Eğlence daha yeni başlıyor..!
Aşk hakkında yüzlerce roman yazılmış, binlerce teori üretilmiş. Oysa ki dünyanın en eski ama en etkili kuralı bellidir; kaçan kovalanır. Gel gör ki kaçabilirsin ama saklanamazsın Fatih Şekercizade! O aşk bu diziye ge-le-cek!

Tüm hataları bir yana, sadece güzelim balayını yarıda kestiği için bile ıslak odunla Ertan'a dalacak kadar sinirli kaç kişiyizdir kimbilir! Mutlu aile tablosuna çeyrek kala musibetler ortaya çıkmasa şaşırırdık. Zeynep koşa koşa İstanbul'a döndü, hız kesmeden de Ertan'ın karşısına dikildi. Fatih de durur mu ''Şşş yannız kendisi karım olur'' edasıyla girişini yaptı. Zeynep o an Ertan'a belli atmadı fakat sonrasında epey sinirlendi bu davranışa. Başta ''Adam senin için savaşıyor şımarma be Zeyno'' dedim ama sonra düşününce hak vermemek elde değil. Sen bir aşkın peşinden savrulmuşsun gurbet ellere ama mesele salt gönül işi değil ki. Ayaklarının üstünde durmak, hatalara da doğrulara da kendi kararların çerçevesinde doymak, başkalarının hayatında elini kolunu sokmaması için yığınla bedel ödemek... İlla ki birinde kendimizden bir parça görmüyor muyuz? Baban olur, kocan olur, patronun olur. İsimler değişir, kısıtlamalar baki kalır. İşte Zeynep o döngüyü kıranlardan! Denizdeki dalgalar ne kadar zapt edilebilirse onun da en fazla o kadar geçilebilir önüne!

Yine mi çubuklu imtihan?

Selin ve Orhan'a ne demeli? Birbirlerinin hayatına uyum sağlamaya çalışırken bir yandan da çılgın mı çılgın anne ve babalarıyla boğuşmak zorundalar. Ama öyle tatlılar ki 'orta halli gencin zengin restoranlarıyla imtihanı' konulu klişe çalışmaya bile güldük epey. Selin zengin ama mütevazı bir kız, Orhan ise şaşkın ördek yavrusu. Yan karakterlerin içi doldukça daha da bağlanıyorum diziye. Misal Karadeniz şivesindeki sıkıntıları olan tayfanın geri plana alınması ve mahallenin civelek teyzesi Ayfer'in öne çıkarılması muh-te-şem oldu! ''Gız Şazimeeğğğnt!'' diye bağırışı herkesin mahallesinde en az bir kez tanık olduğu teyze yakarışı değil midir? Şaziment gizli bir kahraman ama açığa çıkarsa, komedi açısından epey renklendirici olacak gibi görünüyor.

Gara Meryem kızına ha ulaştı ha ulaşacak. Asıl geçmişteki hikayesini merak ediyorum. Ne oldu da aniden yok olup gitti bu kadın? Derin Şevket bir fırsat vermiyor ki, kadın ağzına tıkılan kelimeleriyle çaresiz kalıyor her defasında. Yine de kızının izini buldu, bir torunu olduğunu bile öğrendi. (Ayfer teyzem sağ olsun) İlk karşılaşmalarını merak ediyorum. (Umarım yine sıradan bir sokakta çarpışma anı yaşanmaz)

Ertan bebeğin kendisine ait olduğunu anlayacak gibi. Ben Ertan unsurunun bir tık daha geç dahil edilmesini tercih ederdim. Ama zamanlama olarak böylesi uygun görülmüş. Çocuğunu anne karnındayken istemeyen adam iki günde hak iddia etmeye başlarsa işte o zaman kemiririm kumandayı! İrem entrikalarına devam ediyor tabii. Ertan'la ne kadar da uyumlular diye düşündüm bu bölüm. Gerçi İrem çok güzel bir kadın ama tutkusu eksik gibi. Seyirci ekranda alev alev yanan bir hırs görmek ister bu karakterlerde. Ben nedense Fatih için delirdiği hissine pek ikna olamıyorum.

Yeniden kırılmamak için yapılması gereken aşktan kaçmak mı?

Zeynep elbette ilişkilerde güven konusunda kırık ve tedirgin. Bu konuda epey hak vermiştik daha öncesinde. Ama Fatih'e bakınca Fadik gibi içimiz sızlamıyor mu bizim de? O abaküsteki bütün boncuklar Fatih'e feda olsun! Fatih kalp biz. Çok çok kalp, büssürü kalp! Taktikle hayat geçmiyor ama taktiksiz de yaşanmıyor sloganıyla tavırlarda değişikliğe gittiler. E haliyle ilgisiz ve sert (içi yana yana) rolüne giren Fatih, 32 dişiyle ona gülmek isteyen Zeynep'i bir miktar şaşırttı. Bi' ince ''Oh olsun'' dedim şimdi yalan yok! Neyse ki Zeynep pası gole çevirdi ve ''Benimle çıkar mısın'' dediği an top ağlarla buluştu! Beni en çok güldürense Fatih'in ''Nereye!'' yanıtı oldu. Fakat bir düşünün o anın şaşkınlığıyla ne desin adam? ''Çıkarım!'' dese daha mı az tuhaf olur? (Bir defasında aynı cevabı vermiş biri olarak sizi temin ederim) Sonuç itibariyle oyun gerçek oldu ve aşıkların elleri kavuştu! Şimdi sırada oyunu bozmaya çalışanlara karşı birlikte savaşacakları günler var. 7. bölüm bittiğinde gelen yeni fragmana bakılırsa şunu söyleyebiliriz: ''Her şey daha şimdi başlıyor!''

Güzel günler.
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER