Dostuna yakın, düşmanına daha da yakın..
Karagül'de geçtiğimiz hafta yani 76. bölüm sonunda öyle gümbür gümbür bir fragman izlemiştik ki, bu akşam özetin bitmesini beklerken kendimi doğumhane kapısında eşinin doğumunu bekleyen adamlara benzettim. Kadıncağız içeride bir tane doğurur, sen dışarıda dokuz doğurursun ya, o hesap işte!

Karagül'ün 77. bölümü ise daha ziyade bir tanıtım evresiydi. Kenan'ı tanımaya başladık (Ebru'nun rüyalarındaki gizemli adamı olduğunu mesela), Kenan'ın konaktaki ahaliyi tanıdığını anladık. Az biraz da elinin kolunun nerelere uzanabileceğini kavradık diyelim. Ama esas patlama Ebru'nun Kendal'ın gırtlağına yapıştığı an oldu hepimiz için. Kendal'ın tepkisi ise inandırıcılıktan bir parça uzaktı bana göre. Çünkü Kendal gibi psikopat bir adam, herkesin içinde yakasına yapışan sosyete gülüne ''Bak gadınsın diye duruyim'' demez. Aksine kadın olduğu için tepkisi daha da vahşice olur. Tam da bunları düşündüğüm saniyede beni yanıltmadı ve sertçe savurdu Ebru'yu. Ebru bu defa değişmeye kararlı. ''Çocuklarıma dokunmayacaktın'' diyor ama bunu anlaması için çocuklarını sürükleyerek evden kovmasına kadar gelmeli miydik be Ebrucan? Yangınlar, kaçırılmalar, kopan kıyametler yine çocuklarını ordan oraya savurmadı mı başından beri? Yine de son damla diye düşünmek lazım galiba bunu. Herkes bir biçimde nasibini alıyor Kendal'ın gazabından ama saflar gittikçe sıklaşıyor Kendal, benden uyarması...

Ada'nın atarlı hallerine hasret kaldık. Zira öyle şeyler yaşadı ki onun atarları olanlar karşısında pofuduk yastıklar gibi yumuşacık kaldı. Serdar'a destek bile çıkamıyor. Bu konuda haksız. Çünkü Serdar onun için gereken mücadeleyi verdi diye düşünüyorum. Maya ise Emre ile giderek daha da yakınlaşıyor. Ebru iyi ki anlattı her şeyi. Ne de güzel bir kardeş sahnesi oldu böylece. Her şey yoluna girerse Ada, Maya, Serdar ve Emre dörtlüsünü bir okey masasında görmek isterim, oraletler benden!

Aşkta yüzü gülen sadece Maya mı? Melek de mağara benzeri bir yerde saklanan Sabri'ye sıcacık yemekler pişiriyor. Ferahla yenirse soğan ekmek, neyime gerek baklava börek düsturundan hareketle ben bu aşkı da destekliyorum. Sanırım aşkın olduğu her konuyu destekliyorum. Çünkü Sabri'nin de dediği gibi ''Ona bakmak denmez, düşmek denir...'' Yalnız Melek'in aşırdığı kıymaları Emine'ye çaktırmaması şart!

Kendal psikopatlıkta çığır açtı, bir dünya markası oldu adeta! Kafanı gözünü kırdırıp iftira atmak nedir be?! Oğuz komutan haksızlıklar girdabına düştü bir kere, çıkarabilene aşk olsun. Serdar ve Deniz'e ilk destek olması gerekenler ise Ada ve Maya olmalıydı ama mümkün olmadı. Oysa ki Oğuz onlar için yapmamış mıydı her şeyi? Her daim onlara destek olmamış mıydı? Narin ve Ebru dostluğu ise sahalarda görmek istediğimiz türden hareketlerdi. Ne güzel de kenetlendiler, tek yumruk oldular! Narin'in başından beri iyi kalpli fakat kandırılmaya fazlaca müsait olduğunu söylemiştim. Sahiden de artık gözü açıldı, geri dönüşü yok!

Elbette asıl mutluluğumu sona saklıyorum. Kenan, ah o Kenan! Nasıl da ağır ağır ve kendinden emin biçimde hem Karagül'e hem de konağa girişini yaptı öyle! Kendal'ın dilinden konuşmayı seçti,ne ala! Kendal paranın sesini duyunca yüzü gülen bir adam. İlk zamanlar Ebru'yu dolandırmaya çalışmıştı, hatırlarsınız. Kenan'a da aynılarını uygulayabilmeyi umuyor. Başaramazsa da Murat ve Fırat gibi ortadan kaldırır canım, ne olacak! Kendal bu, ölüm onun elinde çocuk oyuncağı! Fakat bu kez tarih tekerrür etmeyecek. Kenan anasına anılarındaki konağı alacak kadar hayırlı ve düşünceli bir evlat olduğu kadar, düşmanlarını yere sermekte stratejik adımlarla ilerlemeyi bilecek kadar da zeki bir adam.

Ebru'da yemeğe katılarak savaş borusunu üfledi bile! O ilk bakışma ne güzeldi öyle... Su gibi pürüzsüz güzelliğini giyinerek teşrif etti. Karagül'ün genel tavrı bir bölüm olaylar ve durumları ekme, diğer bölümde onları biçme şeklinde ilerliyor malumunuz. Gelecek bölümde hasatın hareketli geçmesini ve bu defa acı çekme sırasının Kendal'a geçmesini yürekten diliyorum. Bir de Baran konusu hepimizin gönlünde ortak yara fakat şimdilik o cephede sular durgun. Gerisini birlikte göreceğiz.
Güzel günler.
 
 
 
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER