; fakat dersine iyi çalışan Şeniz gerçekleri söyleyerek rahatlayacağını fark etti. Kurduğu yalanlar kendisini daha büyük yalan girdabına çekiyordu. Şimdi Fulden’in dostu olduğu için nikah şahidi olması gerektiğini, tek taraflı bir aldatmanın olmadığını söyledi. Tülay’ın yüzü düşse de Şeniz haklıydı. Elden bir şey gelmeyeceğini anlayan Ar Ailesi de sessizliğini korudu.


"Pufff, siyah giyeceğimi söylemiştim Miray" By Gülay

Bu bölüm dolu dolu Şeniz izledik, Şeniz’in Aziz ile yakalanmasına uydurduğu kılıfı da Gülay yedi. Miray ve Can bu konuda hem fikir olurken, Fatih tereddütlü kaldı. Gülay’ın yengesine karşı olan zaafını da dikkate aldığımızda sonucun böyle olmasını bekliyorduk. Beklemek derken, aklıma ne geldi. Tarık ‘ın ailesi nerede? İnsan hiç mi merak etmez. Tamam gelmesinler de, aramaz mı insan, sormaz mı? Ayyy ben çiçek diksem on beş gün sonra merak eder , gider bakarım. Güneş’in ailesinin de aramaması ayrı konu. Notlarımı aldım. Aramamak derken, Fatih’in ailesi de gelse mi ne? Bir erkeğin ailesini daha kaldırır bu bünye. Baksana Miray aşkını saklayamayıp tam da Fatih’e doğru yakınlaşırken “Aşkımmmmmm” diye gelen kızı kaldırdık. Ben bu kızın bir akraba vb olduğu kanısındayım; amma yine de erkek milleti şöyle bir geri duruyorum, aklımdan da bir sürü olay kuruyorum.

Bu aralar fena toslayan da var. Rıza Bakırcı, hem işin peşinde, hem korkuyor, Aziz’i merak ediyor, yapacağından geri kalmıyor. Yalan hikaye uydurmadıysa Sefer mi öldürdü babasını? İntikam almak istemesi bu olabilir. Aysel işini de bizim yerimize sen çöz, haberini alalım. Ayyy o değil de mimikler on numara Rıza. Dedektif rolü de sana denk geldi bu hafta.

İz peşinde olduğumuz bölüm yaşattılar. FaMir aşkı geliyor derken,  aşkımmmmm diye Fatih’in boynuna atılan kız olmasaymış, olmuş olmuş. Atarlansın da değerlerini anlıyorlar. Bi nevi testten geçiyor ilişkileri. Hem zaten Cücü ne diyor : “ Üniversite tercihimi yapmadan bu aile ile tanışsaydım, bugün bu mesleği seçmezdim”. Adam haklı, dağılalım. Toparlandığımızda güzel bir düğün bizi bekliyor olabilir. NazanFer düğünün için başlasın hazırlıklar güzellikler …

Sevgiler, neşeler, bol kahkahalar ile içinizdeki çocuğun her daim kalması dileğiyle ve fındık kurdu Pelin'in yaptığı gibi ortak dilin beden hareketleriniz ile olduğu, anlaşmanın çocuk haliyle durduğu keyifli zamanlar …Gazanfer'i belki bir daha böyle duygusal göremeyeceğiniz an ile baş başa bırakıyorum sizi, buyrun .
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER