Üflenecek yoğurt Fatih değil!
Eskiler ''Zurnada peşrev olmaz, ne çıkarsa bahtına'' demişler. Ne de güzel söylemişler. Zeynep'in kocaman bir girdap içine düştüğü anda havaalanında tanıştığı Fatih'le bir oyun başlatması plansızca gelişmişti. O yalın, esnek ve eğlenceli anları özlüyorum aslına bakarsanız. Çünkü bu bölüm de dahil olmak üzere son birkaç bölümde ciddi anlamda huzursuzluk yaşıyorum.  Hep diyorum ya, bir eşik var ve Aşk Yeniden o eşiği geç-me-li! Çünkü öyle de umut veren bir dizi.


Neden böyle yapıyoyçun bakiyim çen?

Seni tanımadığı ilk andan aşık olduğu son ana kadar sana saygıyla ve ilgiyle yaklaşmış bir Fatih var ortada be Zeynep. Bir güven problemi var, bu anlaşılır. Fakat Fatih insanın hayata olan inancını tazeleyecek türden bir adam. (bazen bu keşke bu karakter bu kadar mükemmel çizilmeseymiş diyorum) Sütten ağzın yandı bir vakitler. Fakat üflenecek yoğurt da Fatih değil be Zeynep, gör artık şu inceyi. Bir Kara Meryem sırrı var ortada ve hallaç pamuğu gibi attırdı tazecik ilişkiyi. Biz daha flörtün tadını çıkaramamışken bir anda güvensizlik fırtınasında savrulmaya başladık. Fatih'e ne demeli? Kaynananı kaçır. Peki kaçırayım. Yok artık! Bu kaçırma durumu iyiden iyiye kabak tadı verdi. Şimdiye kadar kaçırılanlar listesinde; Fatih, Zeynep, Selim, Ertan, İrem ve Meryem var. Bir de Orhan'ın sürekli saklanması ve o saklanmanın telaşı. Bakalım kim sonuncu olacak?

Öte yanda elbette Fatih'in gizemli halleri var ve buna bir cevap arıyor Zeynep. Ama aklına ilk gelen kişi İrem mi olmalı? İrem yahu! Hani Fatih'in yıllarca köşe bucak kaçtığı ve hatta kesin kurtuluş için seninle bir oyuna başladığı İrem! Akıl var mantık var gözünü seveyim Zeynep. İrem geçen haftalarda hissettirildiği üzere bir büyü işine bulaştı zaten. Ama onun bile lezzetine varamadık. Ne yalan söyleyeyim, İrem ve Mukaddes'in bir büyücüye ulaşma ve belki dolandırılma macerası gelişseydi, İrem'in böyle kuru kuru ''Donuna büyü yaptırdım dur çekmecene koyayım Fatih'' demesinden çok daha etkili olurdu bizim üstümüzde. Diyorum ya, eksik bir şeyler var. Ama öyle sıcak bir iş ki insan hep daha iyisi olacak diye umudunu saklı tutuyor.


Bir efsaneydi efsaneydi senle beraber olmak!

En çok özdeşleştiğim karakterler Meryem ve Şevket oldu şu sıralar. Onların aşkı, öfkesi, acısı birkaç bakışa sığabiliyor ne tuhaf.. Duygusal anlamda da tırmanmalara ihtiyacımız var çünkü. Gerçek hayat hissine ihtiyacımız var yani. Zaten ikisi de öyle usta oyuncular ki bize oyunları karşısında yalnızca ceket iliklemek kalıyor. Kara Meryem'in salt ihanet uğruna eşini hele ki kızını bıraktığına inanamam. İnanmak istemem. Belki bir hastalık belki de bir başka şey, ama o sebep bu kadar kolay bir şey olmamalı. Mektup açılınca göreceğiz..

Fatih is the last sabır bükücü, annıyor musun Zeynep?

Bir de Fadik var, canım Fadik! Ekran başındaki bizlerin hoparlöre verilmiş hali gibi değil miydi? Kaç haftadır bu adam daha ne yapsın dedik de duyuramadık, bari sen anlat Fadik. Hoş, sen de 007 Bond takibine soyundun ama restoran sahnesi yüzümüzü güldürdü işte fena mı? (Fiber-Fadik ikilisini de heyecanla beklemekteyim)

Kaç basıyon sen onla? Protein tozu mu yiyon yumurta mı?

Bir sahne daha vardı yüzümüzü güldüren. Gizemli Şaziment'in koca adayının spor salonunda mahalle timinin arasında sıkışması. Maşallah gücü kuvveti de yerinde damadımızın. Bir de kızımızın gül cemaliyle tanışma şansımız olabilecek mi bilmiyorum. Bu gidişle sezon finalinin bombası Fatih ve Zeynep düğünü olmaz mesela, Şaziment'in ortaya çıkması olur. Bunu hak etti, kabul etmeliyiz! Daha yüzü görünmeden izleyiciye kendini bu kadar sevdiren kaç karakter vardır? Tabii bunun beklenti çıtasını yükselttiğini de inkar edemeyiz.

Aşk Yeniden; olayların gelişme hızında temposu yüksek (birkaç bölümde nerelere geldik inanılmaz), zaafiyetleri açıklama konusunda bir nebze zayıf bir bölümle karşımızdaydı. Zeynep için üzülemedik, çünkü biz Fatih'e deli gibi güveniyoruz. İnsan kendini hikayenin içinde bir yere koyamayınca ne kadar çabalasa eksik, ne kadar istese de marazi. Umudumu bir sonraki bölüme saklıyorum ve çok daha anlaşılabilir, çok daha pozitif bir bölüm diliyorum. Bekleyip göreceğiz..
Güzel günler.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER