Umut için ihanet!
Kökenlerin hikayesinde bu hafta zor bir ölümle karşılaşma ihtimaliz havada asılı seçeneklerden biriydi. Bölümün başından itibaren Josh ve Aiden aşkının romantik bir yolculuğa doğru evrilmesiyle ölüm bizim için daha dramatik bir hale geldi.


RIP Aiden...

Klaus için casusluk yaptığını Jackson'a itiraf etti ve vicdanını temizlemiş oldu aslında. Jackson, söz konusu Klaus olunca müttefiklerine karşı ılımlı olmayı seçen biri. Bunda alfalığa hakim olma isteğinin de büyük payı var. Aiden ve Josh tam da tüm bu karmaşadan ve kirli oyunlardan sıyrılacaktı ki, Dahlia soğukkanlılıkla seçti yine kurbanını. Dahlia büyü gücü çok kuvvetli bir kadın. Bir kadından öte yetenekli bir canavar. Aiden ölürken öylesine sakince bitirdi ki işini, şaşkınlıktan ayak bileklerime kadar buz tuttuğumu söyleyebilirim. Şimdi Josh bunun altından nasıl kalkacak, Davina Kol'u geri döndürmeyi bırakıp Klaus meselesine mi dalacak gibi sorular dönüyor zihnimde.

Dahlia'nın Hayley ile yaptığı konuşma ise aklıma kazındı. Dahlia öylesine büyüleyici ve haklıymışçasına konuşuyor ki Hayley'nin bir an öfkeyle büyü sınırını geçip ona saldırmasından korktum açıkçası. Çünkü Hayley plan yapmak yerine çevresindekilerinin yaptığı planlarla yola çıkmayı tercih ediyor. Çünkü Hayley gözünü karartıyor ve kızı için canını bile verecek kadar hırçınlaşıyor. Oysa ki soğukkanlılık şu sıralar hepimizin tek ihtiyacı. Düşmanının sükunetini örnek almalısın ki, savunmanın en iyi saldırı olduğunu aklından çıkarmayasın. Nitekim Hayley de gerekeni yaptı bu noktada. Dahlia ufaklığa veda ederek büyülü mekandan ayrıldı. Sadece şimdilik! Aslında bu bölüm itibariyle Dahlia'yı tanımaya başladık. Yaptığı konuşma da onu ele veriyordu. İstediği şey sadece büyü gücü değildi çünkü. Aşk? Aile? Bağlılılık? Esther'le yaptığı anlaşma hayatındaki boşluğu doldurmak için miydi? Henüz cevaplar belirsiz ama Dahlia'nın benim gözümde bir anlaşılma payı var artık. İstediği şey kendine ait olan bir çocuk. Freya'nın aksine Hope'un çok küçük olması onun zihnini baştan dizayn etmesini sağlayabilir çünkü. Hope ailesinden uzakta olacaktır ama ailesinin varlığını bile hatırlamayacaktır. Fakat küçük bir hataya düşüyorsun Dahlia. Bahsi geçen aile Mikaelson ailesi.. Yolun kanla ve et parçalarıyla dolu olacak.


Ellerimi silmeden yemeğe oturamam

Klaus kendine delicesine güveniyor ama Dahlia'yı yenmenin bir yolu var mı gerçekten emin değilim ben. Bu konuda en büyük söz hakkına sahip olan kişi Freya. Onunla geçirdiği uzun seneler işini kolaylaştıracaktır. İkiyüzlülüğü ise artık inkar edilemez bir boyuta ulaştı? Freya da tıpkı Klaus gibi onu yetiştiren kişinin kimliğini kazanmış aslında yıllar yılı. Ne kadar ondan kaçsa da yine onun karanlığına saplanıp kalmış. Şimdi kazanmaya çalıştığı aileyi bile birbirine düşürme çabası bunun en açık örneği. Tabii iş aileyi birbirine düşürmeye gelince kimse Dahlia'nın eline su dökemez...


Soğuk bir drink alır mıydın çılgın melez?

Klaus tam da Aiden'ın ölüm haberi gelmeden önce planından bahsediyordu. Açık olarak kimseye anlatmadı ama bunun hem iyi hem de saçma yanları var. Artık ciddi bir ordu saldırısı şartken Klaus'un tek başına ilerleme hırsı ve insanlara olan güvensizliği çok tehlikeli. Üstelik Dahlia ile ilk karşılaşmasında Dahlia'nın parmağını şaklatarak onu yere serdiği de başa çıkması gereken bir gerçek. Hayley'nin kızına olan bağlılığı çok daha ön planda aslında. Sihir gücünü kapatan bileklik fikri nazarımda muhteşem bir plandı! Daha iyisi yapılana kadar en iyi anne ödülünü sen kazandın Hayley!


Şuraya da psikopat bir teyze çizeyim..

Klaus'un korkuya ve güce olan takıntılı yapısı Aiden ölümünü üstlenmesine neden oldu. Esasında Hayley ona biraz kendini bıraksa ve Jackson'ın fısıltılarından biraz olsun uzaklaşsa belki her şey düzelecek. Ama onlar bir savaşın iki karşı cephesi gibi. Olan ortada neler olduğundan habersiz sihir saçan ufaklığa oluyor tabii. Klaus ise Cami yerine Hayley'e gerçekleri anlatsaydı belki de aralarındaki uçurum derinleşmeyecekti. Zira Cami ve Klaus arasındaki etkileşimden son derece rahatsız oluyorum. Cami'nin her şeye hisli ve felsefi yaklaşımı ruhumu daraltıyor ve Klaus'un bundan etkilenme ihtimali bile içimi burkuyor. Olması gereken çiftler listesine Cami ve Klaus son sıradan bile giriş yapamaz!

İhanet Mikaelson ailesinde yeni tadılmış bir şey değil. Yine de böylesine birlik içinde gerçekleştirilen bir ihanet Klaus için hiç iyi olmayacak. Yaşamı boyunca en tahammül edemediği şeyle bir kez daha karşılaştı ve hançerle yere yığıldığı an tüm ailesiyle yüzleşti. Daha kötü ne olabilirdi ki? Sahiden de kimseye güvenmekte haklı mıydı? Belki de söylediği gibi kızını koruyabilecek tek kişi gerçekten de Klaus. İhanetin nelere yol açtığını gördüğümüzde Klaus'un haklılığı Hope'un zarar görmesiyle sonuçlanmaz umarım. Ne de olsa Dahlia'nın olduğu yerde haklı çıkmak bazen kafana sıkmakla eşdeğer olabilir.

Güzel günler.

 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER