Vampirler ve Campirler

Tam üç haftalık uzun bir aranın ardından son düzlüğe çıktık. Tabi bu üç hafta The Vampire Diaries açısından pek sakin geçmedi. Sezon ortası arasında Stefan karakterini canlandıran Paul Wesley’in artık hikayede bir gelecek göremediğini ve ayrılmayı düşündüğünü öğrenmiştik.

Wesley düşünedursun Elena karakterini canlandıran Nina Dobrev ayrılma kararını yeni sözleşmeyi imzalamayarak açıkladı bile... Yetmedi Tyler karakterini canlandıran Micael Trevino da diziden ayrıldı. Finale kadarki hikayeler sezon öncesinde belirlendiği için muhtemelen sezon finalinde iki karaktere de veda edeceğiz.

Gidiyorsun.. bilmediğim uzaklara, bakarken ardından gitme kal diyemedim. Şimdi her şey anlamsız, yarım kalacak aşkımız....

Dizide çok kişi geldi geçti de kemik kadro hep aynı kalmıştı. The Vampire Diaries, Jeremy’nin ardından Tyler ayrılığını da kaldırabilirdi ama Nina Dobrev olmadan ne yapacaklarını inanın meçhul. Bu, The Walking Dead’den Rick’in ayrılmasından bile daha büyük bir kayıp. Fakat ayrılacak iki karakteri değil de onlara hayat veren oyuncuları seven fanlar bu durumdan dolayı üzülmemeliler. Daha büyük işlerin garantisini almadan asla ama asla böyle bir adım atmazlardı. Önlerinde uzun bir gelecek var. Hadi hayırlısı...

Biraz da bölümden bahsedelim. Açıkçası final anına kadar son derece sıkıcı bir bölümdü. Bölümü güzelleştiren tek şey Enzo’nun hikayesiydi. Herşeyin İngiltere’de başlaması beni çok şaşırttı doğrusu. Enzo yanılmıyorsam İtalyanların sık kullandığı bir isim. Zaten tip olarak da İtalyanlara çok benziyor ama İngiltere’de başlamayı uygun görmüşler.

Salvatore kardeşlerin annesiyle beraber New York’a gelen o malum gemildelermiş. Geminilerin yüzyıllık gazabından kurtulması ise tamamen şans işi olmuş. Enzo vampir olmuş ama bir gemi dolusu cesetle baş başa kalmış. O andan beri de belli ki kendi yolunu bulmuş. Tamam pek de başarılı olamamış bu konuda ama olsun. En azından duygularını kapatmamayı seçmiş. Onu vampire dönüştüren kadına bu kadar kızgınken karşı karşıya gelmemeleri imkansız. Enzo, Lilly kapışmasını heyecanla bekleyeceğim.

Hazır Anneden girdik konuya yine ondan devam edelim. Anlaşma belliydi. O, Stefan’ın duygularını açmasını sağlayacak. Damon da 1903’de bıraktığı vampir ailesini geri getirecekti. Tabi Damon’un planı bu değil. Manyaklar sürüsünü günümüze getirmeye hiç niyeti yoktu ama darbe hiç ummadığı bir yerden geldi. Düşünsenize 150 yıl anne özlemi çek, sonra anneni bul ve o yüzüne bakıp “size olan sevgim kayboldu” desin. Damon’un kalbi paramparça olmuştur. Fakat duygusallığa ayıracak zamanı yoktu. Ekliptiği annesine verip, Stefan’ın duymaya ihtiyacı olan şeyleri söyledi ve anlaşma yenilenmiş oldu.

Caroline ve Stefan bölüm başından beri felaket asap bozucuydular. Gerçekten artık izlemeye katlanmak mümkün değildi. Alaycı tavırlar, değersiz hayatlar, aşağılamalar zoruna gidiyor insanın. Sonuçta bunu izleyen de bir insan. Hele eski arkadaşları Tyler ve Matt ile o şekilde oynamaları artık bardağı taşırıyordu ki Tyler’ın yaptığı gider vallahi içimi buz gibi soğuttu. O an Tyler gözümde bir kahramana dönüştü. Keşke ayrılmasa bile dedim. Tamam sonunda Matt’i yaraladı ama olsun. Benim içim ferahladı ya o bana yeter. Tyler’de tam 8 okka yürek var. Boşuna her yapımda kurt adamların tarafını tutmuyorum. Bir kez daha yanılmadım.

En underrated iyi adam.

Stefan ve Lily’nin karşılaşmasını daha abartılı bekliyordum. Hakikaten de Damon, kardeşinin ciğerini biliyor. Stefan direnemedi bile. Böylelikle Damon hem Matt ve Tyler’i kurtardı. Hem de Stefan’ı geri döndürmüş oldu. Tüm alkışlar Damon’a... Caroline kaçmayı başarsa da Stefan bu hırsla onu en geç iki bölümde geri döndürecektir.

Bölüm hemen hemen hiç heyecan yaşatmazken bomba sonunda patladı. Nereden baksanız bir sezonluk malzemeyi ortaya koydular. Kai’nin 1903 hapishanesinde kaldığını öğrenince Jo çok rahatlamıştı. Fakat 1903’le ilgili babasından öğrendiği şeylerden hiç memnun kalmadı.

Damon’un annesi 1900’lerden önce Gemini meclisinden kovulan bir grup cadıyı itina ile vampir yapmış. Hepsi de Kai kadar kötüymüş. Hepsi garip bir şekilde dönüşüp hem vampir hem de cadı olmuşlar. Kısaca Campir diyoruz. Bu Campirler sadece başka bir kaynaktan güç emdiklerinde büyü yapabiliyorlar ve aynı zamanda vampir oldukları için sınırsız bir güçleri var. Benzinle çalışan bir arabanın aynı zamanda çalıştığı sürece benzin üretmesi gibi bir şey.

100 yıl önce Geminilerden intikam almak için geliyorlarmış ama Geminiler önce davranmış. Tekrar geri dönerlerse hem Geminilerin hem de daha pek çok şeyin sonu olabilir. Zaten Geminilerin sonu olsun lütfen. Ben böyle sorunlu, böyle manyak bir topluluk görmedim. Şimdiden Elena’yı unutan oldu mu? Ne yalan söyleyeyim ben bir an kendimi kaptırdım vallahi.. Campir işi heyecanlandırdı doğrusu. Yakında Mystic Falls'a bir Campir şok göreceğiz. Vampirler ve Campirler meydan muhaberesi dahi olabilir. İşte seyre değer bir kapışma... Hadi bakalım haftaya daha çok detay alırız.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER