Bi' hamburger parası be abi!
Hamburger mi o ?
Finale bir kala eğlenceli ve yoğun geçen bir bölüm izledik. Sanırım son bölümlerde hikâyeyi biraz ilerletip film için güzel bir yol yapılmaya çalışılıyor. Bölüm yoğundu çünkü çok fazla olay gelişti. Şikâyetçi miyim? Hayır, sıkılmadan izledim, fazla hareketliydi ve dolasıyla aktı gitti. Hatta dizi televizyonda yayınlanırken yani 120 dakikayken hissettiğim o yoğunluk vardı bu bölümde. Demek ki neymiş istediğini anlatman için 45 dakika da yetermiş. Tamam, tamam 45 dakika diye diye bıktırdım biliyorum. Zaten rüya bitiyor…


Asıl size aaaa!Afiyet olsuun afiyet...

Evleri mühürlenen ekibimiz aç biilaç sokakta kaldılar. Hayati’nin her zaman dediği şeye mi geldik yoksa? Nevizadeler hayırdır, nedir bu mağdur fakir edebiyatı demekten kendini alamıyor insan. Hadi kalacak yerleri yok, kimseyi rahatsız etmek de istemediler ama benim bildiğim yufka yürekli Şehro’m nasıl onları o şekil açlığa terk etti anlayamadım. Canım Nevizadeler simide talim edip aç açına otururken Ceyhun’ların evde bandıra bandıra kahvaltı etmesi çok garibime gitti. Nerde kaldı dünürlük, nerde kaldı komşuluk hatta nerde bu insanlık?!  


Biri iddia mı dedi?

Tabii bu durumdan bir an önce kurtulmak lazımdı ve Ceyhun’a verilen söz doğrultusunda çalmadan para kazanılmalıydı. E bu adamlar para kazanmayı denediler olmadı. Bugüne kadar bir sürü operasyonda başarılı olan ekibimizin ceplerine doldurdukları yöntemleri vardı elbette. Çalmayı bir kenara bırakırsak ülkemizde para ya alın teriyle kazanılır ya da iddiada! İddia deyince akla?! Tamam, şimdi buldum, her an onun adı gelir Bastır Karhan!

22.bölümü hatırlayacak olursak Tuna Kırlı dizimize konuk olmuş ve muhteşem bir operasyon izlemiştik. Tuna Kırlı yine tüm sempatikliğiyle dizimize renk kattı. İnsan düşünmeden edemiyor tabii dizi devam etseydi izlemeye doyamadığımız konuk oyuncuları tekrar izleyebilecek miydik diye de neyse operasyonumuza dönelim en iyisi.


Kural mural tanımam Türkan'la da öpüşürüm! Yürü be Karlos!!!

Karhan bu sefer sıkı hazırlanmıştı iddiaya. Ortada 5 aşamalı bir iddia ve iki yüz binlik bir ödül vardı. Bizimkilerin simit almaya parası olmadığından mecbur kiraladıkları minibüsü ortaya koydular. Neyse ki şans onlara güldü de hem evi hem dükkânı hem de kiralık minibüsü kurtardılar. İddia sahneleri hızlı geçişleriyle sıkmadan geçti. Herkesin performansı iyiydi de Karlos’un ki bir başka iyiydi be! Aşık atışması dedin mi orda Karlos deyip susacaksın! Sırf Karlos’un o performansı için bile izlenir bölüm öyle söyleyeyim. Bir de demeden geçemeyeceğim sürekli ‘aclanmış’ bir halde gezen Tuncer o hamburgerleri nasıl bitiremedi, ben hâlâ ordayım!


Loading...


Baksana sen şu gözlere! Kimi kandırıyorsun sesini incelterek?!

İddia bir yana Kandemir ile Ceyhun’da Maşuka’nın gizli mesajı sayesinde Firuz’un peşine düştüler. Hep şantaj montajı Firuz Efendi yapacak değil ya birazda biz yapalım. Esra ile romantik köfteci romantizmlerini Kandemir’in yöntemi Ceyhun’un performansı ile bir güzel görüntülediler. Firuz bu tongaya düşecek mi bilinmez ama Ceyhun bir güzel Şehriban’a yakalandı. Esra’dan Ceyhun’un durumunu öğrenen Şehriban ahretliği Fatmiş ile birlikte bir olayı daha çözmüş olmanın rahatlığıyla… Şaka şaka henüz olayı çözmediler de Ceyhun nasılsa artık gerçekleri anlatır diye düşünüyorum. Yalnız Şehro çocuğu kulaktan çekip sürüklemeyeydi iyiydi.

Başta da söylediğim gibi eğlenceli, güzel bir bölüm izledik. Kafamdaki sorulara hâlâ yanıt bulamadım -6 ay sonra Kandemir nerde, Hayati nasıl ekibe dâhil oldu- ve sanırım cevaplarımızı filmde bulacağımızı artık kabullenmeliyim. Belki de doğrusu da budur. Gerçi bölümün sonunda kapıda biri kadın biri erkek iki kişi belirse de onların Firuz ile Esra olduğunu düşünüyorum. Bakalım belki final bölümünde bazı ipuçları alırız. Sonra da paşa paşa filmimizin vizyona girmesini bekleriz. Bu güzel bölümde emeği geçen herkesin emeğine sağlık…

 

 

 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER