Gölge etme başka ihsan istemem!
Ruhun ruhunun önüne geçer diz çöker yine de ona iş yaptıramazsın!
Mutlu Ol Yeter’in 2. bölümü yine Can’ın rüyasıyla başladı belli ki sık sık rüyalarda buluşacağız, e hayrolsun rüyalarımız ne diyelim. Rüya sahneleri en komik sahneler arasında yer alır ama bir tık fazla uzuyor, rüyanın kısası makbuldür benden söylemesi.


Dik dur, eğilme taraftar seninle Can!

Zeynep’in bavul hikâyesini Can’dan soruş tarzını pek sevmesem de Can’ın aslında gerçek olan hisselerini yokmuş gibi anlatması içime battı. Bavulu açıklamak için bulduğu BDS (Bakkal Defteri Sendromu) ise hayatımda duyduğum en yaratıcı bahane olabilir, hatta öyle! Can’a katılmadığım tek nokta ise Zeynep’e açılırsa onunla dalga geçmesinden korkması. Yahu dünyanın en güzel en saf duygusudur sevmek, dalga geçmek ne demek?! Ancak Zeynep bir gün ondan hoşlanıp ona açılırsa aralarında bir şey olabileceğine inanıyor, o kadar umutsuz vaka. Can’cığıma buradan seslenmek istiyorum, kızlar bu tarz şeyleri erkeklerden beklerler canikom seviyorsan git konuş bence!


Güneş'in her hayırlı işe çikolatasını kapıp gelmesi kalp ben yani çikolata kalp ben anladınız siz

Dubai macerasından vazgeçen Zeynep artık avukatlık yapmak istemediğine karar verdi (evrenden mesaj mı var?!) ve Güneş’in şirketinden istifa etti. Kız şanslı, o daha istediği işin hayalini kurarken ayağına teklifler adeta yağdı. Güneş için Kamer (burada bir parantez açmak şart oldu, Kamer’in Güneş’in babası olduğunu ama oğluna yakın olmak için ameliyatla başka biri olup muhasebecisi, aslında sağ kolu olduğunu biliyoruz ama ben bu hikâyenin ayrıntılarını çok merak ediyorum, ilerleyen bölümlerde umarım öğreneceğiz.), Can için de Babür planı yaptı.


Biz kimiz? Gönüllüler! Ne için geldik? Kazanmak için! Ne yaptık? Kazandık!


Küfteeciiileer!

Güneş’in aşırı uçuk teklifine değinmeden Can’ın babası sayesinde duygusal bir hal alan köfteci ortaklığı teklifi Zeynep’in tam da hayalindeki işti. Zeynep bir liste halinde çekincelerini Can’a sundu zira Can’ın asla bir iş adamı olmadığını ondan iyi kimse bilemez herhâlde. Her şey güzel başlamıştı, Can erken bile uyanmıştı ama ta ki Can ihtiyaçları almak için çıkıp 4 saat oyun konsolunda kendini kaybedene kadar. Belli olmuştu ki Can işe yaramayı bırakın adeta işleri zorlaştırıyordu.

Zeynep’te Can’ı dükkândan uzaklaştırmak için Ayşe’nin sapığı isimli bir plan ortaya koydu. Bu plan en çok Ayşe’nin hoşuna gitti, resmen istemem yan cebime koy şeklinde dolandı Can’ın etrafında. Ben zaten Ayşe’nin niyetini ilk bölümde Can’a gidip Zeynep’in peşini bırak gitsin dediğinde anlamıştım. Oysa ben Ayşe’yi Babür’le düşünmüştüm. İlerleyen bölümler için bir diğer temennim bu ikili üzerine.


Ya ben bu ikiliyi yerim yalnıııız<3


Yasak dans lambada?!

Can uzaklaşma planını çaktı ama temiz kalpli çocuk sevdiği kızdan nasıl şüphelensin, durumu Güneş’e yordu tabii. Fitneci Güneş de yaptı yapacağını ve adeta Can’ın beynini yıkadı. Can’ın hayata Güneş’in gözlükleriyle baktığı sahne kesinlikle bölümün en iyi sahnesiydi. Çok eğlendim özellikle Babür’le Zeynep’in hallerine, danslarına bayıldım arkadaş!


Tembel köfteci çocuğun aşırı acıklı hikayesi

Güldük, eğlendik ama saftirik Can Güneş’in gazına öyle bir geldi ki ortada ne dükkân kaldı ne masa sandalye, geriye bir tek tuzluk kalmıştı selam olsun Erdal Bakkala! Zeynep de mahalleli de haklıydı Can’a tavır almakta. Can bu sefer cidden çok abarttı. Zeynep’le Babür günlerdir emek emek çiçek gibi yaptılar dükkânı, çok ayıp ettin caniko çok! Gerçek Kesit, Kalp Gözü tarzı dizilere özgü bir finalle bölümü bitirdik. Final de tüm bölüm olduğu kadar eğlenceliydi.

Mutlu Ol Yeter bu bölümüyle içime su serpti ve bir kez daha umutlandırdı. 2. bölümü izleyenler bana katılacaktır Mutlu Ol Yeter kesinlikle şans verilmeyi hak ediyor. İlk bölüme bakıp kesin hükme varmanın ne kadar yanlış olduğunu kendi adıma ben bu bölümde anladım ve inanıyorum ki git gide daha iyiye gidecek. Bu eğlenceli bölümde emeği geçen herkesin emeklerine sağlık. Neşemiz daim olsun, mutlu olalım yeter!

 

*Muhteşem fotoğraflar için canikom Duygu Tombak'a teşekkürü borç bilirim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER