Her eve bir Gazanfer gerek!
Fazla Akbil'i olan var mı?
Dumanlar, isler, yangınlar, aksiyonlar, komediler, havada uçuşan sözler, içi yakan kelimeler, daha neler neler …

Gülay’ı yangından kurtaran Rıza, bir anda SÜPERMEN oldu aile içerisinde. Adamın yaptığı kötülükler unutulup bir anda AR KAHRAMANI oldu ya, ben de ülkenin prensesi olmak istiyorum, buyurun burdan alın bileti. Yok yokkkk , ben onun içindeki hinliği, gözlerindeki bilmişliği görüyorum. Kimseler kandıramaz kusura bakmayın canıms… Şimdilik teşekkürlerimi sunar, bir daha da kötülük yapmadığı ortamlarda karşılaşmak istiyorum. Hımmm... Düşündüm de olmaz, salt iyilik varsa bir terslik vardır. Bir geçmiş muhabbetleri var ki asıl oralar merak edilmekte.

Hangimiz daha esmer?

Canımız Can, yediği duman ile kalakaldı. Fatih de bu duman yolculuğunda ona eşlik ederek can dostu ünvanını kimselere vermedi. Gülay’ı hep ukala kız, şımarak kız, tripli kız olarak görmüşüz ya, işte bize “Bir de buradan bak” paslarını üst direkte yakaladık. Uzun zaman sonra bambaşka ruh halini bize yansıtması içimize işledi.

Eeeee artık yeğen kurtuldu ya, devam etsin Ar aksiyonları Gazanfer cephesinde. Başladı evlencem de evlencem diye. Kendi istediği kızı almak istemesine”Dikkat Hikmet Çıkabilir” levhası çıkınca rotayı “Ben bilmem annem bilir” e çevirdi. Şimdilik Dürdane’nin kızı kayıtları olsa da bakalım Gazanfer mi yaman, Dürdane kızı mı olacak? Yeni Ar gelin aday adayı merakla bekleniyor doluyor %85.

Önce derin bir nefes alın Esma Hanım

“Felekten bir gece” konseptini yanlış anlayan Gazanfer derneğine hoşgeldiniz. Tüm erkekler toplandı, et lokantası içinde buluşmaya. Fatih Saraçlı da artık Ar ailesinin bir bireyi olduğu için ayırmıyoruz. Giriş gayet güzel dursa da gelişmeler hoca efendinin de huzurunu kaçırmaya yetti. Bölüme damgasını vuran Gazanfer yapmışlar.

Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış hesabı, hoca efendi, abi hazretleri, genç adamlar, doktorlar. Gazo nereye, onlar oraya derken gece sonu karakol, yatış yeri sokak. Cüneyt’i de delirttiğine göre bu Gazanfer olmuş. Ben kıyamıyorum; çünkü birinin elinde kalacak bir gün, oyyyy daha mürvetini görmedik, daha çocuklarını sevmedik… Lokanta sahnesinde kendine de rol yazan senarist candır, selamını aldık.

Bir diğer tarafı unutmadan yola devam edelim. Hakan, Fulden’in gözünde o kadar yerlerde  ki ağzıyla kuş tutsa yaranamaz. Telefondakinin annesi olduğunu ekrandan izlemesem ben de Fulden ile aynı tepkiyi verirdim.  Adamın yaptığı her haraket ofsayt olursa normal değil mi?

Beki’nin memleketinde misafir olan Miray, kırmızı şapkası ile önümüzde belirdi. Biz böyle sevmişiz, Miraytoşumuzu. Pelin’in kalbi daha güzel şimdi, eeeee teyzeleri tamamlandı, dayısı da var artık. Kim korkar kötülerden. Zaten o kadar felakat olayları atlatabilmesinin en büyük nedeni sevgi yumağı olarak büyümesinde. Yatak odasında anne babasının arasına giren Gülay teyzesini, kıskanıp yalnız bırakmayan Tülay ve bu ekibe dahil olan Pelin. İtiraf edelim ki hepimiz kaç yaşında olursak olalım, anne babalarımızın hâlâ minik kuşlarıyız. Büyümeyen parçaları, büyütmedikleri afacanlarıyız. Duygusala bağlar, ağlarım. Beni benimle bırakın…

"Yangından kurtarıldığında da vardım, yine yaranamadım"By Güneş

Güneş kız, el kız… İstenmeyen gelin olarak gündemde. Engin geldi, kızı istemiyorlar. Hayır efendim, canım efendim. Kız size napıyor? Elde cevap yok. Bir tuttutrmuşlar anlaşamayız, olmaz. İzmir’e gidilecek, o kız istenilecek. Sevginin önünde durmaya ne hacet !... Aileler de evleniyor derken tam da bundan bahsediyoruz. Güneş’in işi de pek zor, kayınvalide, kayınpeder, görümceler 3 tane, Ar torunu bonus yeğen. Babaaanne ve amca da var ki teyyy teyyyy … İşi zor dedik; ama şu yanlış anlaşılma olmasaydı iyiydi. Açık kapı arasında Mukadder ve Miray arasındaki konuşmayı kendi üzerine alarak evden giden Güneş olmamış. En deli olduğum nokta… Tamam, diğer türlü sihri bozulur, yanlış olur. Yardımcı olur, klasik devamın bozuluşu olur. Yabancı mısın, gir bak içeride ne konuşuluyor, kim ile ilgili haberler var. Ayyy ben içeriye dalardım kusura bakmasın senarist. Azcık yardım da ederdim Fatih ile ilişkilerinin gidişatına. Hem benim başımda Ar ailesi mevcutken hiiççççç ama hiççç başım beladan eksik olmaz maazallah. Konu desen bin tane, olay desen binbir çeşit.

Dizide ne zaman kim tarafından yapılacağı merakla beklenip, uğruna bahisler açılan Engin Ar esprisi Esma Sultan’dan geldi. Engin Ar ailemize bir kez daha hayırlı uğurlu olsun. Mahalle karakterlerine gittikçe daha fazla sorumluluk eklenmesi komşu ilişkilerini canlandırmanın bir diğer yolu olarak görünüyor. Sohbetleri hoştur, külüne muhtaçtır. Yalnız her eve bir Gazanfer gerek ki, neşen bozulmasın, tadın arada ekşili olsun. Havan süper, sevgin bol olsun.

Gelsin yeni bölümler, Allah cezamı vermesin.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER