Dahlia is coming...!
Köken ailemizin geçen bin yıl zarfında yaşadığı olayların bir kısmına yetiştik, tamamına ulaşmak ise imkansız. Fakat o derin geçmişin parçaları arasına sıkışıp kalmış binlerce saklı hatıra var. İşte bu bölümde Freya'nın gelip kafamızdaki o eksik kısımları yerine oturtmasını bekledik ve nitekim davetimizi kırmadı. Kardeşlerinin yemek çağrısına teşrif etti ve başladı adını bile ürpertiyle söyleyebildiği teyzesi Dahlia'yı anlatmaya...

Sebebini kendi içimde çözemiyor olsam da Freya'nın güvenemediğim bir tarafı var. Anlattığı hikayenin pürüzsüzlüğü bile buna çare olmadı. Belki de Klaus'un paranoyakça yaklaşımı bize de bulaşmıştır. Üzgünüm Elijah ama ben genellikle Klaus'un paranoyaklıklarında haklı çıktığına şahit oldum. O takıntılar çoğu zaman hayat kurtaran detaylara dönüştü. Eh hiç değilse korkunç teyze Dahlia'yı tanıdık az biraz. Son derece takıntılı, ölümsüzlükle kafayı bozmuş, güçlü, hem de çok güçlü bir cadı o. (Bennett cadılarıyla ilgisi olma ihtimalini cepte tutuyorum.)


Saçım şekil, çekil Dahlia önümden çekil !

Freya teyzesi kadar olamasa da güçlü bir cadı ve Dahlia onu uzun yıllar önce büyülerinde kanal açmak için kullanmış. Bin yıl uyku ve bir yıl yaşam şeklinde döngüleri var. Peki Freya'nın sakladığı hiçbir şey yoksa neden yapacağı büyüleri Davina'nın kontrol etmesine doğrudan karşı çıktı? Zaten Davina da çoktan Eva Sinclair'in zarar verdiği çocuklar arasına katıldı bile. Tek çaresi Rebekah'nın görüntüleri birleştirerek anımsaması ve onu kurtarmaları olacak.

Freya'nın Dahlia ile bağı bu denli güçlüyse Dahlia gibi bir cadıdan kaçmayı nasıl başarabiliyor? Freya'nın yüz yıllık güzellik uykusunu nerede geçirdiğini biliyoruz ama Dahlia'nın bedeni nerede? Hadi 100 yıllık uyku olayını da kabul edelim, peki o halde 100 yıl uyurlarken kimsenin onların bedenini bulmaması nasıl mümkün oluyor? Kafamda deli sorular. Bu sorular cevaplanana kadar Freya'nın hikayesi benim için de bir masaldan ibaret olarak kalacak.


Kahvesiz asla!

Klaus ise söz konusu Hope olduğunda gerçek anlamda kimseye güvenmiyor. Elijah, Rebekah ya da Hayley; bebeğinin annesi bile. Paranoyaklığı zirveye ulaşıyor ve bu bakımdan onu suçlamak... Mmm biraz zor. O sıradan bir baba değil ki. O doğaüstü güçleri olan ve kızı doğaüstü en büyük tehlikeler tarafından tehdit edilen bir baba. Peki Hayley'nin durumu ondan farklı mı? Bir yanda sürüyü korumaya çalışırken öte yanda en değerli varlığını korumak için çabalıyor. Kızı için en içten ilgiyi o gösterebilir. Ama kızına ninniler söyleyecek bir ortamları bile yok nihayetinde.


Elim sende!

Jackson, Hayley'i mutlu etmek ve sürüyü kontrol altında tutmak istiyor. Aiden'ın tüm agresifliğine karşın Jackson'ın alfalığa uygun olduğunu inkar etmemek lazım. Gerçi Jackson alfa olmak için hiçbir güç gösterisi yapmasına gerek kalmadan, sürü tarafından sırf lanetten kurtulabilmek için alfalığa kabul edildi. Yine de ilerleyen günlerde sürüde testesteron yüklü bir güç patlaması yaşanacağının sinyalleri verildi. Alfa olmak ve Jackson ikilisi, evet buna tav olurum. Peki Jackson ve Hayley ikilisi?I-ıh o konuda benden olumlu oy kapmak imkansız. Düğünde Hayley'nin gözlerine üzgün üzgün bakan Klaus'un tek meselesi sürüyü kaptırmak değildi bence. Aralarında kızlarıyla birlikte gelişen bir bağ var ve o bağın yüzeye çıkacağı günü bekliyorum.

Vincent ve Cami ise birlikteyken harika görünüyorlar ve birlikte olmalarından hoşlanabiliriz. Hazır Finn de Vincent'ın bedeninden gitmişken Cami sarışın güzel terapist rolüyle Vincent'ın kurulum ayarlarını yapabilir. Sahi, anasının kuzusu Finn nerede? Biricik kardeşi Freya'nın bir çırpıda ondan vazgeçtiğini hiç sanmıyorum. Ve iddiamı bir tık öteye taşıyarak Eva Sinclair'ın da Dahlia'nın dönüşü ile bir biçimde bağlantısı olduğunu düşünüyorum! Belki yanılıyorumdur. New Orleans'da her şey mümkün. (Aramızda kalsın ben Claire Holt'u epey özlüyorum) Belki Dahlia şehrin kilit noktasıdır, belki de Eva Sinclair korkunç Dahlia'nın ölümünün anahtarı olacaktır. Klaus paranoyayı nasıl da sızdırmış damarlarımıza. Şimdi sıcak kanla birlikte şüpheler akıyor zihnimizde. Gerisini birlikte göreceğiz...

Güzel günler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER