Regina'nın görevi tehlike
Malefiz ve kötüler takımı odaklı bir bölüm izledik. Malefiz’in Regina’nın tek arkadaşı olduğunu geçen sezon bilgilerimizden hatırlıyoruz. Yani en azından Regina şimdiki Regina olmadan önceki zamanlarda öyleydi. Malefiz, Briar Rose’u uyku lanetiyle lanetlemiş ancak Kral Stefan onu gerçek aşkın öpücüğüyle uyandırmıştı. Malefiz bu başarısızlığın ardından yıkılmış halde karşımıza çıktı. Regina uyuyan ejderhayı nasıl uyandırmış gördük bu bölüm. Regina’nın uyku lanetinden şimdilik sadece Pamuk Prenses’in atı etkilendi. Ama Pamuk Prenses’in kendisinin de aynı yollardan geçtiğini biliyoruz. Malefiz intikam için Stefan’ın kızı Aurora’yı uyuttu. Prens Phillip’i de yine geçen sezondan hatırladığımız gibi canavar Yougui’ye dönüştürüp eski şaşaalı günlerine geri döndü. Regina büyüyüp onu mahzene kapatana kadar tabii.

Günümüzde Storybrooke’a döndüğümüzdeyse entrikalardan entrika beğendik. Malefiz, Ursula ve Cruella’nın yanına gizli göreve giden Regina araba yakmalı, tekila shotlu çılgın bir gece geçirdi. Bu operasyonu yeni öğrenen ve çok tehlikeli bulduğunu dile getiren Emma; Regina kötüler takımının onun hakkında bir soru işaretleri olmaması için uğraşırken Emma peşlerine düştü. Bu işi yıllardır yapan biri olarak Emma’nın takip mesafesini iyi ayarlamasını beklerdim ama öyle bir şey olmadı. Neyse yakalanmadan takibe devam ediyordu ki Regina izini kaybettirdi. Regina bu işe kendini adamış. Ne olursa olsun kötülerin ne çevirdiğini bulacak. Bu noktada, Regina tekrar kötüler tarafına geçiş yapar mı değil onların arasına bilgi için sızdığı ne zaman ifşa olur sorusu sorulmalı. Çünkü Regina artık karanlığa yenik düşmez. Emma en eski süper gücünü yeniden hatırlamış gibi duruyor. Regina sözüne sadık kalıp bir şey demese de Emma anne-babasının ona yalan söylediğini biliyor.


Welcome back!

Asıl entrikanın sahibi tabii ki Mr.Gold. Hook kılığında Belle’e yaklaşıp hançeri kimsenin bilmeyeceği bir yere saklama bahanesiyle yeniden ele geçirdi. Yeri geldiğinde kitaplardan didik didik bilgi çıkartıp günü kurtaran Belle’in Hook’u bir saniye bile sorgulamamasına ise hiç girmiyorum. Bu konuyu kapatalım. Regina kendini kanıtlama dersinin bir tanesini daha başarıyla vererek küçük Pinokyo’yu kaçırdı. Gold da kavuştuğu hançeriyle Pinokyo’yu Augustus’a dönüştürüverdi. Yazarın kim olduğunu Pinokyo hatırlamıyorsa Augustus hatırlıyordur. Bakalım Augustus bildiklerinin ne kadarını karanlık tarafla paylaşmaya razı olacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER