Ne zaman düşman oluruz?

İlk bölümde, Engin’in neden Kenan ona yardım etmeye çabalarken yine de Kenan’ı vurduğunu merak etmiştim. Kenan’ı öldürmezse ablasının öldürülmesiyle tehdit edilmiş. Tabii bir de Recep Güldağ’ın Kenan Korhan’a olan düşmanlığının sebebini merak ediyorduk, o da Kenan, Recep’in abisini öldürdüğü içinmiş… Recep, abisinin mezarının yanına Kenan için bir çukur açmış bile! Belli ki Recep de öyle elini kana bulamaktan korkan biri hiç değil, Kenan’ı öldürmek de şu anki en büyük hedefi. Böyle bir adam gider abisinin katilini kendi elleriyle öldürür, hem de hiç acımadan, neden Kenan’ı öldürmek için Engin’i tuttu buna anlam veremedim.

Engin öldü, ihale Kenan’a kaldı. Hem Yağmur hem de Sedef, Kenan’ı suçladılar. Engin’i hiç tereddüt etmeden öldüren Adnan, babasına suçunu itiraf edecek kadar yürekli olamadı. Hatta kendi adamlarından birini yaktı. Tekin, adamı teslim etmek için karakola götürürken onun katil olmadığını öğrenince vicdanı onu yakmaya el vermedi. Bunun üzerine Adnan ısrarla adamı teslim olması için zorladı. Ah be Adnan, bakalım sen ailenin başına daha ne işler açacaksın…

Haydi gel benimle ol...

Yağmur belki bir şekilde babasının bu işleri bırakacağına biraz olsun inanmıştı ama Engin’in ölümü onu bir kez daha Azra olmaya döndürdü. Tekin ile sahildeki konuşması güzel sahneydi beğendim, Tekin’e her şeyi geride bırakıp onunla birlikte olmasını söyledi. Yağmur’u ne kadar çok sevse de, Kenan’ın evlatlık oğlu olduğu ve hayatını ona borçlu olduğu gerçeği Tekin’in hayatındaki en büyük ve en önemli gerçek. Zaten bu noktada ben de ‘‘helal olsun be Tekin’’ dedim, meğer bir de nişanlıymış. Yağmur’u yıkan da, babasına karşı onunla birlikte olamayacağı değil, Tekin’in nişanlı olması oldu. Tabii ki çoğunlukla aşina olduğumuz ‘‘sevdiğin bir başkasıyla evleniyorsa, sen de seni sevenle evlen’’ durumuna başvurdu Yağmur, gitti Yağız’ın evlilik teklifini kabul etti. 

Hayır böyle olunca mutlu mu olmayı düşünüyor her iki taraf da, hiç anlamıyorum. Ha bir de ‘‘başkasını sevdiğini bildiğin adamla evlenecek olma’’ durumu var, bu da bizim hikayemizde Betül. Neyse ki bu nişanlılık durumu bölüm sonuna kadar sürmedi, Tekin’in aklı başına geldi, darısı Yağmur’un başına.  Ayrıca Yağmurcuğum sen Yağız’ı bırakmadıkça bu çocuk hiç seni bırakacağa benzemiyor, babanla tanıştı hatta babanın ve senin gerçek kimliğini de öğrendi bak hiç sorgulamadı bile. Tekin’in Yağmur’un kapısına gidip de birlikte olmayı kabul ettiği o an vardı ya, bu sefer de o Yağmur’un nişanlı olduğunu öğrendi, Barış Arduç’un izlediğim en iyi sahnesi olabilir. O anki şaşkınlığını ve acını içimde hissettim be Tekin!

İnan şu adama yahu inan!

Kardeşinin acısı hala taze olan Sedef, evinde ‘‘Kenan’ı suçlamaktan vazgeç’’ diye bir not buldu, bu notu kim yazdı henüz bilinmiyor, ben merak edilenler listeme ekledim bile. Tabii Sedef bu durumu da Korhan ailesine yorup Kenan’ı ihbar etti. Kenan, cinayetin azmettiricisi olarak gözaltına alındı ama suçu üstlenen adamı sorguda kimseyi satmadığı için Kenan serbest kaldı. Zaten işlemediği bir suçu zorla üstlenen, sorguda hiçbir şey itiraf etmeyen ve en önemlisi ailesini geride bırakarak hapis yatmayı kabullenen bir adamın Recep tarafından infazına karar verilmesine çok çok üzüldüm. Bu ölümden en az Recep kadar Adnan’ı da suçlu buluyorum, kendi günahına masum bir insanın ölümüne sebep olarak yeni bir günah ekledi. En kötüsü de tüm olanlardan bir damla bile etkilenmişe benzemiyor.

Bazen sadece bakarsın...

Kenan en başından beri Engin’in cinayet sebebi olarak Recep’i düşünüyordu. Sedef’in de Engin’in ölmeden önce her şeyin sebebinin Recep olduğunu yazdığı notu bulup getirmesiyle olay Sedef ve Kenan için de netleşti. Kenan, oğluna Recep’i araştırmasını söyledikçe Adnan’ın onu koruması döndü dolaştı kendisine patladı. Adnan, Recep’in Kenan’a karşı kullanacağı en acı verecek maşası gibi duruyor. Adnan sen Recep’i korudun ama bak o senin işlediğin cinayeti saniye saniye kaydetmiş, şimdi seni tehdit ediyor. Öyle böyle bir tehdit değil, kesinlikle bu bölümün en heyecanlı anı olmuş. Tam bir kırılma noktası. Recep, Adnan’ı hapse girmekle tehdit etti eğer babasını öldürmezse… Bu nasıl bir istektir? Yok artık böyle bir şeyi kabul etmesini beklemez herhalde, sorması bile saçma derken bölüm bitti ve yeni bölüm fragmanını gördük. Görünen o ki, olaylar hiç ama hiç tahmin edemediğim şekilde gelişecek. Vurulduğu an dahi çocuklarım diye sayıklayan Kenan Korhan ve babasının en büyük düşmanından babasını öldürmek için tehdit alan Adnan Korhan… Neler olacak büyük bir şaşkınlıkla ve merakla bekliyorum.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER