Güney Yakası Kuralları

10.bölümü geride bırakan Shameless’ta bu hafta işler biraz karıştı.

İlk sahnede görüyoruz ki eski Ian’dan eser yok, ne herhangi bir ne herhangi bir istek. Öte yandan Lip, mezhebi fazlasıyla geniş olan üniversite öğretmeninin evinde uyanıyor, onları dün akşam yakalayan eşi ise ona sabah kahvaltı hazıramayı teklif ediyor. Frank babamız ise leyla olmuş, doctor Bianca’nın peşinde, ona aşık olmuş bir günde ama Bianca ona yolu gösterince, kaçan kovalanır hesabı, doktora olan duyguları daha da derinleşiyor. Ergenimiz Deb ise yeni sevgilisi Derek ile ilişkilerini ileriki aşamaya geçmeye karar verir, hop de kendine Deb diyorum… İşte başta işler böyleyken bakın sonradan nasıl da karıştı.


Ian'ı götürdüklerindeki şok hali

Gallagher’ların evi Sam’I küstürmelerinden sonra fena halde. Fiona zaten artık hep kocasının evinde kaldığı için ne eksik ne gedik haberi bile yok. Sular falan kesilmiş fatura ödenmediği için, ortalık pislik içinde. Sam baya kızgın ve intikam hırsıyla yanıp tutuşuyor darken görüyoruz ki Ian’a yaptığı ilkyardım yönteminde de aileden bilgi sızdırma peşindeymiş. Zaten yemiyor içmiyor Ian’ı orduya ihbar ediyor ve onlarda bizim hasta Ian’ımızı götürüyorlar.


Frank hepimizi şaşırtıyor

Frank sen baya baya aşık olmaya başladın… Yine filozofluk taslamak peşinde, Bianca için tavsiye istiyor ve temizleniyor falan hiç Frank’lik hareketler değil bunlar. Eskiden bu aile böyle miydi ya vah vah… Frank gelirdi uyuya kalırdı, daha hepsi küçüktüler, 5.sezonu bırakıp 1 ve 2’yi baştan izlicem ya, zaten Karen, Sheila falan da gitti hala üzülüyorum.


Bakalım barışıcaklar mı bunlar

Kev ile Lip başına bir dert aldıki sormayın. Bildiğimi gibi ikiside üniversite yurdunda güzel bir tezgah kurmuşlar, uyuşturucuları esrarları satıyorlar öğrencilere. Derken Kev’in maddi olarak sıkışması durumunda ucuza sattığı esrarlar gençler üzerinde uçucu etkilere sahip oluyor. Kimisi diyor ki ‘Ben ateşten yaratıldım’ , kimisi camda atlıyor uçmak için falan. Buralar komikti bizim için izlerken ama özellikle Lip için durumlar biraz ciddileşti. Camdan atlayıp, bacağı kırılan arkadaşı için ne yapacağını bilemeyince, profesörüne sığınıyor belki ‘iyi yürekli doktor’ eşi onlara yardımcı olabilir. Helena ise Lip’in bu derece umursamasını anlamayınca, Lip’in verdiği cevap her şeyi açıklar niteklikte ; ‘Güney Yakası Kuralları’. Lip bu kuralların en sadık genç üyesi sanırım. Dikkat et Lip… Neyseki bu sıkıcı durumun iyi bir sonucu oluyor o da Kev’in en sonunda evine dönmüş olması. Bakalım sular durulucak mı?

Fiona’ya yuh demekten başka bişi gelmiyor aklıma. Gus’ı Jimmy ile aldattığı yetmedi şimdi de Sean mi olucak? İnsan bazen gerçekten de hayret ediyor. Ayrıl falan o zaman, sinirlerimizi bozmayı bırak.
Deb ise erken anne olmanın derdinde, hem de Derek’i kandırarak. Bu sefer neyseki tecavüz etmiyor kimseye ama daha fenası dünyaya sefalet çekicek bir birey daha getirmeye hazırlanıyor. Ben şimdi bunun tartışmasına girmek istemiyorum çünkü saatlerce yazabilirim.

O nedenle bu haftalık bu kadar diyorum, İyi seyirler 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER