Korkularının yerini biliyorum!


''İçinizdeki şeytanla yüzleşin'' diyen, içimizdeki şeytanı körükleyen ateş gibi bir bölümü geride bıraktık. Esther artık bir vampir. Yani Klaus tarafından zihni kontrol edilebilir durumda. Bu da yüzlerce yıllık büyü geçmişini minik bir deftere çatır çatır işlemesini sağladı. Büyü işe yaradı! Freya artık Klaus'un en karanlık sırlarını biliyor. (çocukluk korkularına kadar her şey) Artık bize Dahlia'yı beklemek düşer. Bense bu bekleyişten çok sıkıldım. Bir an önce gelmesini ve kafasının gövdesinden koparılmasını ( en azından koparılmaya çalışılmasını) izlemek istiyorum. Fakat vampir işleri bunlar, kimin aniden sırtınızda belireceği belli olmuyor..


Iyy yine mi aile olduk?

Dahlia hakkında çok şey duyduk, belli ki oldukça zorlu biri. Freya'nın büyü gücünü de görünce açıkçası ben biraz korkmaya başladım bile. Sonuçta teyzesinin sadece yeğenine öğrettikleri bu kadarsa asıl bildiklerini tahmin bile etmeyelim. Eva Sinclair bu problemler içinde en küçüğü olabilir hatta. Hayley'nin Eva problemi karşısında ''Hope'a yaklaşırsa Rebekah olsun ya da olmasın onu indiririm'' demesi biraz ağır kaçtı. Zira Rebekah onlar için çok fazla şey yaptı ve yaptıklarının bir kalemde silinmesi büyük haksızlık. Klaus, Freya'ya güvenmiyor, Freya da Klaus'a. Gerçekten de Dahlia Klaus'un zihnindeki bilgileri Freya'dan alabilecek mi merak ediyorum. Belki de en başından beri Freya ilginç bir planın parçası olarak sahneye çıkmıştır. Dahlia'ya olan nefreti çok belirgin. Yine de işlerin aniden değişmeyeceğini kim söyleyebilir? Klaus'un paranoyaklığı endişe verici. Stratejik olarak müttefiklerini sıklaştırması şart. Hele ki ailesinden biriyse.. Ama annelerinin yüzlerce kuşa dönüşünü gördükten sonra Freya'nın acımasız biri olduğunda karar kıldım kesinlikle. Dahlia'ya karşı bir mücadele istemiyor. Aileyi Klaus'a karşı doldurmak istiyor ve belki de bundan daha fazla da istediği bir şey var; teyzesinin ulaşılmaz gücü!

Klaus dengesizdir, paranoyaktır ama zamanlama konusunda gerçek bir uzmandır. Annesini öldürmek varken onu vampire çevirip beslemeye devam etti. Çünkü planları vardı. Freya ise sahiden yalnızca öfkeyle hareket ediyor. Bu bölüm dengeler çok fazla kaydı, şaşkınım.


En trajik aşk ve ölüm sahnelerinden biri olarak geçti kayıtlara.

Zihne girme sahneleri ise bence çok fazla iyiydi. Gerçi uzun bir aradan sonra gelen bölümün sadece Rebekah odaklı olması üzdü beni. Zira Claire Holt tamamen aramızdan ayrıldı ve bu gerçeği sindirmek zor olacak. Yeni Rebekah'ya alışmak kadar zor. Rebekah, Eva'nın vücuduna girdiğinde bir yetişkindi ve çocuk halleriyle görmek üzücüydü. Buna rağmen sahnenin heyecanı gerilimi yüksek tutmayı başardı. Hikaye geliştikçe yeni Rebekah'ya da alışırız belki, kimbilir..


Uğraştırma bizi teyze, sökül büyülerini.

Elijah ve Hayley arasında yaşanan kısa birlikteliğe rağmen Gia inanılmaz derecede fedakar davranıyor. Bebeği de Hayley'i de koruyor. Elijah'nın kendi yaşamına sahip çıkmaya hakkı var. Hayley ona bu fırsatı vermeli. Çünkü kendisi Jackson'la olacağında Elijah ona aynı özeni göstermişti. Ve kabul edelim ki Elijah ve Hayley birlikteliği diye bir şey zaten mümkün değildi. Bari adaletsizlik yaşanmasın. Vincent rolünde ise Yusuf Gatewood göze çarpan bir performans sergiliyor. Çok değişik bir enerjisi var ve onun rolünün büyümesi hoşuma gidiyor sahiden. Hayatının aşkını kaybeden adam olması onu Cami'ye yaklaştırır mı? Bence mümkün. Freya cadılar meclisi tarafından kabul gördü. Bu onun için muazzam bir güvence. O artık annesi tarafından feda edilmiş küçük bir kız değil. Çok sinsi ve tehlikeli bir kadın. Arkasına aldığı destekle de derin sulara girmekten çekinmeyeceği ortada. Yine de Klaus'a bulaşmasını hiç ama hiç önermem. Zira aynı stratejik zihin Freya'da pek fazla mevcut değil.


Always and forever!

Rebekah ise aynı bedende kalmakta karar kıldı. Aslında bunun birçok olumlu yanı var. O yeniden bir cadı artık. Üstelik tüm genç cadıların gücünün kanalize edildiği bir cadı. O genç cadıların yaşamı da ona bağlı. Bu büyük gücü Dahlia'ya karşı kullanabilir! Üstelik artık takımımızda Vincent gibi güçlü bir cadı daha var. Bu baya iyi bir şey. Bakalım kim kimin totosunu daha önce tekmeleyecek. Saat işliyor.

Güzel günler.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER