“Ayol bunun kocasından haberi bile yok!”
Fatih'in, Zeynep'in üzülme ihtimalini en aza indirebilmek için Kara Meryem konusunda takındığı tavrı anlayabiliyorum. Sonuçta Zeynep'in annesiyle ilgili bir yarası olduğunu biliyor ama o yaranın neden kaynaklandığını bilmiyor. Bu durumda Derin Şevket'in yönlendirmeleriyle hareket etmesi ve Zeynep'i Meryem'in masasından apar topar kaldırması doğal.. ki zaten hemen o akşamın gecesinde Kara Meryem'in kocasını ve çocuğunu başka bir adam için terk ettiğini de öğrendi. Kısacası Fatih haklı.. Peki ya Zeynep?


İçinden küfrü basan Fatih.. 

"Şöyle bi' iyi geceler öpücüğü alsam.. Nası' kendime gelirim!"
Fatih bir türlü ulaşamadığı nihai hedefine bu kez çok yaklaşmıştı.. Nasıl da heveslendi. Resmen gözünün içi parladı, yüzüne birden nur indi. Gel gör ki daha yemekteyken Fatih'e gelen telefondan huylanmış olan Zeynep intikam almak için gitti Fatih'in en zayıf noktasına oynadı. Bu Zeynep'te de yemin ederim deve kiniyle-katır inadı arasında bir damar var. Üzülme Fatih ben senin arkandayım, bugün olmasa yarın.. 

Fatih'in gece yarısı evden çıkmasını fırsat bilen Mukaddes koşa koşa gitti Zeynep'i fişekledi. Zaten Fatih'e gelen telefon yüzünden pimpiriklenen Zeynep de haliyle iyice dellendi. Bak bu konuda da Zeynep haklı işte. Her ne olursa olsun bir kadın gece uyandığında kocasını yanında bulmuyorsa, eve döndüğünüzde kafanıza tavayı yersiniz, bu değişmez bir gerçek. Ama ortada bir başka gerçek daha var, o da Fatih'in ta kendisi. Zeynep odaya almayınca gitmiş Selim'in yanına kıvrılmış yahu! Dünya üstünde şu sahneyi izleyip de etkilenmeyecek bir kadın tanımıyorum..


Bir kadın size böyle bakıyorsa; Erkekliğin 10'da 9'u kaçmak 10'da 1'i hiç ortada gözükmemektedir..

"26 yıl sonra beni tekrar mı kaçırdın Şevket?"
Haftalardır beklediğimiz Şevket Meryem hesaplaşmasına bu kez şahit olacağımızı sanmıştım bir an. Lâkin hayal kırıklığına uğradım. Bir aydır Meryem'in "Şevket beni bi' dinlesen" laflarına maruz kalıyorduk, bu sefer de karşımıza içinde bütün gerçeklerin yazdığı mektup çıktı, "Şevket bi' okusan" Ay valla yeter! Lütfen şu işi artık çözüme ulaştırın..

"Benim çocuğum, ben yaptım ver!"
İrem'i kendi odalarında hem de elinde Fatih'in giysileriyle basınca Zeynep'in kıskançlıktan gözü döndü. O ana kadar işkillendiği telefonları gitti İrem'e bağladı. Fadik'den de gazı alınca, bu iki kafadar başladılar İrem'i takip etmeye. Sonuçta Fatih'in o günü İrem ile birlikte geçirmediğine ikna oldular. İşte benim anlayamadığım noktalardan biri de bu. Evet Fatih'in hareketleri gerçekten şüphe uyandırıcı, ama insaf! Ya Fatih Zeynep'i aldatır mı? Hadi diyelim böyle bir halt yedi, o haltı gider de İrem ile mi yer? Adam sırf İrem ile evlenmemek için Zeynep ile bu evlilik oyununa girmedi mi? Normal şartlarda Zeynep'in en fazla Fatih'in başının belada olduğunu ve bu yüzden durumu kendisinden sakladığını falan sanması lazımdı bana göre..

Gelelim en önemli konuya. Zeynep bir kez daha Fatih'e, onun Selim'in babası olmadığını ima etti. Halbuki Fatih bu konuda numara yapmıyor, gerçekten Selim'i seviyor ve onu oğlu olarak görüyor. Ama Zeynep ne zaman sinirlense, "O benim oğlum'" tadında cümleler kurarak Fatih'i kırıyor, ki bu sefer Fatih'in anlık da olsa yüzünün düştüğünü gördük bu yüzden. Bence bu durum ileride büyük sorunlara yol açacak. Çünkü Zeynep'in bu patavatsızlığı hatta bence terbiyesizliği bir gün Fatih'den çok sert bir tepki alacak. Yahu adam daha ne yapsın o bebek için?


Tü' Maşallah!

Selin ve Orhan ikilisinin ilişkisi her zamanki doğrultusunda ilerlerken sonunda Fehmi'ye yakalandılar. Bakalım bundan sonra neler olacak?

Gülsüm Hanım'a gelecek olursak. Açıkçası bu kadar zarif ve görgülü bir kadın olarak çizilen bir karakterin son birkaç bölümdür hiç durmadan Mukaddes'e aleni bir şekilde laf sokuyor olması bana batmaya başlamıştı. Çünkü öyle bir kadından böyle sakil hareketler beklemezsiniz. Gülsüm Hanım gibi insanlar birine lafı sokacaksa, öyle usturuplu ve öyle üstü kapalı bir şekilde dile getirir ki söylemek istediklerini, o sözler sizde küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan cümleler şeklinde karşılık bulur. Ancak bu bölümde Gülsüm Hanım bu şekilde davranmasının sebebinin, Mukaddes'in Zeynep'i her fırsatta aşağılaması olduğunu söyledi. Ehh bu biraz olsun yaptıklarını mantıklı bir düzleme oturtuyor, ancak ben yine de bu kadar aleni bir şekilde Mukaddes'e sataşmasını doğru bulmuyorum.

"Sana inanmıştım.."
Bölüm boyunca süren türlü türlü yanlış anlaşılmaların üstüne son olarak Mukaddes ve İrem'in kumpasına düşen Zeynep, sonunda Fatih ve İrem'i bir nevi bastı. Buradan ne sonuç çıkar? Valla bence çok bir şey çıkmaz. Haftaya Fatih bir şekilde kendisine kurulan kumpası kanıtlayarak Zeynep'in güvenini tekrar kazanır gibi geliyor bana ya da yüksek ihtimal oraya Meryem gelir -zaten Fatih ile buluşacaktı- ve iş için görüşecektik ben çağırdım vs diyerek durumu toparlar. Meryem'in anneliğin açıklanması da bir ihtimal tabii ki ama ben o ihtimali yok denecek kadar az görüyorum. Bence bu kadar kısa bir zamanda bu kadar büyük bir kozu hemen harcamazlar..

Valandil..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER