Güzel Köylü'ye 41 kere maşallah!
Bünyamin, elimi tutsana..
Merak, birazcık merak ... Neler getirir başına? Daha yeni yeni iyileşmeye yüz tutan Dudu Hanım, merakından evin içine girerse çanağı kırar. Al başına bir sürü iş. Döndü, dolaştı zamanında Kaan'ın yaptığı taktiğe geldi. Hatta kilo sorunu yaşayan Dudu'ya bildiğin araba tekerleği ile destek sağlandı. Hatta yürümesi için Sude'nin patenler geldi. Yine de buna şükür, 41 kere maşallah, nazar değmez inşallah.

"Buralar önceden hep benimdi" By Bünyamin

Gül’e kızan Kaan, Kamuran’ı da istedi, sıra köyden ev almaya geldi. Kaan baya baya Güzel Köylü oldu da, ablası bile alıştı. Seval kuaförü oldu, Bünyamin emlakçısı. Ev iyi hoş ; ama parası boş. Bünyamin yine mi ortada kaldı. Bebe geliyor diye de etrafta dolaşıyor, kaldın yine ayazda Bünyamin. Abla biraz haklı sanki, malum Gül’e kızıp Kamuran’dan değişmesini beklemek. Kaan, insanların değişebileceğini zannediyor. Bu konuda Kamuran ümitsiz vaka ya hayırlara vesile olsun.

Hüsnü Baba, muhtar oldu artık kendine daha bir özgüveni geldi. Korumacı, kollamacı tavrı disiplin ile koordineli çalışıyor. Hataya taviz vermemek adına kararlarını net bir şekilde söylüyor. Sultan Ana konusunda da eskisi gibi “Ezik, bitik, geri kaçan pozisyonunda” değil. Ailesini dokunmazlık çemberine almış durumunda. Bu mücadeleci tavrı değişmez, 41 kere maşallah.

Mücadeleci tavır denilince bu aralar akla hemen Celal geliyor. Peşine de Ayten. Fabrika işi annesinin hastalığından askıda kalmış gibi olsa da ilerleyen haftalarda devamı gelecek inanıyorum. Ayten de 2. Celal oldu tu tu maşallah. Öyle abla sendrom yaşıyor diye Kamuran’ın ayağına götürülmez her şey.

Uygun adım marş

Dede bir geldi, pir geldi. Cemal’i yüzbaşı sanması güzel oldu da tüm köy halkını asker birliği sanması pek olmadı. Uygun adım marşlar, nizami komutlar, işlerden alıkoymalar. Bir dakika geriye gideyim de kahvede oturacaklarına temiz havada spor yapmaları enfes aslında. Tamamdır, tamam. Haftaya spora devam. Hem dede o kadar iyi niyetli ki herkesi evlendiriyor. Cemal ile Gül şuan içinde alan dışı olsa da, Nihal’i Niyazi ile evlendirerek hem Sultaniyesi’ni uzaklaştıracak hem de mutlu olmalarını sağlayacak. Arada Sude’yi de Mansur’a verdi ya orası ayrı parantez. O kadar Mansur’a biri gelse dedik; Sude’yi düşünmedik ey senarist.

Merak merak dedik ; ama Dudu tek değil bu konuda. Kamuran da best of arasında. Seval'i de ayartıp orman içi aşk manzaralı eve götürdü. Uzaktan yetinmeyi bilmediği için evin içini eşip karıştıran yarım akıl, küpe tekini de düşürdü. Henüz olay olmaması, Gül ile Cemal'in konuşabilmesine bağlı. Cemal'in çocuk isteği de biraz ertelendi. Gözleri küçüldü yakışıklının; ama sonra yine konuşulmak üzere rafa alındı.

Aşk da gurur olur mu olmaz mı tartışmaları süredursun, 2N kavuşması geceye damgasını vurdu. Niyazi ile Nihal’i bir araya geldi, aşk kaldığı yerden devam edecektir. Tabi işleri öğrenmek kolay olmadı. Nurten de Bünyamin’in durmadan Nihal’i aradığını öğrendi. Yandı keten helva haftaya. Baba olma heyecanıyla kurtulacak diyorum; fakat o mide bulantıları Esma Hanım da. Nurten yerine annesi hamile bence haftaya bakılacak. Geçen haftalarda testler karıştı bana sorarsan ve Kamuran’a kardeş gelirse buna nasıl dayanır o bünye, evlere şenlik.

Sıddık da az değil, baktı dede Sude’ye Mansur’u alıyor, hemen Azmak Başı lobisinde Cemal ve Niyazi ile zirve yaptı. Seval, Hikmet’in mi oluyor? Abooooo…

Aşk ile sevdanın, gurura yenilmediği, sosyal mesajların asla unutulmadığı (Kemal’in iş güvenliği önlemini almış olması) , kahkahanın gerçek dünya ile yoğrulduğu, neşenin, havanın, türkünün mükemmel olduğu bir 41. Bölüm bitirildi. Sık sık 41 kere maşallah nazara gelmesin diye gari…

Güzel insanlarla dolu, başrolun değil her karakterin amacının olduğu, yan karakterlerin başrol olduğu Güzel Köylü’ye 41 kere maşallah.

Aşk ile gurur yan yana olmaz, Mansur ve türküleri ayrılmaz.
Sevgiler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER