Arrow: Al Sah-Him
Sevgili Arrow severler geçen bölümün sonunda R’as Al Ghul bizim Oliver’ın en kıymetlisi olan Thea’ya saldırmış ve onu kılıçtan geçirmiş bölüm öylece bizi şokta bırakarak bitmişti.


Yeni bölüm Thea yerde kanlar içinde telefonuna ulaşmaya çalışırken başlıyor. Tam o sırada Oliver, Thea’nın o halini görüp büsbütün şoka giriyor. Ne yalan söyleyeyim bu bölüm Oliver’ın verdiği tepkiler beni ağlattı. Hastaneye vardıklarında doktorlar Thea’ya müdahale ederken kalbi duruyor ama tekrar hayata döndürmeyi başarıyorlar. Fakat doktor, Oliver’a  Thea’nın kurtulamayacağını söylüyor, Oliver, Thea’nın yatağının başında umutsuzluk içinde ağlarken haberi alan Malcolm Merilyn geliyor ve o da ağlamaya başlıyor. Derken yine flash-backimiz var. Maseo, Oliver ve Maseo’nun karısı ‘alfa-omega’ adlı biyolojik silahı elinde bulunduran askerleri takip ediyorlar.

 Yeni bir ittifak mı?

Günümüze döndüğümüzde ise Felicity ve Diggle, Oliver’ın yanına geliyorlar ve onun bir planı olduğunu anlıyorlar. Hatırlayacağınız üzere Oliver, Nanda Parbat’a gittiğinde orada her türlü yarayı iyileştiren ve hatta ölüleri bile diriltebilen ‘Lazarus’ adlı bir kuyu olduğunu öğrenmişti. Oliver kardeşi için her şeyi feda edip R’as Al Ghul’un varisi olmayı düşünürken Malcolm gelip Oliver’ı o kuyu hakkında uyarıyor. Ama Oliver kardeşi söz konusu olunca dinlemiyor tabi ki. Bu arada Felicity, Nanda Parbat’a gitmek için Ray’e onun özel jetini istemeye gidiyor ve aralarında ilişkileri hakkında konuşmalar geçiyor ve bitirme kararı alıyorlar. 

 Önce Ray gitti şimdi de Oliver!

Nanda Parbat’a giderken Felicity, Diggle ve Malcolm Merilyn de Oliver’a eşlik ediyorlar. Sanki onların gelmesini bekliyormuşlar gibi bütün birlik ve R’as Al Ghul onları karşılıyorlar. Bütün birlik üyeleri karşılarında diz çöküyor.
Thea’yı bir tören eşliğinde kuyuya sokarak diriltiyorlar fakat dedikleri gibi yan etkileri de oluyor Thea birden delirip çoğu şeyi hatırlamamaya başlıyor.

Bakın biraz sonra delireceğim.

Bu arada Felicity, R’as Al Ghul ile bir konuşma yapıyor ve R’as ona her şey bitmeden Oliver’a duygularını açıklamasını tavsiye ediyor. Felicity, Oliver’ın yanına gidip ona hislerini söylüyor ve bizim bölümlerdir beklediğimiz olaylar oluyor :) Daha sonra Felicity, Oliver’a içki getiriyor ve içince Oliver hoop bayılıyor, tabi ki de Felicity onu Nanda Parbat’tan kaçırmak için bayıltıyor. İçkisine ilaç koyup. Oliver baygın haldeyken onu kaçırmak için bir yol arıyorlar ve Maseo onlara yardım ediyor fakat bizimkiler daha henüz çok ilerleyememişken Oliver uyanıyor ve birlikten bir sürü insan çevrelerini sarıyor Oliver’da onlara ben ‘Şeytanın Başının veliahtıyım geri döneceğim’ deyince dağılıyorlar. 

O artık Al Sah-Him!

Çok duygusal bir veda sahnesinden sonra Oliver, Nanda Parbat’a geri dönüyor. Ondan sonrası da sizin izlemeniz için bekliyor sevgili Arrow severler. Duyduğuma göre işler daha da kızışacakmış. Siz siz olun sezon finaline kadar takibi bırakmayın. Bir sonraki hafta görüşmek üzere esen kalın.

 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER